Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks narkotykowy

Chcesz uwolnić się od narkotyków, ale wiesz, że objawy zespołu abstynencyjnego będą trudne do zniesienia? Szukasz pomocy dla bliskiej osoby, która zmaga się z narkomanią? Zadzwoń do nas i zapytaj o detoks narkotykowy. Pomagamy wyjść z ciągu, indywidualnie planujemy odtrucie i podajemy leki. Nie ma na co czekać – narkomania to poważna choroba. Im szybciej zaczniesz z nią walczyć, tym lepiej.

Dla kogo jest detoks narkotykowy?

Wielu osobom wydaje się, że narkomania ich nie dotyczy: wizerunek bezdomnego narkomana z marginesu społecznego nie zawsze ma wiele wspólnego z rzeczywistością – przynajmniej na początkowych etapach uzależnienia. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy to nie powód do wstydu: historie setek naszych Pacjentów pokazują, że warto walczyć o trzeźwość!

Pierwszym krokiem do wyjścia na prostą jest odtrucie narkotykowe. Decyzja o odstawieniu narkotyków i rozpoczęciu detoksykacji może być trudnym krokiem, ale niezbędnym, żeby zacząć od nowa i uwolnić się od narkotyków. Wiele osób uzależnionych próbuje samodzielnie odstawić narkotyki, ale im się to nie udaje. Trudno jest wytrwać w postanowieniu o trzeźwości, znajdując się w codziennym środowisku, gdzie wszystko kojarzy się z narkotykami. W ośrodku tworzymy naszym Pacjentom odpowiednie środowisko do wychodzenia z nałogu: zadzwoń i zapytaj o detoks po narkotykach.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Długość trwania detoksu jest zależna od rodzaju substancji, długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia.
Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy nie tylko opiekę w ośrodku, ale też dojazd na miejsce. Zadzwoń – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Zaczniemy od badań diagnostycznych, a następnie zaplanujemy przebieg odtrucia i dobierzemy dla Ciebie odpowiednie leki. Zapewnimy Ci też opiekę medyczną i wsparcie psychologa.
Tak! Pomożemy Ci wyprowadzić bliską osobę z ciągu.
Pracujemy 24/7, możesz zgłosić się do nas, kiedy tylko chcesz. Nie musisz czekać w kolejce ani przedstawiać żadnego skierowania.
Oczywiście! W TreatPoint możesz mieć ze sobą telefon, tablet lub laptopa. Naszym Pacjentom zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Dlaczego warto zgłosić się na odtrucie narkotykowe?

Zgłoszenie się na detoks narkotykowy to kluczowy krok w drodze do wyzwolenia się od nałogu i odzyskania kontroli nad życiem. Odtrucie w ośrodku warto rozważyć co najmniej z kilku powodów:

  • Bezpieczeństwo: detoks w ośrodku odbywa się pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego, co minimalizuje ryzyko powikłań i zapewnia odpowiednie wsparcie w razie potrzeby.
  • Profesjonalna opieka: w TreatPoint Pacjent otrzymuje wszechstronną opiekę zarówno medyczną, jak i psychologiczną, co pozwala na kompleksowe podejście do leczenia uzależnienia.
  • Emocjonalne wsparcie: w czasie odtruwania nieocenione jest wsparcie innych osób w podobnej sytuacji. Tworzymy atmosferę, która sprzyja wzajemnej motywacji i zrozumieniu.
  • Uniknięcie pokus: zdecydowanie łatwiej jest odstawić narkotyki poza domem, z dala od środowiska, w którym spożywałeś narkotyki.
  • Indywidualne podejście: zaczynamy od przeprowadzenia badań i na ich podstawie planujemy przebieg odtrucia. Dobieramy leki oraz monitorujemy proces detoksu, żeby kontrolować, czy wszystko idzie zgodnie z planem oraz określić, kiedy można zakończyć odtrucie.

Detoksykacja narkotykowa to początek walki z narkomanią: dla Pacjentów, którzy ukończyli odtrucie, prowadzimy również terapię. Nieważne, ile nieudanych prób wyjścia z uzależnienia masz za sobą: wciąż masz szansę, żeby wyjść na prostą. W ośrodku otrzymasz pomoc: nie zostaniesz sam ze swoim problemem. Skontaktuj się z nami i zacznij odwyk narkotykowy – otrzymasz wsparcie profesjonalistów w dziedzinie leczenia uzależnień!
Koniec z narkotykami
Uzależnienie od narkotyków to poważna choroba. W TreatPoint pomagamy zrobić pierwszy krok do lepszego, trzeźwego życia. Nie marnuj czasu – zgłoś się na detoks narkotykowy.

Precyzyjna diagnoza

Każdy Pacjent jest inny, dlatego detoks zaczynamy od badań. Dzięki temu, możemy stworzyć indywidualny plan działania w walce z narkomanią.

Indywidualne podejście

Indywidualnie dobieramy leki i na bieżąco monitorujemy stan zdrowia Pacjentów, żeby mieć pewność, że detoks przebiega sprawnie i bezpiecznie.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Jak wygląda odtruwanie narkotykowe?

Wyjście z narkomanii może być niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ narkotyki silnie wpływają na mózg oraz uzależniają fizycznie i psychicznie. Odstawienie narkotyków nie jest proste, ale detox narkotykowy w TreatPoint sprawia, że staje się to znacznie łatwiejsze. Objawy odstawienia różnią się w zależności od narkotyku, ale w TreatPoint pomożemy Ci poradzić sobie z takimi symptomami, jak:

  • W przypadku opioidów, takich jak heroina, objawy odstawienia mogą obejmować bardzo silny ból, nudności, wymioty, biegunkę, bezsenność i nadmierną potliwość.
  • W przypadku kokainy mogą pojawić się silne zmęczenie, spowolnienie ruchów, depresja, lęk i zaburzenia snu.
  • Uzależnienie od amfetamin może skutkować silnymi bólami głowy, niepokojem, drżeniem rąk, a także nudnościami i wymiotami.
  • Gdy odstawia się marihuanę, mogą pojawić się drażliwość, utrata apetytu, trudności z zasypianiem i zmiany nastroju.

W TreatPoint prowadzimy detox po narkotykach u Pacjentów uzależnionych od różnego rodzaju środków. Zapewniamy pomoc personelu medycznego i doświadczonych terapeutów, a w ośrodku położonym w spokojnej, zielonej okolicy, zyskujesz idealne warunki do odzyskiwania trzeźwości. Odtruwanie narkotykowe pomoże Ci zacząć od nowa: niezależnie, jakie substancje zażywasz i jak długo pozostajesz w ciągu. Jeśli tkwisz w uzależnieniu lub ktoś z Twoich bliskich ma taki problem – skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Nie zwlekaj - uwolnij się od narkomanii!
Uzależnienie od narkotyków zazwyczaj zaczyna się od eksperymentów, ale z czasem problem się pogłębia. W końcu narkoman traci kontrolę nad swoim życiem i staje się niewolnikiem narkotyku. Masz wrażenie, że tak dzieje się w Twoim przypadku? A może Twój bliski ma taki problem? W TreatPoint możemy Ci pomóc!
Wiele osób uzależnionych próbuje samodzielnie odstawić narkotyki, ale rzadko kończy się sukcesem. W TreatPoint nie będziesz zdany tylko na siebie – zapewniamy całodobową opiekę.

Detoks jest trudny nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. W naszym ośrodku oferujemy opiekę medyczną i wsparcie psychologa. Pomożemy Ci zregenerować się po ciągu i poczuć się lepiej.
Przejście odtrucia narkotykowego to przede wszystkim trzeźwość, czyli pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia na stałe. Po detoksie zaplanujemy dla Ciebie również terapię – pomożemy Ci uporać się z narkomanią fizycznie i psychicznie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dokuczliwy jest zespół abstynencyjny. W TreatPoint pomożemy Ci przejść przez objawy odstawienia jak najszybciej i najbardziej komfortowo.
Pomożemy Ci rzucić narkotyki

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka