Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Bydgoszcz

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Terapia uzależnień od narkotyków w Bydgoszczy

Uzależnienie od narkotyków to poważny problem, ale właściwe wsparcie może stanowić przełom w walce z nałogiem. Nie jesteś sam w tej trudnej sytuacji – istnieją ludzie i miejsca gotowe wyciągnąć do Ciebie pomocną dłoń, oferując wsparcie i profesjonalną opiekę, która pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Wydaje się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, ale nadzieja na zmianę jest realna. Nasz prywatny ośrodek leczenie narkomanii w Bydgoszczy to miejsce, gdzie możesz odnaleźć drogę do wolności od nałogu. Każdy dzień w naszym ośrodku to nowa szansa na przezwyciężenie uzależnienia.

Narkotyki – jak z nimi walczyć?

Narkotyki mogą zniszczyć każdy aspekt Twojego życia – od zdrowia, przez relacje, aż po marzenia i cele. Jednak warto pamiętać, że w każdym człowieku drzemie siła, która może zmienić ten stan rzeczy. Terapia narkotykowa w Bydgoszczy to klucz do odzyskania równowagi, zdrowia i szczęścia. W Treatpoint oferujemy kompleksowy program leczenia, który obejmuje wsparcie psychologiczne, medyczne oraz społeczne. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy pomagają pacjentom w każdym etapie terapii, od detoksykacji po rehabilitację i reintegrację społeczną.

Nasze podejście do leczenia opiera się na indywidualnych planach terapeutycznych. Każda osoba jest inna, dlatego dostosowujemy plany leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Łączymy przy tym różne formy terapii, aby zapewnić wszechstronne wsparcie. Uwzględniamy rolę rodziny w procesie leczenia, oferując pomoc i wsparcie dla najbliższych.

Nie pozwól, aby uzależnienie kontrolowało Twoje życie. Zrób pierwszy krok ku wolności i rozpocznij skuteczną walką z nałogiem, co umożliwia terapia narkotykowa. Bydgoszcz z ośrodkiem Treatpoint oferuje Ci niezbędne wsparcie. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci odzyskać kontrolę, zdrowie i szczęście. Każdy dzień niesie nową nadzieję – pozwól nam Ci pomóc odnaleźć Twoją drogę do zdrowia i spełnienia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Skuteczne leczenie narkomanii w Bydgoszczy

Dzięki naszemu kompleksowemu podejściu leczenie uzależnienia od narkotyków w Bydgoszczy charakteryzuje się wysoką skutecznością. Nasze metody zmieniają życie wielu osób, dając im szansę na nowy, zdrowszy początek. Pierwszy krok w leczeniu to fizyczna detoksykacja, która pomaga oczyścić organizm z narkotyków pod nadzorem medycznym. Następnie przeprowadzane są regularne sesje terapeutyczne indywidualne i grupowe, które pomagają zrozumieć przyczyny uzależnienia i rozwijać strategie radzenia sobie. Nasze metody obejmują terapię poznawczo-behawioralną, terapię psychodynamiczną oraz terapię motywacyjną. To pomaga pacjentom zrozumieć i przepracować przyczyny ich uzależnienia. Efektem jest możliwość rozpoczęcia nowego życia wolnego od uzależnienia.

W TreatPoint nasze podejście do terapii narkotykowej opiera się na głębokim zrozumieniu natury uzależnienia, sięgając do jego korzeni. Wiemy, że uzależnienie od narkotyków nie jest jedynie indywidualnym problemem, ale ma również szerokie konsekwencje społeczne. Dlatego leczenie narkomanii w Bydgoszczy nie ogranicza się do leczenia objawów, lecz koncentruje się na odkrywaniu i eliminowaniu przyczyn, które prowadzą do uzależnienia. Rozumiemy, że powrót do zdrowia to nie tylko eliminacja używania narkotyków, ale także odbudowa zdrowia psychicznego i fizycznego.
Koniec z narkomanią!
Narkotyków jest mnóstwo, ale są między nimi podobieństwa – wyniszczają organizm i silnie uzależniają. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z uzależnieniem od narkotyków.

Pomagamy w narkomanii

W TreatPoint leczymy osoby uzależnione od narkotyków i dopalaczy. Zgłoś się do naszego ośrodka i skorzystaj z pomocy terapeutów z powołaniem.

Uczymy trzeźwości

Narkotyki wyniszczają ciało i psychikę. Żeby na stałe zerwać z narkomanią musisz na nowo nauczyć się życia na trzeźwo. My Ci w tym pomożemy.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Leczenie narkomanii – Twoja droga do zdrowia

Leczenie uzależnienia od narkotyków to trudna, ale możliwa do pokonania droga, którą pomoże Ci przejść prywatny ośrodek leczenia narkomanii. Bydgoszcz z placówką TreatPoint jest gotowa wspierać Cię na każdym etapie tej podróży. Nasze holistyczne podejście, profesjonalizm i zaangażowanie w Twoje zdrowie sprawiają, że jesteśmy liderem w dziedzinie terapii uzależnień. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, w tym lekarzy, psychologów, terapeutów i pracowników socjalnych, którzy z pasją i zaangażowaniem pracują nad przywróceniem równowagi i siły naszym pacjentom. Wspólnie dążymy do tego, aby pozbawić narkotyki ich destrukcyjnej mocy i umożliwić naszym pacjentom odzyskanie kontroli nad swoim życiem.

Nie czekaj – każdy dzień bez narkotyków to krok w stronę lepszego, zdrowszego życia. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć swoją drogę do wolności i pełni zdrowia. Wierzymy, że każdy pacjent ma w sobie siłę, by przezwyciężyć uzależnienie i zacząć nowy, zdrowszy rozdział.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Dlaczego terapia narkomanii jest niezbędna?
Leczenie to jedyny skuteczny sposób, żeby wyjść z narkomanii. Nasi terapeuci doskonale rozumieją, co czuje osoba uzależniona. Nauczą Cię radzenia sobie z wyzwalaczami, stresem, trudnymi emocjami. Narkotyki przestaną być Ci potrzebne. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię narkomanii – dostosujemy plan i formę leczenia do Twoich potrzeb i możliwości.
Narkomania to ciężka, postępująca choroba. Nieleczona całkowicie niszczy życie, a w końcu prowadzi do przedawkowania i często – niestety – śmierci.

Takiego scenariusza da się jednak uniknąć! W TreatPoint pomagamy pacjentom uzależnionym od różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy.
Narkotyki początkowo z pozoru dają wolność. Dobra zabawa szybko zmienia się jednak we więzienie. Przyjmowanie narkotyków staje się jedynym celem w życiu.

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością? Zgłoś się na terapię i pożegnaj się z narkotykami.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka