Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Bydgoszcz

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Odwyk lekowy w Bydgoszczy: nadzieja na nowe życie

Bydgoszcz to miasto, które dzięki renomowanemu ośrodkowi odwykowemu może być obietnicą nowego początku dla tych, którzy zmagają się z ciężarem uzależnienia. Ośrodek Treatpoint specjalizuje się w leczeniu uzależnień lekowych, oferując skuteczną pomoc i wsparcie dla osób na życiowym zakręcie. Uzależnienie od leków, choć często niedostrzegane, jest poważnym problemem, który potrafi zamienić życie w koszmar. Niezależnie od rodzaju leku, czy są to preparaty na receptę, czy dostępne bez niej, mogą one stać się więzieniem, odbierając radość i wolność, zastępując je cierpieniem i bezradnością. Nasz ośrodek w Bydgoszczy doskonale rozumie te wyzwania i oferuje wsparcie oparte na holistycznym podejściu. Proces odwyku rozpoczynamy od detoksykacji, która jest pierwszym krokiem na drodze do wyzwolenia. Następnie, zapewniamy kompleksową terapię, która uzbraja naszych podopiecznych w niezbędne narzędzia do walki z uzależnieniem.

Dlaczego właśnie odwyk polekowy w Bydgoszczy?

Każdy dzień w naszym ośrodku to małe zwycięstwo w wielkiej bitwie, jaką jest wyjście z uzależnienia. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy z pełnym zaangażowaniem wspierają naszych pacjentów na każdym etapie ich drogi do zdrowia. Oferujemy indywidualne podejście, dostosowane do unikalnych potrzeb każdego pacjenta, aby zapewnić jak najlepsze efekty terapeutyczne. Jeśli Ty lub ktoś bliski zmaga się z uzależnieniem od leków, odtrucie lekowe w Bydgoszczy może być szansą na nowy początek.

W Treatpoint, rozumiemy, że uzależnienie od leków może zrujnować życie tak samo, jak każde inne uzależnienie. Nasz doświadczony i pełen empatii personel jest gotowy, aby pomóc każdemu pacjentowi w walce z tym wyniszczającym problemem. Oferujemy profesjonalne odtruwanie polekowe w Bydgoszczy, które jest nie tylko początkiem drogi do wyzdrowienia, ale także budowaniem trwałych fundamentów pod zdrowszą przyszłość. Nasze holistyczne podejście obejmuje zarówno terapię indywidualną, jak i grupową. Dzięki temu możemy zapewnić wsparcie na każdym etapie procesu odzyskiwania kontroli nad życiem. Rozumiemy, że każdy pacjent jest inny, dlatego detoks polekowy w Bydgoszczy jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb, co pozwala na skuteczniejsze radzenie sobie z uzależnieniem.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Program odtruwania lekowego w Bydgoszczy

W Treatpoint skupiamy się na zgłębianiu mechanizmów uzależnienia, co pozwala naszym pacjentom zrozumieć źródło ich problemów i skuteczniej z nimi walczyć. Kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjonalnymi wyzwaniami jest kluczowym elementem naszej terapii. Uczymy naszych pacjentów, jak tworzyć zdrowe nawyki i jak zastępować destrukcyjne zachowania pozytywnymi, co znacząco zwiększa szanse na trwałe wyzdrowienie.

Proces, jakim jest odtruwanie lekowe w Bydgoszczy, to więcej niż tylko usuwanie toksyn z organizmu. To kompleksowy program, który przygotowuje pacjentów do pełnego, satysfakcjonującego życia poza kręgiem uzależnienia. Każdy dzień spędzony w naszym ośrodku to krok ku odzyskaniu kontroli nad swoim życiem i budowaniu lepszej przyszłości. Nasz zespół specjalistów jest tu po to, aby zapewnić wsparcie, zrozumienie i profesjonalną pomoc na każdym etapie Twojej drogi do zdrowia. Razem możemy pokonać uzależnienie i odzyskać pełnię życia.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Odwyk lekowy w Bydgoszczy: spokój i wsparcie

Odwyk lekowy w Bydgoszczy to znacznie więcej niż rutynowe leczenie. Nasz ośrodek to przede wszystkim oaza spokoju i zrozumienia, gdzie każdy pacjent jest dla nas niezwykle ważny. Naszym priorytetem jest troska o dobrostan każdego, kto do nas trafia, a otoczenie naszego ośrodka sprzyja procesowi leczenia, pomagając pacjentom odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę na drodze ku zdrowiu. W Treatpoint nie musisz czuć się samotny w walce z uzależnieniem od leków. Jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię na każdym kroku Twojej drogi do wyzdrowienia. Nasz zespół pełen empatii i profesjonalizmu jest gotowy, aby poprzez odtrucie polekowe w Bydgoszczy pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i odnaleźć drogę do zdrowia i szczęścia.

Zapewniamy nie tylko fachową opiekę medyczną, ale również emocjonalne wsparcie, które jest kluczowe w procesie wyjścia z uzależnienia. Nasz holistyczny detoks lekowy w Bydgoszczy obejmuje indywidualne terapie oraz grupowe sesje wsparcia, co pozwala na pełne i trwałe wyzdrowienie.

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem od leków, odwyk polekowy w Bydgoszczy to rozwiązanie, dzięki któremu uzyskasz pomoc, zrozumienie i wsparcie. Jesteśmy gotowi, by towarzyszyć Ci w każdym kroku na Twojej drodze do nowego, zdrowszego życia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka