Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks narkotykowy Gdańsk

Chcesz uwolnić się od narkotyków, ale wiesz, że objawy zespołu abstynencyjnego będą trudne do zniesienia? Szukasz pomocy dla bliskiej osoby, która zmaga się z narkomanią? Zadzwoń do nas i zapytaj o detoks narkotykowy. Pomagamy wyjść z ciągu, indywidualnie planujemy odtrucie i podajemy leki. Nie ma na co czekać – narkomania to poważna choroba. Im szybciej zaczniesz z nią walczyć, tym lepiej.

Odwyk narkotykowy w Gdańsku

Wielu osobom wydaje się, że problem narkomanii jest im zupełnie odległy: stereotypowy wizerunek narkomana będącego osobą bezdomną i traktowanego jak margines społeczny nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość – zwłaszcza we wczesnych fazach procesu uzależnienia, w które często wpadają osoby młode i niedoświadczone życiowo. W takich sytuacjach skorzystanie z fachowej pomocy, jaką jest detoks narkotykowy w Gdańsku, nie powinno budzić zażenowania: liczne historie setek naszych podopiecznych jednoznacznie wskazują, że warto podjąć wysiłek w dążeniu do stanu czystego od narkotyków.

W przypadku uzależnienia od narkotyków pierwszym krokiem w kierunku zdrowia i odzyskania równowagi jest detoksykacja narkotykowa. W Gdańsku proces ten można przeprowadzić w naszym prywatnym ośrodku. Decyzja o rezygnacji z narkotyków oraz podjęcie terapii odtruwającej może stanowić wyzwanie, jednakże jest to niezbędny etap umożliwiający rozpoczęcie nowego rozdziału życia wolnego od substancji uzależniających. Wiele osób zmagających się z uzależnieniem w pewnym momencie samodzielnie odstawić narkotyki, jednak jest to bardzo trudne, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. W naszym ośrodku stwarzamy dogodne warunki, które wspierają proces wychodzenia z uzależnienia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby uzyskać więcej informacji na ten temat oraz omówić dostępne możliwości.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Długość trwania detoksu jest zależna od rodzaju substancji, długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia.
Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy nie tylko opiekę w ośrodku, ale też dojazd na miejsce. Zadzwoń – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Zaczniemy od badań diagnostycznych, a następnie zaplanujemy przebieg odtrucia i dobierzemy dla Ciebie odpowiednie leki. Zapewnimy Ci też opiekę medyczną i wsparcie psychologa.
Tak! Pomożemy Ci wyprowadzić bliską osobę z ciągu.
Pracujemy 24/7, możesz zgłosić się do nas, kiedy tylko chcesz. Nie musisz czekać w kolejce ani przedstawiać żadnego skierowania.
Oczywiście! W TreatPoint możesz mieć ze sobą telefon, tablet lub laptopa. Naszym Pacjentom zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Dlaczego warto rozważyć detox narkotykowy w Gdańsku?

Zgłoszenie się na detox narkotykowy w Gdańsku stanowi istotny krok ku uwolnieniu się od nałogu oraz odzyskaniu pełnej kontroli nad swoim życiem. Decyzja o podjęciu leczenia w specjalistycznym ośrodku jest naprawdę ważna, gdyż gwarantuje:

  • Bezpieczeństwo: Odtrucie narkotykowe w naszym ośrodku w Gdańsku odbywa się pod stałą opieką doświadczonego personelu medycznego. To pozwala minimalizować ryzyko ewentualnych problemów oraz zapewnia ciągłe wsparcie w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji.
  • Profesjonalną troskę: W naszym ośrodku stawiamy na holistyczne podejście do leczenia. Każdy Pacjent otrzymuje kompleksową opiekę, obejmującą zarówno aspekty medyczne, jak i psychologiczne. Tylko takie podejście umożliwia efektywne przezwyciężenie uzależnienia.
  • Wsparcie emocjonalne: W trakcie procesu odtruwania niezwykle ważne jest otoczenie się osobami, które przeżywają podobne doświadczenia. Tworzymy specjalną atmosferę, która sprzyja wzajemnej motywacji, co znacząco ułatwia cały proces.
  • Uniknięcie pokus: Skuteczne odstawienie narkotyków osiąga się poza otoczeniem, w którym wcześniej zachodziła konsumpcja niedozwolonych substancji. Przybycie do ośrodka znacznie ułatwia unikanie pokus.
  • Personalizowane podejście: Proces odtruwania rozpoczyna się od dokładnych badań, dzięki którym jesteśmy w stanie zaplanować indywidualny przebieg terapii. Każdy Pacjent otrzymuje spersonalizowany plan, obejmujący odpowiedni dobór leków oraz stałe monitorowanie procesu odtrucia. To pozwala na precyzyjną kontrolę przebiegu i umożliwia określenie optymalnego momentu zakończenia terapii.

Podsumowując, decydując się na odtruwanie narkotykowe w naszym ośrodku w Gdańsku, inwestujesz w swoje zdrowie i przyszłość, możesz skorzystać z wsparcia doświadczonych specjalistów oraz otoczenia pełnego zrozumienia i motywacji, co pozwala uniknąć uczucia osamotnienia wobec tego wyzwania, jakim jest detoks. Zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym zespołem wszystkich, którym zależy na profesjonalnej pomocy opartej na wiedzy oraz doświadczeniu w obszarze leczenia uzależnień.
Koniec z narkotykami
Uzależnienie od narkotyków to poważna choroba. W TreatPoint pomagamy zrobić pierwszy krok do lepszego, trzeźwego życia. Nie marnuj czasu – zgłoś się na detoks narkotykowy.

Precyzyjna diagnoza

Każdy Pacjent jest inny, dlatego detoks zaczynamy od badań. Dzięki temu, możemy stworzyć indywidualny plan działania w walce z narkomanią.

Indywidualne podejście

Indywidualnie dobieramy leki i na bieżąco monitorujemy stan zdrowia Pacjentów, żeby mieć pewność, że detoks przebiega sprawnie i bezpiecznie.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Charakterystyka detoksykacji narkotykowej

Odwyk narkotykowy przeprowadzany w naszym ośrodku w Gdańsku wiąże się z istotnymi trudnościami, bowiem narkotyki oddziałują głęboko na strukturę mózgu, wywołując zarówno uzależnienie fizyczne, jak i psychiczne. Sama decyzja o zaprzestaniu zażywania narkotyków już stanowi wyzwanie. Objawy występujące podczas odstawiania substancji uzależniających różnią się w zależności od rodzaju narkotyku. W ramach naszego ośrodka jesteśmy w stanie profesjonalnie pomóc w radzeniu sobie z następującymi symptomami:

  • Opioidy, w tym heroina: Odstawieniu opioidów może towarzyszyć bardzo silny ból, nudności, wymioty, biegunka, trudności ze snem oraz nadmierne pocenie się.
  • Kokaina: W przypadku odstawienia kokainy mogą pojawić się wyraźne objawy zmęczenia, spowolnienia ruchów, depresji, lęku oraz zaburzeń snu.
  • Amfetaminy: Osoby zmagające się z uzależnieniem od amfetaminy mogą odczuwać intensywne bóle głowy, niepokój, drżenie rąk, a także mogą u nich występować nudności i wymioty.
  • Marihuana: Proces odstawiania marihuany może być związany z drażliwością, utratą apetytu, trudnościami z zasypianiem oraz fluktuacjami nastroju.

Detoks po narkotykach w naszym ośrodku w Gdańsku doskonale sprawdza się w przypadku każdej z wyżej wymienionych substancji, niezależnie od poziomu uzależnienia. Nasza oferta obejmuje kompleksową pomoc świadczoną przez wykwalifikowany personel medyczny oraz doświadczonych terapeutów. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wiedzy możemy zapewnić każdemu Pacjentowi wsparcie w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z odtruwaniem narkotykowym.

Dążymy do kompleksowej opieki, zapewniając profesjonalną asystę na każdym etapie tego procesu.

Jeżeli to nie Ty, a ktoś z Twoich bliskich jest uzależniony – detox po narkotykach przeprowadzony w naszym ośrodku w Gdańsku może pomóc mu odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Zapraszamy do skontaktowania się z nami jeszcze dzisiaj.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Nie zwlekaj - uwolnij się od narkomanii!
Uzależnienie od narkotyków zazwyczaj zaczyna się od eksperymentów, ale z czasem problem się pogłębia. W końcu narkoman traci kontrolę nad swoim życiem i staje się niewolnikiem narkotyku. Masz wrażenie, że tak dzieje się w Twoim przypadku? A może Twój bliski ma taki problem? W TreatPoint możemy Ci pomóc!
Wiele osób uzależnionych próbuje samodzielnie odstawić narkotyki, ale rzadko kończy się sukcesem. W TreatPoint nie będziesz zdany tylko na siebie – zapewniamy całodobową opiekę.

Detoks jest trudny nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. W naszym ośrodku oferujemy opiekę medyczną i wsparcie psychologa. Pomożemy Ci zregenerować się po ciągu i poczuć się lepiej.
Przejście odtrucia narkotykowego to przede wszystkim trzeźwość, czyli pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia na stałe. Po detoksie zaplanujemy dla Ciebie również terapię – pomożemy Ci uporać się z narkomanią fizycznie i psychicznie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dokuczliwy jest zespół abstynencyjny. W TreatPoint pomożemy Ci przejść przez objawy odstawienia jak najszybciej i najbardziej komfortowo.
Pomożemy Ci rzucić narkotyki

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka