Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii Starogard Gdański

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.
Lekomania – dlaczego nie warto jej bagatelizować

Uzależnienie od leków stanowi rzeczywiste zagrożenie dla naszego zdrowia i jakości życia. Jest to kwestia, którą warto podjąć otwarcie i bez obaw, szukając pomocy. Nasza zdolność do walki z tym problemem może dosłownie uratować życie i przywrócić nam zdrowie w pełni. Dążenie do wyzwolenia się spod wpływu leków może być długotrwałe i trudne, ale warto podjąć tę walkę. To krok w kierunku odzyskania kontroli nad własnym życiem i odnowienia naszej jakości bycia. Niech niepokój o nasze zdrowie i dobrostan będzie motorem, który napędza nas do podjęcia działań w kierunku odzyskania pełni życia, poza uzależnieniem od leków.

Warto pamiętać, że uzależnienie od leków to nie tylko problem fizyczny, ale także silnie oddziałujący na naszą psychikę i nasze relacje z innymi ludźmi. To pułapka, która potrafi zamienić nasze życie w spiralę cierpienia i utraty kontroli. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby nie unikać rozmowy na ten temat i nie bać się prosić o wsparcie. W tym celu powstał prywatny ośrodek Treatpoint, w którym pacjenci mogą z powodzeniem walczyć z każdym rodzajem uzależnienia, w tym z lekomanią.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Treatpoint – leczenie lekomanii w Starogardzie Gdańskim

Treatpoint to renomowany ośrodek specjalizujący się w profesjonalnym leczeniu lekomanii. Jesteśmy pełni świadomości, że uzależnienie od leków to złożony problem, który wymaga szczególnej uwagi oraz zaangażowania. Dlatego nasi doświadczeni specjaliści są gotowi, by pomóc pacjentom w przezwyciężeniu uzależnienia, kierując się podejściem opartym na indywidualizacji terapii, uwzględniając unikalne potrzeby każdej osoby.

Leczenie uzależnienia od leków w Starogardzie Gdańskim to znacznie więcej niż jedynie proces fizycznego odstawienia substancji. To głęboka podróż w głąb siebie, podczas której pacjenci mają okazję zrozumieć przyczyny swojego uzależnienia, opanować swoje emocje oraz wypracować zdrowsze nawyki życiowe. W naszym ośrodku zapewniamy wsparcie emocjonalne, terapię psychologiczną oraz narzędzia niezbędne do odzyskania kontroli nad własnym życiem i znalezienia ścieżki prowadzącej ku równowadze. Treatpoint bowiem dąży do tego, by nie tylko leczyć objawy uzależnienia, ale także pomagać pacjentom w przekształceniu swojego życia, w utrzymywaniu długoterminowej trzeźwości i dobrego samopoczucia. Udostępniamy im narzędzia do tworzenia lepszej i zdrowszej przyszłości.
Uwolnij się od lekomanii
Kiedy leki stają Ci się niezbędne do funkcjonowania, tracisz kontrolę nad własnym życiem. Nieleczone uzależnienie wciąż się pogłębia, a dawki stają się coraz wyższe. Pozwól sobie pomóc – wyciągniemy Cię z lekomanii.

Skończ z lekami

Kiedy nadużywasz leków, przestają Ci pomagać, a zaczynają zatruwać. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Żyj na trzeźwo

Leki wydają się metodą na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ale z czasem prowadzą do jeszcze większych problemów. Nasi terapeuci nauczą Cię życia na trzeźwo.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Postaw na swoje zdrowie – leczenie lekomanii w Starogardzie Gdańskim
Jeżeli zauważasz objawy lekomanii u siebie lub u bliskiej osoby, niezwłocznie podejmij pierwsze kroki w kierunku profesjonalnej pomocy. W Treatpoint, naszym celem jest nie tylko dostarczanie wsparcia, ale także towarzyszenie w trudnej drodze do odzyskania zdrowia i kontroli nad własnym życiem. W naszym ośrodku nie postrzegamy naszych pacjentów jedynie jako przypadków do leczenia – widzimy w nich ludzi, którzy stają w obliczu wyzwania życiowego. Razem z nami można podjąć tę trudną, lecz niezwykle ważną, walkę, jaką jest leczenie lekomanii w Starogardzie Gdańskim. Nasze podejście opiera się na zrozumieniu i wspieraniu indywidualnych potrzeb każdej osoby, biorąc pod uwagę kontekst i przyczyny uzależnienia. Nie wahaj się sięgnąć po profesjonalną pomoc w walce z lekomanią. To pierwszy krok, by powrócić do pełni zdrowia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. W Treatpoint jesteśmy gotowi, by towarzyszyć ci w tej trudnej, ale ważnej podróży.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Leki mogą leczyć lub działać jak narkotyki – wszystko jest kwestią dawki. Nasi terapeuci doskonale wiedzą, jakie trudności towarzyszą wychodzeniu z lekomanii. Dzięki TreatPoint leki przestaną być priorytetem – przestaniesz ich potrzebować.
W TreatPoint pomagamy uwolnić się od leków przeciwbólowych, nasennych, euforyzujących i wielu, wielu innych. Opowiedz nam o swoim problemie – my znajdziemy rozwiązanie.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasi terapeuci robią wszystko, aby dotrzeć do źródła problemu. Dzięki TreatPoint, lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka