Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Słupsk

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Skuteczne leczenie alkoholizmu w Słupsku

Alkoholizm to złożone wyzwanie, które niestety jest źródłem negatywnego wpływu na wiele aspektów życia osoby uzależnionej. To nie jest jedynie brak woli, lecz głęboko zakorzenione uzależnienie, które wpływa na zdrowie fizyczne, psychiczne i ogólne funkcjonowanie w życiu codziennym. Skutki alkoholizmu są znacznie bardziej złożone i rozległe, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Treatpoint, prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Słupsku, to miejsce, w którym dobrze rozumiemy złożoność i powagę tego problemu. Nasze drzwi są otwarte dla tych, którzy poszukują wsparcia i skutecznej pomocy w procesie odzyskiwania kontroli nad swoim życiem. Nasz zespół specjalistów jest zaangażowany w udzielanie wsparcia na każdym etapie terapii, aby pomóc osobom uzależnionym zrozumieć swoje uzależnienie i znaleźć ścieżkę do zdrowia i równowagi.

Terapia alkoholowa w Słupsku w naszym ośrodku jest oparta na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie leczenia uzależnień i psychoterapii. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, dostosowane do unikalnych potrzeb i celów, jest kluczowym elementem naszej terapii. Naszym celem jest nie tylko pomoc w odzyskaniu trzeźwości, ale również to, aby wyposażyć naszych pacjentów w narzędzia i strategie, które pozwolą im zachować trwałą abstynencję i pełną kontrolę nad swoim życiem.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Dlaczego zdecydować się na leczenie alkoholizmu w Słupsku?

W Treatpoint nie traktujemy alkoholizmu jedynie jako problemu jednostki, ale także jako wyzwanie społeczne, które ma wpływ na otoczenie i relacje rodzinne. Nasza terapia obejmuje wsparcie psychologiczne dla rodzin i bliskich, co pomaga w procesie zdrowienia całej społeczności dotkniętej problemem alkoholizmu. Decyzja o podjęciu terapii alkoholizmu to pierwszy krok na drodze do odzyskania kontroli nad swoim życiem i odnalezienia równowagi. W Treatpoint jesteśmy gotowi towarzyszyć Ci na tej trudnej, ale satysfakcjonującej drodze ku wyzwoleniu się od nałogu i tworzeniu zdrowej przyszłości.

Terapie alkoholowe w Słupsku, choć niezmiernie ważne i skuteczne, często stawiają przed pacjentami wiele wyzwań. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest złożona, ponieważ natura uzależnienia od alkoholu jest zwykle bardzo trudna i wielopłaszczyznowa. Jednak właśnie wtedy, gdy te trudności wydają się największe, nasz zespół specjalistów jest gotowy, aby stanąć u boku pacjentów i wspierać ich na każdym etapie odtruwania. Rozumiejąc, że każda osoba i jej uzależnienie są unikalne, angażujemy się w dostarczanie spersonalizowanej opieki, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nasz program terapeutyczny nie tylko pomaga w trzeźwieniu, ale także koncentruje się na zrozumieniu głęboko zakorzenionych przyczyn uzależnienia. To klucz do skutecznego radzenia sobie z trudnościami, które mogą pojawić się na drodze do zdrowienia.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Profesjonalna terapia alkoholowa w Słupsku

Terapia alkoholowa to nie tylko proces terapeutyczny, ale także podróż ku odnalezieniu równowagi i harmonii w życiu. To także szansa na przezwyciężenie barier, które wcześniej wydawały się nie do pokonania. Nasz zespół pracuje z determinacją, aby dostarczyć pacjentom narzędzi i strategii, które pozwolą im skutecznie zarządzać pokusami, stresującymi sytuacjami i trudnościami, które mogą pojawić się na drodze do trwałego zdrowienia. W Treatpoint, rozumiemy, że terapie alkoholowe są trudne, ale jednocześnie są kluczowym krokiem na drodze do odzyskania kontroli nad swoim życiem i odnalezienia wewnętrznej siły do pokonania uzależnienia. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, niezależnie od tego, jakie wyzwania stawia przed Tobą uzależnienie od alkoholu.

Naszym priorytetem jest zapewnienie atmosfery wolnej od osądu i wstydu. Wiemy, że zmierzenie się z uzależnieniem to już wystarczająco trudne wyzwanie, dlatego tworzymy otoczenie, w którym nasi pacjenci czują się akceptowani i wspierani. Chcemy, aby każda osoba, która przekroczy próg naszego ośrodka, wiedziała, że może liczyć na nasze pełne wsparcie.

Wsparcie ośrodka leczenia alkoholizmu w Słupsku

Nasza ośrodek leczenia alkoholizmu w Słupsku nie jest tylko miejscem, gdzie pomagamy osobom uzależnionym w trzeźwieniu. To miejsce, w którym tworzymy bezpieczne i kontrolowane środowisko, pozwalając naszym pacjentom stawić czoło swojemu nałogowi i zacząć pracę nad własnym zdrowiem oraz zdolnością do podejmowania pozytywnych decyzji, które wspierają wysoką jakość ich codziennego życia.

Nasza terapia alkoholowa opiera się na spersonalizowanych planach terapeutycznych, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i celów każdego pacjenta. Rozumiemy, że każda historia uzależnienia jest inna, dlatego nasz zespół specjalistów pracuje z zaangażowaniem, aby pomóc pacjentom zrozumieć korzenie swojego uzależnienia i rozwijać zdolności do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dla nas terapia alkoholowa to nie tylko proces leczenia, to podróż ku odzyskaniu równowagi życiowej i trwałej trzeźwości. To także szansa na odkrycie nowego początku, gdzie pacjenci mogą kształtować swoją przyszłość zgodnie z własnymi marzeniami i celami.

Jeśli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu lub masz bliską osobę z tym problemem, zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak przebiega leczenie alkoholizmu w Słupsku w Treatpoint. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci na drodze ku trzeźwości i lepszemu życiu.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka