Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii Kartuzy

Stany depresyjne, zaburzenia lękowe, samotność, nierozwiązane problemy – coraz większa część Polaków szuka ulgi od tych trudności nadużywając leków. Niestety to prosta droga do uzależnienia, podobnego do alkoholizmu czy narkomanii. Masz problem z lekami? W TreatPoint pomożemy Ci go rozwiązać.

Walka z uzależnieniem od leków

Uzależnienie od leków to problem, który często ukrywa się w cieniu nałogów narkotykowych czy alkoholowych. Nie jest to jednak problem mniej dotkliwy. Co gorsza, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że uzależnienie od farmakologicznych substancji może mieć tak samo destrukcyjny wpływ na zdrowie i życie, jak inne nałogi. To schorzenie nie wybiera konkretnych grup społecznych ani wieku – może dotknąć każdego z nas. To, co jeszcze bardziej przeraża, to fakt, że leki, które pierwotnie miały pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, często stają się pułapką, z której trudno się uwolnić. W takich sytuacjach ratunkiem może być profesjonalne leczenie uzależnienia od leków w Kartuzach. Niezależnie od tego, czy uzależnienie wynika z nadużywania leków przepisanych przez lekarza, czy z niekontrolowanego sięgania po różne substancje, walka z tym nałogiem wymaga poważnego zaangażowania i wsparcia specjalistów.

Tego nie można lekceważyć – uzależnienie od leków stanowi realne zagrożenie dla naszego zdrowia i jakości życia. Dlatego warto rozmawiać o nim otwarcie i nie bać się szukać pomocy. Walka z tym problemem może uratować życie i przywrócić zdrowie.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Treatpoint – profesjonalne leczenie lekomanii w Kartuzach

W ośrodku leczenia uzależnień Treatpoint doskonale rozumiemy, że lekomania to skomplikowany problem, który wymaga wyjątkowej uwagi i troski. Nasz zespół specjalistów jest gotów pomóc pacjentom w pokonaniu uzależnienia od leków, przyjmując podejście oparte na indywidualizacji terapii, które uwzględnia unikalne potrzeby każdej osoby. Leczenie lekomanii w Kartuzach to nie tylko proces fizycznego odstawienia substancji. To także podróż w głąb siebie, by zrozumieć przyczyny uzależnienia, opanować emocje i wypracować zdrowsze nawyki życiowe. Oferujemy wsparcie emocjonalne, terapię psychologiczną oraz narzędzia umożliwiające naszym pacjentom odzyskanie kontroli nad swoim życiem i odnalezienie drogi ku trzeźwości i równowadze.

W Treatpoint nie leczymy tylko objawów, lecz pomagamy zmieniać życie, dając narzędzia do tworzenia lepszej, zdrowszej przyszłości.
Uwolnij się od lekomanii
Kiedy leki stają Ci się niezbędne do funkcjonowania, tracisz kontrolę nad własnym życiem. Nieleczone uzależnienie wciąż się pogłębia, a dawki stają się coraz wyższe. Pozwól sobie pomóc – wyciągniemy Cię z lekomanii.

Skończ z lekami

Kiedy nadużywasz leków, przestają Ci pomagać, a zaczynają zatruwać. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Żyj na trzeźwo

Leki wydają się metodą na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ale z czasem prowadzą do jeszcze większych problemów. Nasi terapeuci nauczą Cię życia na trzeźwo.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Terapia lekowa w Kartuzach – dlaczego to takie ważne

Uzależnienie od leków ma wpływ na wiele sfer naszego życia, zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, nasze relacje interpersonalne oraz ogólną jakość życia. Niezależnie od tego, czy źródłem uzależnienia są leki przepisane przez lekarza czy substancje z rynku czarnego, konfrontacja z tym nałogiem jest zawsze wyjątkowo trudna. Dlatego tak istotne jest zrozumienie tego problemu, podniesienie świadomości społecznej i udzielenie wsparcia osobom dotkniętym uzależnieniem od leków. W Treatpoint rozumiemy tę pilną potrzebę i jesteśmy gotowi stanąć na wysokości zadania, pomagając tym, którzy dążą do odzyskania trzeźwości i zdrowszego życia. Nasz zespół specjalistów nie tylko pomaga w procesie fizycznego odstawienia substancji, ale także oferuje wsparcie w budowaniu zdrowszych strategii radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Terapia lekowa w Kartuzach to nie tylko walka o ciało, to także walka o lepsze jutro.

Uzależnienie od leków – problem współczesnego społeczeństwa

Skala i głębia problemu, jakim jest uzależnienie od leków, wciąż pozostaje nieznana. Naukowcy prowadzą regularne badania, starając się zrozumieć nie tylko skutki lekomanii dla jednostki, ale także dla całego społeczeństwa. Dlatego warto z pełnym zrozumieniem podejść do tego trudnego tematu. Uzależnienie od leków ma bowiem swoje źródła w wielu czynnikach. Dla wielu z osób substancje farmakologiczne stają się ucieczką od bólu lub stresu, źródłem chwilowego ukojenia. Niestety, ta chwilowa ulga może przekształcić się w długotrwałe uzależnienie.

Jeśli obserwujesz lekomanię u siebie lub u bliskiej osoby, nie wahaj się podjąć pierwszych kroków w kierunku profesjonalnej pomocy. W Treatpoint nie tylko stanowimy wsparcie, ale również towarzyszymy w drodze do odzyskania zdrowia i kontroli nad własnym życiem. W naszym ośrodku nie widzimy jedynie pacjentów – widzimy ludzi, którzy stają w obliczu wyzwania. Razem z nami możesz podjąć tę walkę, odkrywając nowe ścieżki ku trzeźwości i równowadze życia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Leki mogą leczyć lub działać jak narkotyki – wszystko jest kwestią dawki. Nasi terapeuci doskonale wiedzą, jakie trudności towarzyszą wychodzeniu z lekomanii. Dzięki TreatPoint leki przestaną być priorytetem – przestaniesz ich potrzebować.
W TreatPoint pomagamy uwolnić się od leków przeciwbólowych, nasennych, euforyzujących i wielu, wielu innych. Opowiedz nam o swoim problemie – my znajdziemy rozwiązanie.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasi terapeuci robią wszystko, aby dotrzeć do źródła problemu. Dzięki TreatPoint, lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka