Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy Gdańsk

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.

Odtruwanie alkoholowe w Gdańsku

Alkoholizm to wyjątkowo nieuchwytny potwór, którego ofiarami padają ludzie w różnym wieku i o różnych losach. Liczby nie kłamią – tysiące ludzi zmaga się ze skutkami uzależnienia od alkoholu, które niszczą ich życie zarówno prywatne, jak i zawodowe. Nie ma znaczenia, czy jesteś na szczycie społecznego szczebla czy stawiasz pierwsze kroki w dorosłości – uzależnienie nie wybiera, każdy może być jego ofiarą, a wówczas konieczny może być odwyk alkoholowy w Gdańsku. To pierwszy kluczowy element, którym otwieramy drzwi do odzyskania naszego autentycznego życia. Detoks staje się przejściem przez ciemny tunel, prowadząc nas w kierunku przebudzenia i zmiany. Choć początek zwykle jest ciężki, to każda chwila zwlekania oddala nas od spokojnej i bezpiecznej codzienności, w której mamy pełną kontrolę nad sobą.

Nie bój się odstawienia: bezpieczne odtrucie alkoholowe

Oczyszczenie organizmu nie jest proste, jeśli wychodzisz z ciągu alkoholowego. Odtrucie alkoholowe Gdańsk w naszym ośrodku jest jednak bezpiecznym sposobem, żeby zregenerować organizm. Przeprowadzenie odtruwania alkoholowego wymaga profesjonalnego podejścia i kompleksowej opieki pod nadzorem lekarza, pielęgniarki oraz psychoterapeuty. W TreatPoint dbamy o samopoczucie pacjenta i jego bezpieczeństwo, dlatego pomożemy Ci w odstawieniu alkoholu.

Pierwszy etap to diagnoza, który rozpoczyna się od wywiadu oraz badań. Lekarz zapyta Cię, jak długi pijesz, jakie dawki, czy przyjmujesz leki oraz jaki jest Twój ogólny stan zdrowia. Aby ustalić przebieg odtrucia alkoholowego, wykonujemy też badania krwi i moczu.

Drugi etap to farmakoterapia – nie jesteś sam w detoksie alkoholowym. Podajemy indywidualnie dobrane leki, płyny i substancje odżywcze, żeby odtrucie alkoholowe było mniej dokuczliwe. Dzięki temu pozbędziesz się toksycznych substancji i wrócisz do normalnego funkcjonowania. Leki pomogą zapanować nad nieprzyjemnymi objawami odstawienia, dlatego poczujesz się lepiej i przygotujesz się do dalszej walki z uzależnieniem.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Nie mieszkasz w Gdańsku? Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy również dowóz do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie kierowcę.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
Zawsze! Działamy 24/7. Nie musisz rezerwować terminów, przedstawiać skierowania ani czekać na swoją kolej.
Tak! W TreatPoint nie wymagamy od Pacjentów, aby odcięli się od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Na terenie ośrodka zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Detoks alkoholowy w Gdańsku – szansa na wolność

Czy znasz to uczucie? Głęboką wewnętrzną siłę, która podpowiada, że jesteś gotów na zmianę? Wyjście z alkoholizmu może być trudne, ale nie musisz walczyć samotnie. Przedstawiamy Ci powody, dla których warto przeprowadzić odtruwanie alkoholowe w Gdańsku w naszym ośrodku:

 • Wsparcie medyczne: Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. W naszym ośrodku wkładamy całe serce w zapewnienie Ci kompleksowej opieki medycznej. Od monitorowania Twojego stanu zdrowia po błyskawiczną reakcję na ewentualne trudności – czujemy się zobowiązani do dbania o Twoje bezpieczeństwo przez cały proces, jakim jest odtrucie alkoholowe przeprowadzane w Gdańsku.
 • Psychologiczne wsparcie: Uzależnienie to układ złożony z emocji i myśli, które często stawiają opór. W naszym ośrodku nie jesteś sam. Doświadczeni lekarze, pielęgniarki oraz wykwalifikowani psychologowie i terapeuci służą Ci pomocną dłonią, by towarzyszyć Ci w odkrywaniu Twojego wnętrza i budowaniu wewnętrznej siły.
 • Leki dostosowane do Twoich potrzeb: Każdy krok w stronę wolności jest nieoceniony. W naszym ośrodku w Gdańsku dbamy o to, by detox alkoholowy był jak najbardziej znośny. Wykorzystujemy spersonalizowaną farmakoterapię, której celem jest złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego.
 • Odpowiednie podejście: Nasza filozofia leczenia sięga daleko poza detoksykację. Zaoferowanie Ci kompleksowego podejścia to nasza misja. Przygotowaliśmy program, który nie tylko skupia się na uwolnieniu Cię od uzależnienia, ale także na budowaniu fundamentów pod trwałą przemianę.
 • Skuteczność działania: Samodzielna próba odstawienia alkoholu to wyzwanie, którego niestety wielu nie jest w stanie przejść z powodzeniem. Wybierając nasz ośrodek, przerywasz codzienne nawyki i przenosisz się do środowiska, które umożliwia skoncentrowanie się na własnym procesie. To odcięcie od toksycznych wpływów oraz skupienie na sobie wzmaga Twoją szansę na powodzenie.

Niech Twoja walka z alkoholem będzie wspierana przez najlepsze środowisko i opiekę. Detoksykacja alkoholowe w Gdańsku to krok naprzód W Twoim życiu. Nie pozwól, aby alkoholizm kontrolował Twoje jutro. Przyjdź do naszego ośrodka, gdzie podstawą jest troska o zdrowie pacjenta, wsparcie psychologiczne i spersonalizowane podejście.
Uwolnij się od alkoholu
Alkoholizm to poważna choroba, która nieleczona wciąż postępuje. Pierwszym krokiem do trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem jest detoks alkoholowy. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z alkoholem w bezpiecznych warunkach.

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego nie działamy schematycznie. Zaczynamy od szczegółowej diagnostyki i na jej podstawie planujemy przebieg detoksu oraz dobieramy leki.

Wysoki standard

Dbamy o komfort Pacjentów, żeby zredukować dyskomfort związany z wychodzeniem z ciągu do minimum. Zapewniamy całodobową opiekę i wygodne pokoje.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Osiągnięcie wolności od alkoholu: realistyczne i możliwe

Pozbycie się uzależnienia od alkoholu to wyzwanie, które stawia przed Tobą życie. Warto jednak pamiętać, że w tej podróży nie musisz dążyć do celu w pojedynkę. Detoks alkoholowy w Gdańsku w profesjonalnym ośrodku to doskonały wybór, która pozwoli Ci zatrzymać skomplikowany cykl uzależnienia i wkroczyć na ścieżkę zmiany.

Być może jednak zastanawiasz się, czy konieczna jest wizyta w ośrodku, czy może rozwiązaniem będzie odtrucie alkoholowe w domu w Gdańsku? To sensowny wybór, jeśli poprzez nadmierne spożycie alkoholu doszło do zatrucia. W takim wypadku, zastosowana opieka medyczna wraz z dostarczaniem kroplówki czy innymi niezbędnymi środkami, może znacznie przyspieszyć proces oczyszczania organizmu i regeneracji. To wygodna opcja, zwłaszcza gdy masz do czynienia z jednorazowym incydentem.

Jednak jeśli już od długiego czasu zmagasz się z uzależnieniem, a więc Twoje picie staje się rutyną, rozważ detoks alkoholowy pod opieką specjalistów w ośrodku w Gdańsku. Tutaj, profesjonalna pomoc medyczna, wsparcie psychologiczne i doświadczenie w walce z uzależnieniem stają się fundamentem Twojego powrotu do zdrowia. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda odtrucie alkoholowe w TreatPoint?

Doskonale wiemy, że osoby uzależnione obawiają się wychodzenia z ciągu alkoholowego. Właśnie po to powstał TreatPoint – w ośrodku leczenia uzależnień pomożemy Ci bezpiecznie wyjść na prostą. W pierwszej fazie odtruwanie alkoholowe wiąże się z najtrudniejszymi momentami, gdzie dominują somatyczne symptomy zespołu abstynencyjnego. Pacjenci mogą doświadczać:

 • Zaburzeń układu trawiennego, takich jak biegunki, nudności i wymioty,
 • Drgawek, drżenia mięśni,
 • Bólów głowy i mięśni,
 • Nadmiernej potliwości,
 • Szybkiego tętna i wahań ciśnienia krwi,
 • Ogólnego osłabienia organizmu,
 • W skrajnych przypadkach, nawet padaczki alkoholowej

Nadużywanie alkoholu prowadzi do wyniszczania organizmu, dlatego podczas detoksu alkoholowego pojawiają się objawy zespołu abstynencyjnego. Nie musisz się jednak obawiać – w TreatPoint o Ciebie zadbamy. W drugiej fazie, gdy organizm wychodzi z krytycznego stadium, objawy zaczynają łagodnieć. Tutaj pacjenci stawiają czoła przede wszystkim problemom psychicznym, takim jak:

 • Stany lękowe,
 • Agresja,
 • Stany depresyjne,
 • Trudności ze snem,
 • Drażliwość,
 • W poważnych przypadkach: omamy, halucynacje, myśli samobójcze

Właśnie dlatego, detoksykacja alkoholowa w Gdańsku odbywa się pod opieką profesjonalistów. Jeśli szukasz wsparcia dla siebie lub kogoś bliskiego, zadzwoń! Detoks to nadzieja dla osób uzależnionych na normalne życie!

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Odtrucie pod opieką profesjonalistów
Wiele osób uzależnionych próbuje wyjść z ciągu samodzielnie, zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może masz za sobą nieudane podejścia do zerwania z alkoholem. Nasi lekarze, pielęgniarki i terapeuci pomogą Ci skutecznie oczyścić organizm i zregenerować się po nadużywaniu alkoholu.
W TreatPoint zyskujesz przede wszystkim indywidualne podejście. Dostosowujemy się do możliwości i potrzeb Pacjenta – szczegółowe badania diagnostyczne pozwalają nam dobrać właściwe leki.

Na bieżąco będziemy kontrolować Twój stan zdrowia i samopoczucie. Zakończymy detoks alkoholowy dopiero wtedy, gdy Twój organizm będzie oczyszczony, a Ty poczujesz się lepiej.
Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z alkoholizmu jest obciążające również psychicznie. Zapewnimy Ci wsparcie psychologa, a po przejściu detoksu stworzymy dla Ciebie plan terapii.

Działamy kompleksowo, ponieważ jesteśmy nastawieni na długofalowe efekty. Pomożemy Ci uporać się z alkoholizmem: objawami zespołu abstynencyjnego i uzależnieniem psychicznym.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka