Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy Kwidzyn

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.
Dlaczego warto wybrać Treatpoint na detox alkoholowy w Kwidzynie
W Treatpoint współpraca z doświadczonymi terapeutami pozwala na indywidualne podejście do każdej osoby, uwzględniając ich unikalne cechy i potrzeby. Program terapeutyczny nie tylko pomaga w przezwyciężeniu trudności związanych z uzależnieniem, ale także wspiera w budowaniu zdrowych relacji społecznych oraz radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. To miejsce, gdzie proces leczenia staje się drogą do wolności, gdzie każdy krok ciężkiej terapeutycznej pracy spotyka się z empatią i profesjonalizmem, co prowadzi do osiągnięcia nowego, zdrowszego życia. Detox alkoholowy w Kwidzynie to nie tylko eliminacja szkodliwej substancji z organizmu, to także podróż do odzyskania równowagi i samopoczucia. Dlatego, jeśli szukasz miejsca, gdzie profesjonalizm idzie w parze z empatią, a detoks alkoholowy jest kompleksowym procesem, Treatpoint jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. W Treatpoint droga do wyzwolenia to nie tylko proces odwyku, ale także transformacja życia, dająca szansę na pełniejsze, zdrowsze i bardziej satysfakcjonujące jutro.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Nie mieszkasz w Gdańsku? Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy również dowóz do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie kierowcę.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
Zawsze! Działamy 24/7. Nie musisz rezerwować terminów, przedstawiać skierowania ani czekać na swoją kolej.
Tak! W TreatPoint nie wymagamy od Pacjentów, aby odcięli się od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Na terenie ośrodka zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Transformacja życia: detox alkoholowy – proces i osiągnięcia

Odtrucie alkoholowe w Kwidzynie to znacznie więcej niż walka z nałogiem – to kompleksowy proces budowania fundamentów dla zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Program ten nie tylko pomaga uczestnikom uwolnić się od uzależnienia od alkoholu, ale również otwiera drzwi do odkrywania własnych mocnych stron. Poprzez indywidualnie dopasowane terapie, osoby uczestniczące w programie mają szansę rozwinięcia umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami życiowymi, a także na odbudowanie relacji z najbliższymi.

Detoksykacja alkoholowa w Kwidzynie to nie tylko zakończenie jednego, nieciekawego rozdziału życia, ale również początek nowego, zdrowszego etapu. Proces ten wymaga zaangażowania i determinacji, ale efekty są bezcenne. Uczestnicy programu doświadczają nie tylko fizycznej detoksykacji organizmu, ale także odnajdują sens i radość życia na nowo. Odzyskują kontrolę nad własnym życiem, uczą się radzić sobie z trudnościami, a także doświadczają powrotu do zdrowia fizycznego i psychicznego.

Profesjonalny detoks alkoholowy w Kwidzynie
Ośrodek leczenia uzależnień Treatpoint stanowi ostoję dla tych, którzy szukają holistycznego podejścia do walki z alkoholizmem. Alkoholizm, będący plagą społeczeństwa, nie wybiera swoich ofiar ze względu na wiek czy status społeczny. To problem, który dotyka ludzi z różnych środowisk, stając się wyzwaniem w dzisiejszych czasach, gdy liczne jednostki borykają się z negatywnymi skutkami tej choroby.

Terapia w Treatpoint

Profesjonalny detoks alkoholowy w Kwidzynie to kompleksowa terapia, mająca na celu umożliwienie osobom uzależnionym od alkoholu odzyskanie lepszej perspektywy na życie.

Indywidualne podejście!

Program terapeutyczny w Treatpoint to więcej niż tylko wsparcie w procesie fizycznej detoksykacji. Skupia się on również na odnowie psychicznej i fizycznej, co czyni go wyjątkowym i skutecznym.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Pełne wsparcie w drodze do trzeźwości

Podjęcie decyzji o podjęciu kompleksowej terapii w przypadku alkoholizmu stanowi kluczowy krok w kierunku trwałej trzeźwości. Niemniej jednak, zanim osiągniemy ten etap, wiele jednostek zmagających się z alkoholizmem decyduje się wcześniej na odtrucie alkoholowe w domu w Kwidzynie. Warto podkreślić, że takie indywidualne podejście może być skuteczne jedynie w sytuacji krótkotrwałego, ciężkiego zatrucia alkoholowego, wymagającego natychmiastowego pozbycia się szkodliwych substancji z organizmu. Niemniej jednak, trzeba zdawać sobie sprawę, że prawdziwy pierwszy krok na drodze do trwałej trzeźwości to detoksykacja i terapia prowadzone w profesjonalnym ośrodku, takim jak Treatpoint.

Proces detoksykacji odgrywa kluczową rolę, usuwając toksyny z organizmu i przywracając równowagę fizyczną. W ośrodku Treatpoint, jednak, odtrucie alkoholowe stanowi jedynie początkową fazę kompleksowej terapii. Program leczenia w pełni uwzględnia nie tylko aspekty fizyczne, ale również psychologiczne i społeczne, co sprawia, że jest bardziej efektywny i holistyczny. To właśnie połączenie profesjonalizmu i szerokiego spektrum terapii czyni odwyk alkoholowy w Kwidzynie tak skutecznym i wspierającym na drodze do trwałej trzeźwości.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Odtrucie pod opieką profesjonalistów
Odtruwanie alkoholowe w Kwidzynie jest kluczowe dla osób uzależnionych od alkoholu, gdyż umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn. Jednakże program leczenia nie kończy się na tym etapie. Skupia się także na odnowie psychicznej, pomagając pacjentom zrozumieć przyczyny swojego uzależnienia i rozwijać strategie radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi.
Ośrodek leczenia uzależnień Treatpoint odgrywa kluczową rolę dla tych, którzy pragną uwolnić się od nałogu alkoholowego.
To miejsce, gdzie pomoc jest nie tylko dostępna, ale także oferowana przez holistyczny program terapeutyczny, który stawia na rozwój każdej sfery życia.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka