Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Kwidzyn

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.
Detoks lekowy – dlaczego to takie ważne?

Problem uzależnień staje się coraz bardziej powszechny, dotykając różnych sfer życia jednostki. Bez względu na rodzaj uzależnienia, jego skutki są często destrukcyjne dla zdrowia psychicznego, fizycznego i społecznego. Lekomania, choć nie zawsze jest tak widoczna jak inne formy uzależnień, może poważnie wpływać na codzienne funkcjonowanie osoby dotkniętej tym problemem. Dlatego też, profesjonalny odwyk polekowy w Kwidzynie staje się kluczowym elementem procesu powrotu do zdrowia.

Odtrucie lekowe w Kwidzynie to nie tylko proces detoksykacji, lecz kompleksowa terapia, łącząca w sobie profesjonalizm i empatię. W Treatpoint priorytetem naszego zespołu terapeutycznego jest nie tylko wsparcie w przejściu przez proces odtruwanie organizmu, ale także przywracanie równowagi życiowej oraz wspieranie pacjentów w budowaniu zdrowszych nawyków. Naszym celem jest podjęcie się wyzwania, jakim jest leczenie lekomanii, i wspólne dążenie do powrotu do pełni zdrowia i satysfakcji z życia.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Detoks lekowy w Kwidzynie – jak przebiega?

Podstawą skutecznego leczenia lekomanii jest detoksykacja organizmu. W ośrodku Treatpoint pacjenci są monitorowani przez wyspecjalizowany personel medyczny, który zapewnia bezpieczne przejście przez proces odtruwania. Jednakże odtruwanie lekowe w Kwidzynie to nie tylko jednorazowa eliminacja substancji z organizmu, ale również praca nad przyczynami uzależnienia i budowanie zdrowych mechanizmów radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Terapia indywidualna, grupowa oraz wsparcie psychologiczne są integralną częścią procesu, jakim jest detoks lekowy w Kwidzynie. Podczas terapii pacjenci uczą się identyfikować i radzić sobie z sytuacjami stresowymi czy emocjonalnymi, które mogą stanowić wyzwanie w procesie rekonwalescencji. Ponadto, budowanie zdrowych relacji społecznych, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z presją społeczną, to ważne elementy leczenia, które wpływają na trwałą rekonwalescencję.

Droga do wolności: odwyk polekowy w Kwidzynie
W obliczu współczesnych wyzwań społeczeństwa, jednym z najbardziej dotkliwych problemów staje się coraz bardziej nasilający się problem uzależnień. Nie ogranicza się to jedynie do tradycyjnych substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol czy narkotyki. Warto zwrócić uwagę na to, że również pozornie mniej niebezpieczne nałogi, takie jak zakupoholizm, hazard, pracoholizm czy nawet obsesyjne korzystanie z internetu, stają się coraz większym wyzwaniem w życiu współczesnego społeczeństwa.

Możesz wyjść z nałogu!

Jednym z istotnych obszarów, który zyskuje na znaczeniu, jest lekomania – uzależnienie od leków. To poważne zagrożenie zdrowotne, wymagające specjalistycznej pomocy.

Pomoc w uzależnieniu

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę wsparcia dla osób borykających się z uzależnieniem od leków, nasz renomowany ośrodek leczenia uzależnień, Treatpoint, oferuje profesjonalny detoks polekowy w Kwidzynie.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Nie bój się żyć – odtruwanie polekowe w Kwidzynie
Profesjonalny personel medyczny oraz doświadczeni terapeuci w Treatpoint zapewniają, że odtruwanie polekowe w Kwidzynie to proces odznaczający się dużą skutecznością. Terapie indywidualne i grupowe, jak również wsparcie psychologiczne, są integralną częścią programu leczenia, umożliwiając pacjentom rozwijanie zdrowych mechanizmów radzenia sobie z życiowymi trudnościami. W Treatpoint zrozumienie, empatia i skuteczność idą w parze, tworząc środowisko sprzyjające zdrowemu powrotowi do życia bez uzależnień. Dlatego, jeśli szukasz miejsca, gdzie profesjonalizm spotyka się z ludzkim podejściem, odwyk lekowy w Treatpoint może być kluczowym krokiem na drodze do wolności od uzależnienia od leków.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Ośrodek Treatpoint to miejsce, gdzie specjaliści podejmują się kompleksowej opieki nad osobami uzależnionymi od leków. Nasz zespół terapeutyczny składa się z doświadczonych specjalistów, dla których priorytetem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Odwyk lekowy w Kwidzynie to kompleksowy program, w trakcie którego pacjenci mają możliwość uczestnictwa w różnorodnych terapiach, obejmujących zarówno fizyczne, jak i psychologiczne aspekty uzależnienia.
Ośrodek Treatpoint to nie tylko miejsce leczenia, ale także wsparcia i zrozumienia. Profesjonalne odtrucie polekowe w Kwidzynie to szansa na nowy początek, na odzyskanie kontroli nad własnym życiem.
Dlatego, jeśli Ty lub ktoś bliski boryka się z problemem lekomanii, nie wahaj się skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. W Treatpoint możliwość uzyskania wolności od uzależnienia od leków staje się realna i osiągalna.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka