Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Gdynia

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Odtruwanie polekowe

Substancje uzależniające (narkotyki, alkohol), hazard, zakupoholizm, Internet, pracoholizm – możliwe jest uzależnienie się od różnorodnych czynników i zachowań. Warto podkreślić, że do grupy substancji zalicza się również wiele leków, choćby były one przepisane przez lekarzy i dostępne w aptekach, co nierzadko wprowadza pozory bezpieczeństwa. Dlatego niejednokrotnie osoby dotknięte tym problemem nie zdają sobie sprawy, że zmagają się z uzależnieniem, opartym na tych samych mechanizmach, które kształtują alkoholizm czy narkomanię. Problem uzależnienia stanowi istotne wyzwanie, dotykające nie tylko samej osoby uzależnionej, lecz także mające wpływ na jej bliskich. Pierwszym kluczowym krokiem jest kontakt z ośrodkiem uzależnień w celu przeprowadzenia procesu, jakim jest odwyk lekowy. W Gdyni to TreatPoint prowadzi terapie odtruwania gwarantujące wysoką skuteczność. Jeśli więc poszukujesz wsparcia w tym zakresie – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszym specjalistycznym programie odwykowym.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Objawy wskazujące, że konieczny może być detoks polekowy

Jeśli podejrzewasz, że ktoś z Twojego otoczenia zmaga się z problemem uzależnienia od leków lub sam doświadczasz coraz większych trudności z odstawieniem substancji farmakologicznych, może to stanowić sygnał, że konieczny jest detoks polekowy. Na przeprowadzane w Gdyni odtruwanie szczególnie powinny zwrócić uwagę osoby, które zauważyły u siebie następujące sygnały alarmowe:

  • Częste myśli dotyczące leków oraz silne pragnienie ich zażycia, niezależnie od zaleceń medycznych.
  • Nieudane próby przerwania lub ograniczenia dawki leków.
  • Trudności w kontrolowaniu ilości spożywanych leków.
  • Długotrwałe zażywanie leków mimo negatywnych skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego.
  • Zaniedbywanie codziennych obowiązków i zainteresowań na rzecz zażywania substancji.
  • Zjawisko tolerancji, które wymaga zwiększenia dawki w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu.
  • Doświadczanie objawów odstawienia w przypadku przerwy w zażywaniu leków, takich jak: nudności, wymioty, zawroty głowy, drżenie rąk, napięcie mięśni, zaburzenia snu, wahania nastroju, osłabienie, intensywne zmęczenie, trudności z koncentracją, a także zaburzenia równowagi i koordynacji, oraz w ekstremalnych przypadkach, napady padaczkowe.
  • Podejmowanie ryzykownych zachowań pod wpływem działania leków.

W obliczu powyższych oznak warto podjąć decyzję o skorzystaniu z dedykowanego programu terapeutycznego, jakim jest specjalistyczne odtruwanie polekowe przeprowadzane w Gdyni. To profesjonalne wsparcie w procesie odzyskania zdrowia i wolności od uzależnienia od leków. Czy potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji? Zachęcamy do skontaktowania się z nami poprzez telefon lub wiadomość.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Odwyk polekowy w Gdyni

Odwyk polekowy w Gdyni oferowany przez TreatPoint stanowi w pełni skuteczne rozwiązanie dla tych osób, które w swojej codzienności mierzą się z problemem uzależnienia od leków i potrzebują wsparcia, aby wrócić do zdrowia. Zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem, jeśli zależy Ci na ścisłej trosce medycznej i chcesz na czas odwyku pozostać pod stałą pieczą wykwalifikowanego personelu medycznego. Zapewniamy stały dostęp do lekarza oraz pielęgniarki, co wzmaga poczucie bezpieczeństwa u pacjentów, którzy zdecydowali się na detoks lekowy w Gdyni. Proces odtruwania wspierany jest aplikacją leków substytucyjnych i odżywczych (zawierających witaminy i elektrolity), których celem jest złagodzenie ewentualnie występujących objawów odstawienia substancji uzależniających oraz przyspieszenie procesu regeneracji organizmu.

Co ważne, nasz ośrodek funkcjonuje nieprzerwanie przez całą dobę. Każdy pacjent może liczyć na nasze wsparcie 24/7. Ponadto oferujemy fachową asystę psychologa. To bardzo ważne, gdyż w procesie detoksykacji elementem kluczowym jest właśnie dostarczenie wsparcia psychologicznego. Dzięki temu możliwe jest bowiem skuteczne stawienie czoła trudnościom wynikającym z uzależnienia.

Odtrucie lekowe w Gdyni nie będzie wiązało się też z żadnymi ograniczeniami dzięki zapewnieniu pacjentom łączności internetowej, dzięki czemu mogą oni podtrzymywać relację z bliskimi mimo przebywania w ośrodku na terapii. Ponadto nasz ośrodek oferuje standard o charakterze premium: TreatPoint to przestrzeń o podwyższonym standardzie, zlokalizowana w spokojnej, otoczonej zielenią okolicy. Ten kontekst stwarza korzystne warunki dla fizycznej i psychicznej regeneracji naszych klientów, co wspiera terapię i prowadzi do niezawodnego i efektywnego procesu odstawienia leków.

Odtruwanie lekowe w Treatpoint

Pamiętaj – uzależnienie od leków prowadzi do stopniowego wyniszczania organizmu i utrudnia prowadzenie życia w sposób typowy. Dlatego właśnie zasadne jest niezwłoczne odtruwanie lekowe w Gdyni. Rozważ przystąpienie do terapii odtruwającej. Warto zrozumieć, że uzależnienie nie jest powodem do wstydu i nie należy obawiać się prosić o pomoc. Decydując się na odtrucie polekowe w Gdyni, podejmujesz pierwszy krok ku odzyskaniu wolności i poprawie zdrowia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka