Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.

Dla kogo jest detoks alkoholowy?

Alkoholizm może dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy statusu społecznego – niestety tysiące osób przekonują się, że uzależnienie od alkoholu wpływa destrukcyjnie na wszystkie sfery życia. Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest detoksykacja alkoholowa, pierwszy krok, żeby wytrzeźwieć i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Nieleczony alkoholizm ma poważne konsekwencje: problemy ze zdrowiem, konflikty z rodziną, trudności w utrzymaniu pracy, kłopoty z prawem, rozpad związku czy relacji z dziećmi. Niestety jest to droga w jedną stronę: z czasem alkoholizm staje się tylko poważniejszy, a osoby uzależnione nie bez powodu żyją krócej. Nie musisz podzielić losu wielu alkoholików, którzy nie są w stanie przerwać ciągu – jeszcze dzisiaj zadzwoń i zapytaj o detox alkoholowy!
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Nie mieszkasz w Gdańsku? Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy również dowóz do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie kierowcę.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
Zawsze! Działamy 24/7. Nie musisz rezerwować terminów, przedstawiać skierowania ani czekać na swoją kolej.
Tak! W TreatPoint nie wymagamy od Pacjentów, aby odcięli się od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Na terenie ośrodka zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Dlaczego warto zgłosić się na odtrucie alkoholowe w ośrodku?

Wiele osób uzależnionych od alkoholu, nie chce korzystać z profesjonalnej pomocy. Niestety, samodzielne wyjście z alkoholizmu jest bardzo trudne. Na detoks alkoholowy warto zdecydować się z co najmniej kilku powodów:

  • Profesjonalna opieka medyczna: w TreatPoint zapewniamy fachową opiekę medyczną, monitorujemy stan zdrowia pacjenta i szybko reagujemy na ewentualne komplikacje.
  • Wsparcie psychologiczne: odtrucie alkoholowe jest trudne nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Zapewniamy opiekę lekarzy i pielęgniarek oraz psychologów i terapeutów.
  • Indywidualnie dobrane leki: w naszym ośrodku robimy wszystko, żeby odwyk alkoholowy był jak najłatwiejszy do przejścia. Podajemy więc indywidualnie dobrane leki, które sprawiają, że objawy zespołu abstynencyjnego są mniej nasilone.
  • Bezpieczeństwo i kontrola: w naszym ośrodku pacjent jest pod stałą kontrolą specjalistów, co zwiększa bezpieczeństwo podczas detoksykacji. Nie musisz obawiać się, że pojawią się powikłania, a Ty będziesz zostawiony sam sobie.
  • Wsparcie innych pacjentów: możliwość dzielenia się doświadczeniami z innymi osobami, które przechodzą przez podobne wyzwania, może być bardzo pomocne w budowaniu wsparcia i motywacji.
  • Kompleksowe podejście: pobyt w ośrodku obejmuje nie tylko detoksykację, ale także terapię. Kiedy będziesz na to gotowy, po odtruciu możesz rozpocząć leczenie.
  • Skuteczność: podczas samodzielnego odstawiania alkoholu, trudno jest wytrwać w swoim postanowieniu. W ośrodku odrywasz się od codziennego środowiska i możesz skupić się na pracy nad sobą.

Uwolnienie się od alkoholu nie jest proste, ale jak najbardziej możliwe. Pamiętaj, że nie jesteś sam z tym problemem – odtruwanie alkoholowe w ośrodku to skuteczny sposób, żeby przerwać ciąg i wyjść na prostą.
Uwolnij się od alkoholu
Alkoholizm to poważna choroba, która nieleczona wciąż postępuje. Pierwszym krokiem do trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem jest detoks alkoholowy. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z alkoholem w bezpiecznych warunkach.

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego nie działamy schematycznie. Zaczynamy od szczegółowej diagnostyki i na jej podstawie planujemy przebieg detoksu oraz dobieramy leki.

Wysoki standard

Dbamy o komfort Pacjentów, żeby zredukować dyskomfort związany z wychodzeniem z ciągu do minimum. Zapewniamy całodobową opiekę i wygodne pokoje.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

W domu czy w ośrodku: gdzie przejść odtrucie alkoholowe?

Obawiasz się odtrucia w ośrodku i zastanawiasz się nad detoksem w domu? W niektórych przypadkach jest to możliwe, ale nie w każdym!

Odtrucie alkoholowe w domu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które jednorazowo przesadziły z alkoholem i teraz czują się bardzo źle z powodu zatrucia. W takim przypadku wystarczająca jest opieka medyczna z dojazdem do domu, hotelu czy innego miejsca, gdzie się znajdujesz. Już kilka godzin pod kroplówką przyspiesza oczyszczanie organizmu i regenerację. Pamiętaj jednak, że ryzykowne picie niestety może skończyć się uzależnieniem, a alkohol może spowodować silne zatrucie.

Dla osób uzależnionych od alkoholu, odtrucie alkoholowe w ośrodku jest zdecydowanie lepszą opcją. W TreatPoint oferujemy profesjonalną opiekę medyczną i psychologiczną, a także indywidualnie dobraną farmakoterapię, która pozwala złagodzić objawy odstawienia alkoholu. Bezpieczne i kontrolowane środowisko ośrodka zapewnia wsparcie w trudnym procesie detoksykacji oraz pozwala przygotować się do długoterminowej terapii uzależnień.

Z uzależnieniem często wiążą się wstyd, poczucie niemocy i braku kontroli nad własnym życiem. Historie naszych Pacjentów pokazują jednak, że alkoholizm da się pokonać. Nie czekaj, aż problem stanie się jeszcze poważniejszy – zgłoś się na odtrucie poalkoholowe w TreatPoint!
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Odtrucie pod opieką profesjonalistów
Wiele osób uzależnionych próbuje wyjść z ciągu samodzielnie, zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może masz za sobą nieudane podejścia do zerwania z alkoholem. Nasi lekarze, pielęgniarki i terapeuci pomogą Ci skutecznie oczyścić organizm i zregenerować się po nadużywaniu alkoholu.
W TreatPoint zyskujesz przede wszystkim indywidualne podejście. Dostosowujemy się do możliwości i potrzeb Pacjenta – szczegółowe badania diagnostyczne pozwalają nam dobrać właściwe leki.

Na bieżąco będziemy kontrolować Twój stan zdrowia i samopoczucie. Zakończymy detoks alkoholowy dopiero wtedy, gdy Twój organizm będzie oczyszczony, a Ty poczujesz się lepiej.
Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z alkoholizmu jest obciążające również psychicznie. Zapewnimy Ci wsparcie psychologa, a po przejściu detoksu stworzymy dla Ciebie plan terapii.

Działamy kompleksowo, ponieważ jesteśmy nastawieni na długofalowe efekty. Pomożemy Ci uporać się z alkoholizmem: objawami zespołu abstynencyjnego i uzależnieniem psychicznym.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka