Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Wejherowo

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Najważniejszy krok ku wolności – terapia narkotykowa w Wejherowie

W dzisiejszym globalnym kontekście narkomania to złożone i znaczące wyzwanie cywilizacyjne, które dotyka coraz większej liczby osób na całym świecie. Substancje narkotyczne mają zdolność poważnie szkodzić zdrowiu, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Ponadto, wpływają negatywnie na relacje międzyludzkie oraz wszelkie inne sfery życia jednostki. To prowadzi do różnorodnych i często druzgocących skutków. Dlatego decyzja o rozpoczęciu terapii narkotykowej to ważny krok ku zdrowiu i wolności. W Treatpoint staramy się zapewnić pacjentom wsparcie, zrozumienie i profesjonalną opiekę na każdym etapie ich trudnej, ale satysfakcjonującej drogi do wyzwolenia się od uzależnienia. Nie jesteś sam. Jesteśmy w ośrodku w Wejherowie, aby Ci pomóc.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Jak przebiega leczenie narkomanii w Wejherowie?

W naszym ośrodku leczenia uzależnień specjalizujemy się w terapii narkotykowej, dlatego jesteśmy gotowi pomóc pacjentom odnaleźć drogę do zdrowia i wolności od nałogu. Leczenie narkomanii w Wejherowie oparte jest na holistycznym spojrzeniu na uzależnienie, co oznacza, że bierzemy pod uwagę nie tylko aspekty fizyczne, ale również psychologiczne, społeczne i emocjonalne. Terapia narkotykowa to kompleksowy proces, który rozpoczyna się od oceny indywidualnych potrzeb pacjenta. Na tym etapie ustalamy cel terapii oraz opracowujemy spersonalizowany plan, uwzględniający zarówno aspekty fizyczne, jak i psychologiczne uzależnienia. Terapeuci i specjaliści pracują razem, aby dostarczyć wsparcie emocjonalne i psychologiczne, które pomogą pacjentowi w radzeniu sobie z pokusami oraz przezwyciężeniu trudności. W Treatpoint nie tylko pomagamy pacjentom wyjść z nałogu, ale również uczymy ich tego, jak radzić sobie z trudnościami, emocjami oraz stresem. Dla nas każdy pacjent jest wyjątkowy, dlatego terapia narkotykowa w Wejherowie jest zawsze indywidualna i całkowicie nastawiona na jednostkę.
Koniec z narkomanią!
Narkotyków jest mnóstwo, ale są między nimi podobieństwa – wyniszczają organizm i silnie uzależniają. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z uzależnieniem od narkotyków.

Pomagamy w narkomanii

W TreatPoint leczymy osoby uzależnione od narkotyków i dopalaczy. Zgłoś się do naszego ośrodka i skorzystaj z pomocy terapeutów z powołaniem.

Uczymy trzeźwości

Narkotyki wyniszczają ciało i psychikę. Żeby na stałe zerwać z narkomanią musisz na nowo nauczyć się życia na trzeźwo. My Ci w tym pomożemy.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Czym wyróżnia się Treatpoint?

Wybierając terapię narkotykową w Treatpoint, dokonujesz mądrego wyboru, który otwiera przed Tobą drzwi do doświadczenia, wiedzy oraz wsparcia i zrozumienia. Nasza placówka jest miejscem, gdzie każdy pacjent traktowany jest jako jednostka o unikalnych potrzebach i doświadczeniach. Wiemy bowiem, że terapia narkotykowa to proces, który wymaga pełnego zaangażowania i wsparcia profesjonalistów, aby pacjent mógł wydostać się z sidła uzależnienia. Leczenie uzależnienia od narkotyków w Wejherowie opiera się na podejściu spersonalizowanym, które uwzględnia unikalne potrzeby każdego pacjenta. Naszym priorytetem jest nie tylko pomóc pacjentowi w odzyskaniu trzeźwości, ale także wyposażyć go w narzędzia i umiejętności niezbędne do utrzymania trwałej i zdrowej równowagi życiowej. W Treatpoint nie jesteśmy tu po to, aby oceniać czy osądzać. Naszym celem jest jedynie wsparcie na każdym etapie tej trudnej, ale satysfakcjonującej podróży w kierunku zdrowia i wolności od nałogu.

W Treatpoint niebagatelne jest również wsparcie społeczności pacjenta, włączając w to bliskich i rodziny. Rozumiemy, że uzależnienie od narkotyków wpływa nie tylko na osobę uzależnioną, ale także na jej otoczenie. Dlatego oferujemy również terapie grupowe i wsparcie dla rodzin, aby pomóc całej społeczności zrozumieć i radzić sobie z tym wyzwaniem. Jeśli czujesz, że leczenie narkomanii jest w Twoim przypadku konieczne, serdecznie zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami. Twój pierwszy krok w kierunku odnalezienia drogi do zdrowia i wolności może rozpocząć się właśnie teraz. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc, wesprzeć i towarzyszyć Ci na tej ważnej drodze ku lepszemu życiu.

Terapia narkotykowa w Treatpoint

Nasz ośrodek nie jest tylko miejscem, gdzie podejmujesz leczenie narkotykowe – jest miejscem, w którym budujemy solidne fundamenty zdrowia i dobrostanu. Biorąc pod uwagę stan konkretnego pacjenta, opracowujemy spersonalizowany plan terapeutyczny, który pomaga radzić sobie z pokusami i trudnościami, które mogą się pojawić na drodze podczas wychodzenia z uzależnienia. Sukces pacjenta jest naszym sukcesem, dlatego jesteśmy tu, aby wspierać naszych pacjentów na każdym etapie procesu.

Jeśli rozważasz terapię narkotykową, to wybierając Treatpoint, wybierasz kompleksowe i dedykowane podejście, które pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i odnaleźć trwałą trzeźwość. Jesteśmy gotowi Cię wesprzeć i zaprowadzić Cię na ścieżkę zdrowia i równowagi.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Dlaczego terapia narkomanii jest niezbędna?
Leczenie to jedyny skuteczny sposób, żeby wyjść z narkomanii. Nasi terapeuci doskonale rozumieją, co czuje osoba uzależniona. Nauczą Cię radzenia sobie z wyzwalaczami, stresem, trudnymi emocjami. Narkotyki przestaną być Ci potrzebne. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię narkomanii – dostosujemy plan i formę leczenia do Twoich potrzeb i możliwości.
Narkomania to ciężka, postępująca choroba. Nieleczona całkowicie niszczy życie, a w końcu prowadzi do przedawkowania i często – niestety – śmierci.

Takiego scenariusza da się jednak uniknąć! W TreatPoint pomagamy pacjentom uzależnionym od różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy.
Narkotyki początkowo z pozoru dają wolność. Dobra zabawa szybko zmienia się jednak we więzienie. Przyjmowanie narkotyków staje się jedynym celem w życiu.

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością? Zgłoś się na terapię i pożegnaj się z narkotykami.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka