Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii Gdańsk

Stany depresyjne, zaburzenia lękowe, samotność, nierozwiązane problemy – coraz większa część Polaków szuka ulgi od tych trudności nadużywając leków. Niestety to prosta droga do uzależnienia, podobnego do alkoholizmu czy narkomanii. Masz problem z lekami? W TreatPoint pomożemy Ci go rozwiązać.

Leczenie uzależnienia od leków w Gdańsku

Problematyka uzależnień przybiera różnorodne aspekty, obejmując zarówno substancje psychoaktywne, jak i pewne wzorce zachowań, takie jak nadmierne spożycie alkoholu, zażywanie narkotyków, uzależnienie od hazardu, zakupy kompulsywne, nadmierne korzystanie z Internetu czy nawet pracoholizm. Warto podkreślić, że uzależnienie może dotyczyć także licznych preparatów leczniczych, pomimo że są one przepisywane przez kompetentnych lekarzy oraz dostępne w aptekach, co daje poczucie pewnego bezpieczeństwa. Stan związany z lekozależnością stanowi zjawisko negatywnie oddziałujące nie tylko na osobę borykającą się z tym problemem, lecz również na jej najbliższych. Nierzadko osoby przyjmujące leki nie zdają sobie sprawy, że ich stan ma charakter uzależnienia i opiera się na tych samych mechanizmach, które kierują uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.

W celu przezwyciężenia lekozależności, istotnym pierwszym krokiem jest podjęcie procesu leczenia. Terapia lekowa w Gdańsku to skuteczne rozwiązanie, które pomoże pozbyć się uzależnienia. Jeżeli poszukujesz wsparcia dla siebie lub bliskiej osoby, serdecznie zachęcamy do nawiązania kontaktu w celu uzyskania informacji na temat przeprowadzanych w naszym ośrodku terapii.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Co zrobić, gdy zauważamy u siebie lub osoby bliskiej objawy lekomanii?

Jeśli nurtują Cię obawy dotyczące możliwego uzależnienia od leków u bliskiej osoby, bądź nawet u samego siebie – jeśli doświadczasz trudności z przerwaniem przyjmowania leków oraz rozważasz potrzebę skorzystania z profesjonalnej pomocy – pamiętaj, że możliwe jest leczenie uzależnienia od leków w naszym ośrodku w Gdańsku.

Oto objawy, które mogą wskazywać na konieczność podjęcia terapii lekowej:

 • Cykliczna potrzeba zażywania leków: Osoba odczuwa wyraźną potrzebę regularnego przyjmowania leków, bez względu na zalecenia medyczne, nawet po ustąpieniu objawów chorobowych, na które przypisane były medykamenty.
 • Obsesyjne myśli i pragnienia: Częste myśli o lekach oraz trwałe pragnienie ich przyjęcia stają się nieodłącznym elementem codzienności.
 • Trudności w kontroli: Kontrolowanie ilości przyjmowanych leków staje się wyzwaniem.
 • Nieudane próby ograniczenia dawki: Pomimo prób, osoba napotyka trudności w przerwaniu lub zredukowaniu dawki leków.
 • Zaniedbywanie obowiązków: Ważne codzienne obowiązki i zainteresowania ustępują miejsca obsesyjnemu skupieniu na lekach.
 • Wzrost tolerancji: Organizm staje się bardziej odporny na działanie leków, co prowadzi do konieczności zwiększania dawki dla osiągnięcia pożądanego efektu.
 • Objawy odstawienia: Próba zaprzestania przyjmowania leków powoduje pojawienie się nieprzyjemnych objawów odstawienia, takich jak: nudności, zawroty głowy, drżenie rąk czy zaburzenia snu.
 • Trwanie mimo skutków ubocznych: Osoba kontynuuje przyjmowanie leków mimo negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jeżeli rozpoznają Państwo u siebie lub bliskiej osoby pewne z tych objawów, istnieje potrzeba wsparcia ze strony profesjonalistów. Leczenie lekomanii w Gdańsku stanowi skuteczną ścieżkę ku zdrowiu i odzyskaniu kontroli nad życiem.
Uwolnij się od lekomanii
Kiedy leki stają Ci się niezbędne do funkcjonowania, tracisz kontrolę nad własnym życiem. Nieleczone uzależnienie wciąż się pogłębia, a dawki stają się coraz wyższe. Pozwól sobie pomóc – wyciągniemy Cię z lekomanii.

Skończ z lekami

Kiedy nadużywasz leków, przestają Ci pomagać, a zaczynają zatruwać. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Żyj na trzeźwo

Leki wydają się metodą na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ale z czasem prowadzą do jeszcze większych problemów. Nasi terapeuci nauczą Cię życia na trzeźwo.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Zalety terapii lekowej w Gdańsku

Terapia lekowa w Gdańsku stanowi dedykowane rozwiązanie dla każdego, kto walczy z uzależnieniem od leków i poszukuje specjalistycznej pomocy. Decydując się na nasz ośrodek, uzyskujesz:

 • Kompetentną opiekę medyczną: Nasi pacjenci mają gwarancję ciągłej troski ze strony wykwalifikowanego personelu medycznego. Terapia lekowa w Gdańsku przeprowadzana jest przy stałym nadzorze lekarskim oraz pielęgniarskim.
 • Wsparcie terapii substytucyjnej i żywieniowe: W celu złagodzenia symptomów odstawienia dostarczamy specjalistyczne leki substytucyjne oraz kompleksowe wsparcie poprzez dostarczanie płynów, witamin i elektrolitów.
 • Całodobowe wsparcie: Nasza placówka w Gdańsku, specjalizująca się w odtruwaniu lekowym, funkcjonuje non-stop, zapewniając nieprzerwane wsparcie i opiekę dla naszych pacjentów.
 • Profesjonalne wsparcie psychologiczne: W trakcie procesu odtruwania niezmiernie ważne jest wsparcie psychologiczne. Nasi pacjenci mają dostęp do doświadczonego psychologa, który pomoże im stawić czoła wyzwaniom związanym z uzależnieniem.
 • Usługi transportowe: Pomimo lokalizacji w Gdańsku, jesteśmy gotowi zorganizować transport dla pacjentów, którzy potrzebują wsparcia w dotarciu na odtrucie farmakologiczne.
 • Skuteczna, błyskawiczna pomoc: Wybierając naszą placówkę w Gdańsku na leczenie lekomanii, nasi pacjenci unikają długiego oczekiwania na przyjęcie i mogą skorzystać z kompleksowej opieki o najwyższym poziomie.

W celu przywrócenia harmonii i odzyskania zdrowia, ważne jest podjęcie szybkiej decyzji o skorzystaniu z leczenia uzależnienia od leków, które oferuje nasz ośrodek w Gdańsku. Warto zdawać sobie sprawę, że uzależnienie nie jest powodem do wstydu. Walka o siebie wymaga odwagi oraz wysokiego poziomu determinacji. Zapraszamy do kontaktu.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Leki mogą leczyć lub działać jak narkotyki – wszystko jest kwestią dawki. Nasi terapeuci doskonale wiedzą, jakie trudności towarzyszą wychodzeniu z lekomanii. Dzięki TreatPoint leki przestaną być priorytetem – przestaniesz ich potrzebować.
W TreatPoint pomagamy uwolnić się od leków przeciwbólowych, nasennych, euforyzujących i wielu, wielu innych. Opowiedz nam o swoim problemie – my znajdziemy rozwiązanie.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasi terapeuci robią wszystko, aby dotrzeć do źródła problemu. Dzięki TreatPoint, lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka