Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Dla kogo jest detoks lekowy?

Alkohol, narkotyki, hazard, zakupy, Internet, praca – uzależnić można się od wielu substancji i zachowań. Do uzależniających środków należy również wiele leków, chociaż są przepisywane przez lekarzy i dostępne w aptekach, co daje pozory bezpieczeństwa. Uzależnienie to poważny problem, który może dotyczyć nie tylko samej osoby uzależnionej, ale również jej najbliższych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to uzależnienie, opierające się na takich samych mechanizmach, jak alkoholizm czy narkomania. Żeby wyjść z lekomanii, pierwszym i bardzo ważnym krokiem jest odtruwanie polekowe. Szukasz pomocy dla siebie lub kogoś bliskiego? Zadzwoń i zapytaj o odwyk polekowy!
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Czy powinieneś zgłosić się na otrucie lekowe? Jakie są objawy uzależnienia?

Podejrzewasz, że ktoś z Twoich bliskich ma problem z uzależnieniem od leków? Coraz trudniej jest Ci odstawić leki? Zastanawiasz się, czy potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Istnieje wiele sygnałów alarmowych, które wskazują na uzależnienie. Nawet jeśli pojawia się u Ciebie część z nich, to warto zgłosić się na odwyk lekowy. Do typowych objawów lekomanii należą:

 • Silna potrzeba przyjmowania leków, niezależnie od zaleceń lekarza.
 • Częste myślenie o lekach i natarczywe pragnienie ich zażycia.
 • Trudności w ograniczaniu ilości zażywanych leków.
 • Nieudane próby przerwania zażywania lub ograniczenia dawki.
 • Zaniedbywanie swoich codziennych obowiązków i zainteresowań na rzecz zażywania leków.
 • Wzrost tolerancji na leki, co wymaga zwiększenia dawki, aby osiągnąć ten sam efekt.
 • Występowanie objawów odstawienia, gdy nie zażywasz leków (np. nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, drżenie rąk, napięcie mięśni, bezsenność lub nadmierna senność, silne pocenie się, wahania nastroju, osłabienie, silne zmęczenie, problemy z koncentracją, zaburzenia równowagi i koordynacji, a nawet napady padaczkowe).
 • Długotrwałe zażywanie leków mimo negatywnych konsekwencji dla zdrowia fizycznego i psychicznego.
 • Wycofanie się z życia społecznego i izolacja od rodziny i przyjaciół.
 • Podejmowanie ryzykownych zachowań pod wpływem leków.

Jeśli zauważasz u siebie lub bliskiej osoby te sygnały, rozważ detoks polekowy. Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń lub napisz!
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Dlaczego warto wybrać odtrucie lekowe w TreatPoint?

Detoks lekowy w TreatPoint to wyjście dla wszystkich, którzy zmagają się z uzależnieniem od leków i szukają profesjonalnej pomocy. Do naszego ośrodka warto zgłosić się co najmniej z kilku powodów:

 • Opieka medyczna: nasi pacjenci są pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu medycznego, co zapewnia bezpieczny i skuteczny proces odstawienia leków. Zapewniamy opiekę lekarza i pielęgniarki.
 • Podawanie leków substytucyjnych i substancji odżywczych: w celu złagodzenia objawów odstawienia oraz szybszej regeneracji organizmu, oferujemy leki substytucyjne oraz płyny, witaminy i elektrolity.
 • Działanie 24/7: Nasz ośrodek działa przez całą dobę, zapewniając ciągłą opiekę i wsparcie dla naszych pacjentów.
 • Dostęp do WiFi: w TreatPoint zapewniamy dostęp do Internetu, dzięki czemu nasi pacjenci mogą utrzymywać kontakt z bliskimi i zachować kontakt ze światem zewnętrznym.
 • Opieka psychologa: w procesie detoksykacji niezwykle istotne jest wsparcie psychologiczne. Nasi pacjenci mają możliwość skorzystania z usług doświadczonego psychologa, który pomoże im zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z uzależnieniem.
 • Możliwy transport ośrodka: nasz ośrodek znajduje się w Gdańsku, jednak jeśli pacjent potrzebuje pomocy w dotarciu do nas, jesteśmy gotowi zapewnić odpowiedni transport.
 • Wysoki standard: TreatPoint to komfortowy ośrodek w spokojnej i otoczonej zielenią okolicy, co sprzyja regeneracji fizycznej i psychicznej.
 • Szybka i profesjonalna pomoc: wybierając TreatPoint, nasi pacjenci unikają długiego oczekiwania na przyjęcie na odtrucie polekowe oraz otrzymują kompleksową opiekę.

Lekomania z czasem wyniszcza organizm i uniemożliwia normalne życie: warto jak najszybciej zgłosić się na odtrucie lekowe. Uzależnienie to nie powód do wstydu: nie bój się prosić o pomoc. Zgłoś się na odtruwanie lekowe i zrób pierwszy krok do wolności i zdrowia!
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka