Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Gdańsk

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Leczenie narkomanii w Gdańsku

Narkomania to poważna choroba, która ma ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne osoby uzależnionej. Niszczy też jej relacje, marzenia i w końcu – całe życie. Samo uzależnienie może pojawić się z różnych przyczyn – dla niektórych narkotyki stają się ucieczką od brutalnej rzeczywistości, dla innych są fascynującym eksperymentem, który wymyka się spod kontroli, a jeszcze inni uzależnili się pod wpływem toksycznych znajomych. Na początku narkotyki mogą obiecywać podróż do nieznanych krain, jednak szybko wciągają i prowadzą w obszar pustki i uzależnienia, które trudno jest pokonać samodzielnie. Dlatego zwykle konieczna jest profesjonalne wsparcie – terapia narkotykowa w naszym ośrodku w Gdańsku może skutecznie pomóc w walce z uzależnieniem. Bo to właśnie terapia jest kluczem do wolności i do odzyskania kontroli nad własnym życiem.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Kluczowe sygnały narkomanii – leczenie

Uzależnienie od narkotyków można rozpoznać poprzez pewne sygnały alarmowe, które często dostrzega najbliższe otoczenie osób mających problem z nielegalnymi substancjami. Jeśli masz podejrzenia dotyczące kogoś z kręgu rodzinnego lub przyjaciół, warto zwrócić szczególną uwagę na następujące sygnały alarmowe, które mogą świadczyć o tym, że konieczne będzie leczenie narkomanii w Gdańsku:

  • Nieudane próby ograniczenia lub całkowitego zaprzestania zażywania narkotyków.
  • Rosnąca potrzeba zwiększania dawek w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.
  • Izolacja od bliskich oraz preferowanie towarzystwa osób uzależnionych, z trudnościami w utrzymywaniu i nawiązywaniu relacji społecznych.
  • Zaniedbywanie codziennych obowiązków oraz zainteresowań.
  • Nagły wzrost agresji, pojawienie się lęków, nerwowości oraz zmienność nastrojów.
  • Obserwowane zachowania nietypowe w kontekście danej osoby.
  • Podejmowanie działań przestępczych, takich jak kradzieże czy oszustwa, w celu zdobycia środków uzależniających.
  • Problemy zdrowotne, takie jak nagła utrata wagi, schorzenia sercowo-naczyniowe, trudności z układem oddechowym czy trawiennym.
  • Trudności w koncentracji oraz utrzymaniu uwagi.

W momencie identyfikacji tych objawów u siebie lub osoby z kręgu bliskich, warto wykazać się odwagą i zdecydować się na poszukiwanie profesjonalnego wsparcia. Opóźnienie w działaniu może prowadzić do narastania trudności. Dlatego jako prywatny ośrodek zwalczania narkomanii jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu, aby pomóc zarówno osobom uzależnionym, jak i ich najbliższym, poprzez przeprowadzenie skutecznej terapii narkotykowej, która prowadzi ku zdrowiu i wolności.
Koniec z narkomanią!
Narkotyków jest mnóstwo, ale są między nimi podobieństwa – wyniszczają organizm i silnie uzależniają. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z uzależnieniem od narkotyków.

Pomagamy w narkomanii

W TreatPoint leczymy osoby uzależnione od narkotyków i dopalaczy. Zgłoś się do naszego ośrodka i skorzystaj z pomocy terapeutów z powołaniem.

Uczymy trzeźwości

Narkotyki wyniszczają ciało i psychikę. Żeby na stałe zerwać z narkomanią musisz na nowo nauczyć się życia na trzeźwo. My Ci w tym pomożemy.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Terapia narkotykowa w Gdańsku

Nasza placówka dysponuje wykwalifikowanym personelem składającym się z pielęgniarek, terapeutów oraz lekarzy psychiatrów, co zapewnia pacjentom najwyższej jakości opiekę medyczną i terapeutyczną, dzięki czemu leczenie uzależnienia od narkotyków w Gdańsku cieszy się bardzo wysoką skutecznością. Jako renomowany prywatny ośrodek, kładziemy nacisk na osiągnięcie wysokiego standardu opieki. Ponadto dbamy o pełną ochronę prywatności naszych pacjentów. Gwarantujemy im anonimowość, co tworzy warunki do swobodnego dzielenia się swoimi wyzwaniami oraz skupienia się na procesie terapeutycznym. Naszym celem jest stworzenie atmosfery zaufania, w której każdy pacjent może poczuć się komfortowo i dzięki temu lepiej współpracować z naszym wykwalifikowanym personelem.

Niezależnie od pory dnia czy nocy, jesteśmy zawsze dostępni dla naszych pacjentów. Nasz zespół służy wsparciem 24/7, aby zapewnić natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych. Działamy w duchu ciągłej troski o dobro pacjentów, dostarczając im najwyższej jakości opiekę i wsparcie w ich drodze do zdrowia i wyzwolenia się spod uzależnienia.

Nasza elastyczność w podejściu pozwala dostosować plan leczenia do Twojej indywidualnej sytuacji. Naszym priorytetem jest nie tylko zwalczanie uzależnienia, ale również przywrócenie równowagi i jakości życia u pacjenta. Stawiamy sobie za cel poprawę jego ogólnego dobrostanu psychicznego i fizycznego. Jeśli więc poszukujesz rozwiązania, które przyniesie efekty, leczenie uzależnienia od narkotyków w naszym ośrodku w Gdańsku będzie dobrym wyborem. Skorzystaj z naszej wiedzy, doświadczenia i wsparcia, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Dlaczego terapia narkomanii jest niezbędna?
Leczenie to jedyny skuteczny sposób, żeby wyjść z narkomanii. Nasi terapeuci doskonale rozumieją, co czuje osoba uzależniona. Nauczą Cię radzenia sobie z wyzwalaczami, stresem, trudnymi emocjami. Narkotyki przestaną być Ci potrzebne. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię narkomanii – dostosujemy plan i formę leczenia do Twoich potrzeb i możliwości.
Narkomania to ciężka, postępująca choroba. Nieleczona całkowicie niszczy życie, a w końcu prowadzi do przedawkowania i często – niestety – śmierci.

Takiego scenariusza da się jednak uniknąć! W TreatPoint pomagamy pacjentom uzależnionym od różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy.
Narkotyki początkowo z pozoru dają wolność. Dobra zabawa szybko zmienia się jednak we więzienie. Przyjmowanie narkotyków staje się jedynym celem w życiu.

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością? Zgłoś się na terapię i pożegnaj się z narkotykami.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka