Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy Chojnice

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.
Odwyk alkoholowy w Chojnicach

Ośrodek Treatpoint angażuje się nie tylko w pomoc w przezwyciężeniu uzależnienia, ale również w budowaniu wsparcia społecznego i umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Działając na wielu płaszczyznach, program terapeutyczny oferuje holistyczne podejście do leczenia alkoholizmu, uwzględniając zarówno aspekty fizyczne, jak i psychiczne. W rezultacie osoby uczestniczące w programie mają szansę nie tylko na przezwyciężenie nałogu, ale także na odzyskanie równowagi i pełniejsze, zdrowsze życie.

Często alkoholicy, zanim podejmą się kompleksowej terapii, niejeden raz decydują się na odtrucie alkoholowe w domu w Chojnicach. Jest to jednak skuteczne jedynie w przypadku krótkotrwałego, ciężkiego zatrucia, gdyż pozwala pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu, jednak to detoksykacja i terapia na miejscu w ośrodku Treatpoint stanowi prawdziwy pierwszy etap prowadzący do trzeźwości. Proces ten nie tylko pomaga pozbyć się uzależnienia, ale także kształtuje nowe, pozytywne podejście do życia. Odwyk alkoholowy to nie tylko procedura, to pełna opieka nad pacjentem, ukierunkowana na stworzenie trwałych fundamentów dla ich zdrowego i zrównoważonego życia.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Nie mieszkasz w Gdańsku? Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy również dowóz do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie kierowcę.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
Zawsze! Działamy 24/7. Nie musisz rezerwować terminów, przedstawiać skierowania ani czekać na swoją kolej.
Tak! W TreatPoint nie wymagamy od Pacjentów, aby odcięli się od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Na terenie ośrodka zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Dlaczego warto wybrać odtrucie alkoholowe w Treatpoint

Ośrodek Treatpoint, który prowadzi odwyk alkoholowy w Chojnicach, oferuje kompleksową opiekę i wsparcie niezbędne w procesie leczenia uzależnienia. Dzięki doświadczonemu personelowi medycznemu i zaawansowanym metodom terapeutycznym pacjenci mogą przejść przez etap odtruwania w bezpiecznych warunkach, odzyskując jednocześnie kontrolę nad swoim życiem.

Decyzja o tym, aby rozpocząć odtruwanie alkoholowe w Chojnicach, jest kluczowym krokiem, który warto podjąć jak najszybciej. Po rozpoczęciu leczenia ważne jest zrozumienie, że kontynuacja terapii oraz wsparcie psychologiczne odgrywają istotną rolę w prewencji nawrotów i utrzymaniu trzeźwości. Proces zdrowienia nie obejmuje bowiem tylko fizycznego odtruwania, ale także wymaga zaangażowania i determinacji pacjenta, przy wsparciu doświadczonych specjalistów i przyjaznego otoczenia.

Decyzja o tym, aby rozpocząć odtruwanie alkoholowe w Chojnicach to podjęcie wyzwania, które może oznaczać przełom w życiu, ponieważ detoksykacja alkoholowa w Chojnicach staje się fundamentem zdrowienia i odzyskiwania równowagi. W tym procesie powrotu do trzeźwości, jednostka nie tylko zwalcza uzależnienie, ale także buduje nową tożsamość i zaczyna nowy rozdział w swoim życiu. Przystąpienie do detoksykacji to świadoma decyzja o odzyskaniu kontroli, zdrowia i spokoju umysłu, co sprawia, że jest to nie tylko akt odwagi, ale również wyraz determinacji do stworzenia lepszego jutra.

Uwolnij się od alkoholu
W ramach ośrodka leczenia uzależnień Treatpoint prowadzony jest holistyczny program terapeutyczny, który stanowi wsparcie dla osób borykających się z problemem alkoholizmu. Alkoholizm, będący powszechnym zjawiskiem, nie zna granic wiekowych czy statusu społecznego, dotykając ludzi z różnych środowisk społecznych. To wyzwanie współczesności, gdzie liczne jednostki mierzą się z negatywnymi konsekwencjami tej choroby.

Odwyk alkoholowy w Chojnicach

Detoks alkoholowy w Chojnicach to kompleksowa terapia, która umożliwia uzyskanie nowej perspektywy tym, którzy pragną uwolnić się od nałogu alkoholowego.

Odwyk z Treatpoint

Program nie tylko wspiera proces fizycznej detoksykacji, lecz także umożliwia odnowę psychiczną i fizyczną. Stanowi to istotny krok w kierunku rozpoczęcia nowego, zdrowszego rozdziału życia.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Odtrucie alkoholowe w Chojnicach – kluczowe aspekty

Warto jeszcze raz zaznaczyć, że odtruwanie alkoholowe w Chojnicach prowadzą doświadczeni lekarze, a terapię – wykwalifikowani psychoterapeuci, którzy z pełnym zaangażowaniem wykonują powierzone zadania. Cały zespół dostarcza niezbędnego wsparcia medycznego, ale także stawia fundamenty pod pełny proces oczyszczania organizmu z toksyn. To jednak tylko pierwszy krok w kierunku kompleksowego zdrowienia.

Nie można przecenić roli wsparcia psychologicznego w tym procesie. To ono właśnie pełni kluczową rolę w umożliwieniu pacjentom zrozumienia korzeni ich uzależnienia oraz wyposaża ich w umiejętności radzenia sobie z przyszłymi wyzwaniami. Odtrucie alkoholowe w Chojnicach nie ogranicza się jedynie do eliminowania substancji toksycznych z organizmu; to także szansa na głęboką refleksję i transformację życiową.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
detoksykacja alkoholowa w Chojnicach
Ośrodek Treatpoint nie tylko pomaga w pokonaniu uzależnienia, ale także dostarcza narzędzi i wsparcia niezbędnego do utrzymania zdrowego, wolnego od nałogu życia. To strategiczne podejście do leczenia, które umożliwia pacjentom nie tylko przejście przez trudny okres odtruwania, ale także budowanie solidnych fundamentów dla ich przyszłego dobrostanu. Dlatego właśnie w przypadku uzależnienia warto zdecydować się na detox alkoholowy w Chojnicach.
Przyznanie się do potrzeby skorzystania z odwyku to wyraz wyjątkowej odwagi oraz głębokiej świadomości istniejącego problemu. Alkoholizm, będący poważnym zaburzeniem, rujnuje różne aspekty życia, obejmujące zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, relacje zawodowe, rodzinne i społeczne.
Skutki tego uzależnienia sięgają od utraty zatrudnienia po problemy prawne i konflikty w kręgu bliskich. Nieleczony alkoholizm stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i dobrostanu psychicznego jednostki. Dlatego podejmowanie decyzji o przystąpieniu do detoksykacji stanowi istotny krok w procesie odzyskiwania kontroli nad własnym życiem.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka