Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii Wejherowo

Stany depresyjne, zaburzenia lękowe, samotność, nierozwiązane problemy – coraz większa część Polaków szuka ulgi od tych trudności nadużywając leków. Niestety to prosta droga do uzależnienia, podobnego do alkoholizmu czy narkomanii. Masz problem z lekami? W TreatPoint pomożemy Ci go rozwiązać.

Lekomania – terapia lekowa w Wejherowie

Uzależnienie od leków jest tematem, który nie zajmuje jeszcze społecznej świadomości tak bardzo, jak nałóg narkotykowy czy alkoholowy. Problem ten znajduje się w cieniu, gdyż nie każdy jeszcze wie i rozumie, że uzależnienie od leków ma równie niszczycielski wpływ na zdrowie i życie wielu jednostek co pozostałe uzależnienia. Ta choroba nie dotyka bowiem jedynie osób w konkretnym wieku czy posiadających konkretny status społeczny – może dotknąć każdego. Co więcej, farmakologiczne substancje, które pierwotnie miały służyć jako wsparcie w leczeniu różnych schorzeń, mogą paradoksalnie stać się źródłem poważnego uzależnienia, a wtedy konieczna może okazać się terapia lekowa w Wejherowie. Należy bowiem podkreślić, że lekomania stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i jakości życia, które nie może być bagatelizowane. Niezależnie od tego, czy uzależnienie od leków wynika z nadużywania leków przepisanych przez lekarza, czy z samodzielnego zażywania substancji, wymaga ono poważnego zaangażowania i profesjonalnego wsparcia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Leczenie lekomanii w Treatpoint

W ośrodku leczenia uzależnień Treatpoint doskonale rozumiemy, że lekomania jest problemem wymagającym uwagi i troski. Nasz zespół specjalistów jest przeszkolony, aby pomóc pacjentom przezwyciężyć uzależnienie od leków. Nasze podejście opiera się na indywidualizacji terapii, uwzględniając unikalne potrzeby każdej osoby. Leczenie lekomanii w Wejherowie nie jest wyłącznie procesem fizycznego odstawienia substancji, ale także dążeniem do zrozumienia przyczyn uzależnienia, radzenia sobie z emocjami oraz budowania zdrowszych nawyków życiowych. Pomagamy naszym pacjentom znaleźć drogę ku trzeźwości i równowadze, oferując wsparcie emocjonalne, psychoterapię i narzędzia do lepszej kontroli nad swoim życiem.

Jeśli zmagasz się z lekomanią lub obserwujesz taką walkę u bliskiej osoby, to warto podjąć kroki w kierunku profesjonalnej pomocy. W Treatpoint jesteśmy gotowi stanąć u boku pacjentów i wspierać ich w procesie powrotu do zdrowia oraz odzyskiwania kontroli nad życiem.
Uwolnij się od lekomanii
Kiedy leki stają Ci się niezbędne do funkcjonowania, tracisz kontrolę nad własnym życiem. Nieleczone uzależnienie wciąż się pogłębia, a dawki stają się coraz wyższe. Pozwól sobie pomóc – wyciągniemy Cię z lekomanii.

Skończ z lekami

Kiedy nadużywasz leków, przestają Ci pomagać, a zaczynają zatruwać. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Żyj na trzeźwo

Leki wydają się metodą na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ale z czasem prowadzą do jeszcze większych problemów. Nasi terapeuci nauczą Cię życia na trzeźwo.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Uzależnienie od leków – współczesne wyzwania

Skala problemu, jakim jest uzależnienie od leków, nie jest jeszcze do końca znana. Trwają badania odnośnie do tego, jakie są skutki lekomanii nie tylko dla samej osoby uzależnionej, ale też dla całego społeczeństwa. Dlatego warto z pełnym zaangażowaniem i zrozumieniem pochodzić do tego tematu. Zwłaszcza że osoby zmagające się z uzależnieniem od leków często czują się izolowane i mają poczucie, że są samotne w swoim cierpieniu, niezrozumiane, ponieważ ten temat rzadko pojawia się publicznie. Jednakże uzależnienie od leków to złożony problem, który dotyka wielu ludzi na różnych obszarach świata, niezależnie od płci, wieku czy statusu społecznego. Istotne jest zrozumienie, że uzależnienie od leków nie bierze się znikąd. Ma swoje korzenie w różnych czynnikach, takich jak presja społeczna, ból emocjonalny, bądź nawet przyjmowanie leków z przepisem od lekarza w sposób, który nie jest zgodny z zaleceniami. Dla wielu osób, uzależnienie od leków jest próbą radzenia sobie z bólem lub stresem, a substancje te stają się źródłem ukojenia. Niestety, ten krótkotrwały efekt może prowadzić do długotrwałego uzależnienia.

Dlaczego konieczne jest leczenie uzależnienia od leków?

Skutki uzależnienia od leków są rozległe i dotykają zdrowia fizycznego i psychicznego, relacji międzyludzkich oraz jakości życia. Niezależnie od tego, czy osoba jest uzależniona od leków przepisanych przez lekarza, czy od narkotyków na rynku czarnym, walka z uzależnieniem jest zawsze trudna. Dlatego ważne jest, aby podjąć kroki w kierunku zrozumienia tego problemu, zwiększenia świadomości i dostarczenia wsparcia osobom dotkniętym uzależnieniem od leków. W Treatpoint rozumiemy tę potrzebę i jesteśmy gotowi pomagać osobom, które szukają drogi ku trzeźwości i zdrowszemu życiu. Leczenie uzależnienia od leków w Wejherowie prowadzi zespół specjalistów, którzy wspierają pacjentów nie tylko na etapie fizycznego odstawienia substancji, ale również w procesie rozwijania zdrowszych strategii radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Nasza placówka to miejsce, gdzie Twoje dobro i dobrostan są priorytetem, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc w odnalezieniu lepszej jakości życia poza uzależnieniem.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Leki mogą leczyć lub działać jak narkotyki – wszystko jest kwestią dawki. Nasi terapeuci doskonale wiedzą, jakie trudności towarzyszą wychodzeniu z lekomanii. Dzięki TreatPoint leki przestaną być priorytetem – przestaniesz ich potrzebować.
W TreatPoint pomagamy uwolnić się od leków przeciwbólowych, nasennych, euforyzujących i wielu, wielu innych. Opowiedz nam o swoim problemie – my znajdziemy rozwiązanie.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasi terapeuci robią wszystko, aby dotrzeć do źródła problemu. Dzięki TreatPoint, lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka