Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Kościerzyna

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.
Dlaczego terapia alkoholowa jest kluczowa dla trwałego zdrowienia

W życiu każdego człowieka momenty bywają trudne, a niektórzy z nas szukają ukojenia w nieodpowiednich miejscach. Alkohol, choć początkowo może wydawać się ucieczką od problemów, staje się pułapką, z której trudno się wydostać. Jednakże, jednorazowe odtrucie alkoholowe nie rozproszy uzależnienia, jakim jest alkoholizm. Dlatego kluczowym etapem na drodze do zdrowienia staje się terapia alkoholowa w Kościerzynie prowadzona w Treatpoint.

Należy pamiętać, że uzależnienie od alkoholu to nie tylko problem fizyczny. To zawiła sieć emocji, myśli i doświadczeń, które nieuchronnie prowadzą do zaklęcia w kręgu nałogu. Jednorazowe odtrucie może złagodzić objawy fizyczne, ale nie dotknie korzeni problemu. Profesjonalne terapie alkoholowe w Kościerzynie przenikają znacznie głębiej, gdyż pozwalają terapeutom przeanalizować psychologiczne mechanizmy, które podtrzymują uzależnienie, i zwalczać je.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Terapia alkoholowa jako podróż ku pełnemu zdrowiu
Gdy chcemy rzeczywiście zmienić swoje życie i uwolnić się od uzależnienia, sięgnięcie po terapię alkoholową staje się kluczowym krokiem. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Kościerzynie towarzyszy pacjentom gotowym na to, aby walczyć ze swoim nałogiem. Nasi doświadczeni lekarze oraz terapeuci doskonale wiedzą, jak trudną decyzją dla każdej osoby jest zdecydowanie się na profesjonalny detoks w ośrodku. Uzależnieni boją się między innymi ostracyzmu, wstydzą się, że informacja o ich alkoholizmie przeniknie do środowiska ich znajomych czy dalszej rodziny. Musimy więc zapewnić, że nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Kościerzynie zapewnia całkowitą anonimowość. Nikt z zewnątrz nie ma możliwości uzyskania informacji na temat tego, kto bierze udział w programie detoksykacyjnym. Dlatego wstyd nie powinien kierować naszymi decyzjami. Warto sobie przypominać, że tak naprawdę alkoholik decydujący się na detoks posiada wielką odwagę – gdyż jest gotów zmienić całkowicie swoją dotychczasową codzienność, aby zacząć żyć na nowo.
Skuteczność terapii alkoholowej w Kościerzynie
Leczenie alkoholizmu w Kościerzynie w ośrodku Treatpoint nie polega jedynie na oczyszczeniu organizmu z toksycznej substancji. Podczas całego procesu odwyku pokazujemy pacjentom, jak ważna jest terapia. To czas, w którym pacjenci odnajdują swoją siłę w zrozumieniu siebie.

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna umożliwia skoncentrowanie się na osobistych wyzwaniach i odkrycie zdolności do pokonywania trudności. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Terapia grupowa

Prowadzona jest także terapia grupowa, która wzmacnia efekty leczenia. W atmosferze wzajemnego wsparcia pacjenci dzielą się swoimi historiami, inspirują się nawzajem i uczą się, że nie są samotni w swojej walce.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Wybierz Treatpoint – ośrodek leczenia alkoholizmu w Kościerzynie
Niezależnie od tego, jak długo walczysz z uzależnieniem – czy dopiero wpadłeś w sidła alkoholizmu, czy może już od wielu lat zmagasz się z nałogiem – detoks alkoholowy jest dla każdego, kto chce skończyć z dotychczasowym podejściem do życia i postawić pierwszy krok ku zdrowiu i szczęściu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o tym, jak przebiega terapia alkoholowa w Kościerzynie. Udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania związane z detoksem od alkoholu.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Kluczowość terapii przy uzależnieniu
Ważnym aspektem terapii alkoholowej jest również budowanie zdolności radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami bez uciekania się do alkoholu. Jednorazowe odtrucie alkoholowe, czyli fizyczne pozbycie się szkodliwej substancji z organizmu, to chwilowy przystanek na drodze do zdrowia. Natomiast terapia alkoholowa w Kościerzynie to pełna podróż, która prowadzi do trwałego zdrowienia. Terapia alkoholowa staje się kluczem do odzyskania pełni życia.
Terapia to proces, w którym pacjenci nie tylko rezygnują z nałogu, ale również uczą się żyć na nowo.
W Treatpoint ta podróż staje się możliwa dzięki doświadczeniu, profesjonalizmowi i holistycznemu podejściu do leczenia uzależnień.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka