Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Starogard Gdański

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Jak wyjść z alkoholizmu? Terapia alkoholowa w Starogardzie Gdańskim

Proces leczenia alkoholizmu prowadzony w ośrodku Treatpoint stanowi odpowiedź na wyzwanie, jakim jest uzależnienie od alkoholu, które nie wybiera swoich ofiar ze względu na wiek czy status społeczny. To nałóg, który nie respektuje granic i może dotknąć każdego, niezależnie od jego pochodzenia czy wykształcenia. Jest to problem obecny w naszym współczesnym świecie, gdzie liczne jednostki muszą stawić czoła destrukcyjnym skutkom alkoholizmu w swoim życiu. Odwyk alkoholowy w Starogardzie Gdańskim stanowi nadzieję dla tych, którzy chcą uwolnić się od nałogu. To proces, który nie tylko pomaga oczyścić organizm z toksyn, ale także daje szansę na odbudowę ducha i ciała. To moment, w którym można rozpocząć zupełnie nowy rozdział życia, zostawiając za sobą uzależnienie od alkoholu.

Treatpoint, jako ośrodek, w którym przeprowadzana jest detoksykacja alkoholowa w Starogardzie Gdańskim, oferuje wsparcie i profesjonalną opiekę, która jest niezbędna w tym trudnym procesie. Dzięki specjalistycznemu personelowi i odpowiednim środkom medycznym pacjenci mają szansę przejść przez proces odtrucia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Leczenie alkoholizmu i terapia w Starogardzie Gdańskim

Sam detoks alkoholowy w Starogardzie Gdańskim to tylko pierwszy krok na drodze do wyzdrowienia. Po jego zakończeniu konieczna jest dalsza terapia i wsparcie psychologiczne, które pomaga pacjentom unikać nawrotów i utrzymywać trzeźwość. To proces wymagający czasu, determinacji i wsparcia ze strony bliskich oraz specjalistów.

Decyzja o rozpoczęciu procesu detoksykacji alkoholowej jest wyrazem odwagi i mądrości, ponieważ alkoholizm to groźna choroba, która obejmuje wszystkie aspekty życia. Jest to problem, który nie tylko wpływa negatywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne, ale także niszczy obszary zawodowe, rodzinne i społeczne. Uzależnienie od alkoholu często prowadzi do utraty pracy, problemów prawnych oraz konfliktów z najbliższymi. To ciężar, który może izolować ludzi i prowadzić do ruiny. Nieleczony alkoholizm jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i psychiki jednostki. Dlatego podjęcie decyzji o tym, aby rozpocząć detox alkoholowy w Starogardzie Gdańskim, stanowi kluczowy krok na drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem. To akt odwagi, który otwiera drzwi do pełni zdrowia, naprawy relacji społecznych oraz odnalezienia sensu życia poza nałogiem.

Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Pozostań w trzeźwości
Decyzja o rozpoczęciu terapii alkoholizmu to pierwszy, odważny krok ku odzyskaniu kontroli nad własnym życiem i powrocie do równowagi. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu nie tylko dostarcza profesjonalne wsparcie na każdym etapie tej trudnej podróży, ale również dba o to, by nasi pacjenci czuli się otoczeni wsparciem, zrozumieniem i uznaniem. Treatpoint to miejsce, gdzie każda osoba jest traktowana z absolutnym szacunkiem, a jej dobro i zdrowie są dla nas najważniejsze.

Terapia alkoholizmu to wyzwanie, ale także droga do osobistego triumfu. W Treatpoint nie dostarczamy jedynie narzędzi do pokonania nałogu, ale również otwieramy drzwi dla wsparcia emocjonalnego, które pomaga pacjentom przetrwać trudne chwile i stanąć w obliczu wyzwań. Naszym celem nie jest tylko odzyskanie kontroli nad życiem, ale także kreowanie zdrowej i pełniejszej przyszłości.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka