Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks narkotykowy Chojnice

Chcesz uwolnić się od narkotyków, ale wiesz, że objawy zespołu abstynencyjnego będą trudne do zniesienia? Szukasz pomocy dla bliskiej osoby, która zmaga się z narkomanią? Zadzwoń do nas i zapytaj o detoks narkotykowy. Pomagamy wyjść z ciągu, indywidualnie planujemy odtrucie i podajemy leki. Nie ma na co czekać – narkomania to poważna choroba. Im szybciej zaczniesz z nią walczyć, tym lepiej.
Profesjonalna detoksykacja narkotykowa w Chojnicach

Współczesna rzeczywistość pełna uzależnień, którą przeżywamy, wymaga profesjonalnego podejścia, które wykracza poza utarte stereotypy i społeczne uprzedzenia. Chojnice, jako miejscowość z ośrodkiem Treatpoint, jest świadkiem skutecznego przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych poprzez kompleksową i dostosowaną terapię. Warto zauważyć, że problem narkotyków dotyka różne warstwy społeczeństwa, a stereotypowe myślenie, łączące uzależnienie z bezdomnością i wykluczeniem społecznym, jest jedynie powierzchownym spojrzeniem na tę kwestię.

Obecnie powszechna jest opinia, że uzależnienia ograniczają się do określonych grup społecznych. To przekonanie wynika często z uprzedzeń i braku zrozumienia, jak złożony może być problem uzależnień. Nawet jednorazowe używanie substancji, na przykład marihuany, może prowadzić do głębokiego uzależnienia, z którego wyjście staje się coraz bardziej skomplikowane. W obliczu tego wyzwania kluczową rolę odgrywa dostępność profesjonalnej pomocy, a detoksykacja narkotykowa w Chojnicach prowadzona w ośrodku Treatpoint staje się istotnym wsparciem dla osób uzależnionych, które zdają sobie sprawę ze swojego problemu.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Długość trwania detoksu jest zależna od rodzaju substancji, długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia.
Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy nie tylko opiekę w ośrodku, ale też dojazd na miejsce. Zadzwoń – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Zaczniemy od badań diagnostycznych, a następnie zaplanujemy przebieg odtrucia i dobierzemy dla Ciebie odpowiednie leki. Zapewnimy Ci też opiekę medyczną i wsparcie psychologa.
Tak! Pomożemy Ci wyprowadzić bliską osobę z ciągu.
Pracujemy 24/7, możesz zgłosić się do nas, kiedy tylko chcesz. Nie musisz czekać w kolejce ani przedstawiać żadnego skierowania.
Oczywiście! W TreatPoint możesz mieć ze sobą telefon, tablet lub laptopa. Naszym Pacjentom zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Specjalistyczne terapie narkotykowe

Treatpoint nie tylko oferuje standardowy odwyk narkotykowy w Chojnicach, ale także wychodzi poza konwencjonalne podejścia, dostosowując terapie do indywidualnych potrzeb pacjentów. Zespół doświadczonych specjalistów skupia się nie tylko na eliminacji substancji psychoaktywnych z organizmu, ale również na identyfikacji głęboko zakorzenionych przyczyn uzależnienia. W ramach terapii psychologicznej i terapii grupowej pacjenci mają możliwość zrozumienia mechanizmów swojego uzależnienia oraz rozwinięcia skutecznych strategii radzenia sobie z pokusami i stresem.

Dostęp do specjalistycznych terapii nie ogranicza się wyłącznie do fazy odwyku. Ośrodek Treatpoint angażuje się w proces długoterminowego wsparcia, pomagając pacjentom w reintegracji społecznej i znalezieniu sensu życia po pokonaniu uzależnienia. Program terapeutyczny obejmuje również wsparcie psychoterapeutyczne dla rodzin pacjentów, co sprzyja lepszemu zrozumieniu i budowaniu zdrowszych relacji.

Koniec z narkotykami
Decyzja o tym, aby wybrać detoks po narkotykach w Chojnicach, to nie tylko wybór profesjonalnej pomocy, ale także dowód mądrości i odwagi. Ośrodek Treatpoint opiera swoje działania na szacunku i zrozumieniu, i dzięki temu stanowi niezbędne wsparcie dla osób pragnących przejść przez proces odnowy i powrócić do pełnowartościowego życia bez uzależnienia. Inspirujące historie sukcesu są tylko potwierdzeniem, że decyzja o tym, aby rozpocząć odtrucie narkotykowe w Chojnicach, to pierwszy krok ku lepszemu jutru.

Daj sobie szansę

Przechodząc przez odtruwanie narkotykowe w Chojnicach, pacjenci mają okazję do odkrywania swojego potencjału, budowania nowych umiejętności i tworzenia fundamentów dla trwałej zmiany.

Nie czekaj!

Treatpoint nie tylko skupia się na chwilowym wyeliminowaniu narkotyków z organizmu, lecz kształtuje drogę do długoterminowej stabilności i samorealizacji.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Dlaczego warto podjąć decyzję o detoksie narkotykowym?

Decyzja o tym, aby rozpocząć detox narkotykowy w Chojnicach w ośrodku Treatpoint jest nie tylko krokiem w kierunku profesjonalnej pomocy, lecz przede wszystkim świadectwem mądrej i odważnej decyzji. Ten etap terapeutyczny nie tylko skupia się na eliminacji substancji psychoaktywnych z organizmu, ale także stanowi fundamentalny punkt wyjścia do pełnej odnowy i powrotu do zdrowego, pełnowartościowego życia. Ośrodek Treatpoint oferuje specjalistyczne podejście do detoksykacji, bazujące na najnowszych metodach i wieloletnim doświadczeniu zespołu terapeutycznego.

Jeżeli zdecydujesz się na to, aby rozpocząć detox po narkotykach w Chojnicach, będzie to to dowód na głęboką mądrość, gdyż zdajesz sobie sprawę z konieczności podjęcia działań w celu poprawy swojego życia. Proces detoksykacji to nie tylko eliminacja substancji toksycznych z organizmu, ale również otwarcie drzwi do dalszych etapów terapeutycznych, prowadzących do pełnej rehabilitacji. Ośrodek Treatpoint nie tylko oferuje fachową opiekę medyczną podczas detoksu, ale również zapewnia wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, pomagając pacjentom zrozumieć źródła swojego uzależnienia oraz rozwijać skuteczne strategie radzenia sobie z trudnościami.

Program terapeutyczny obejmuje różnorodne formy terapii, takie jak terapia psychologiczna, terapia grupowa, czy terapia rodzinna, co pozwala pacjentom na kompleksową odbudowę swojego życia i relacji społecznych.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Nie zwlekaj - uwolnij się od narkomanii!
Treatpoint nie tylko stanowi oazę dla osób zmagających się z uzależnieniem od narkotyków, ale także staje się aktywnym uczestnikiem walki z problemem uzależnień na szerszą skalę. Skuteczne terapie, spersonalizowane podejście, długoterminowe wsparcie i zaangażowanie społeczności tworzą solidne fundamenty dla skutecznego przeciwdziałania uzależnieniom narkotycznym, kształtując tym samym lepszą przyszłość dla osób dotkniętych tym problemem i społeczności jako całości.
Historie sukcesu osób, które przeszły przez ten właśnie proces, jakim jest detoks narkotykowy w Chojnicach, są inspirującym dowodem na skuteczność holistycznej terapii uzależnień, jaka prowadzona jest w Treatpoint.
Działając w oparciu o szacunek dla pacjentów, ośrodek stworzył atmosferę wspierającą, pozbawioną jakichkolwiek uczuć wstydu czy uprzedzeń. To miejsce, gdzie każda decyzja o podjęciu detoksu jest traktowana z szacunkiem i zrozumieniem, co znacznie ułatwia proces powrotu do równowagi psychicznej i fizycznej.
Pomożemy Ci rzucić narkotyki

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka