Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Człuchów

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Ośrodek leczenia alkoholizmu w Człuchowie

Witaj w Człuchowie, miejscowości, gdzie walka z alkoholizmem nabiera nowego wymiaru. Tutaj, na terenie naszego prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu TreatPoint angażujemy się w to wyzwanie z determinacją i empatią. Zdajemy sobie sprawę, że alkoholizm to nie tylko kwestia braku woli czy charakteru – to złożone uzależnienie, które rujnuje nie tylko życie osoby uzależnionej, ale również jej najbliższych. Dlatego nasz zespół doświadczonych specjalistów wkłada całe serce w proces leczenia, służąc wsparciem i pomocą każdemu, kto podejmuje tę trudną, lecz kluczową drogę ku wyzwoleniu.

W TreatPoint nie ma miejsca na osądzanie czy potępienie. Nasze drzwi są otwarte dla każdego, kto pragnie odbudować swoje życie i rozwijać się jako jednostka wolna od nałogu. Tutaj znajdziesz przestrzeń do refleksji, do zrozumienia własnych demonów i do wydobycia siły potrzebnej do przemiany. Leczenie alkoholizmu w Człuchowie oparty jest na holistycznym podejściu, uwzględniającym zarówno aspekty fizyczne, jak i emocjonalne uzależnienia.

Treatpoint – czym się wyróżnia

Nieustannie dążymy do tego, by każdy pacjent czuł się otoczony wsparciem i zrozumieniem w trudnych chwilach, by mógł odkryć swoje wewnętrzne źródła siły i motywacji do zmiany. Nasza misja to nie tylko leczenie alkoholizmu w Człuchowie, ale także nauczenie naszych podopiecznych nowych umiejętności i strategii radzenia sobie z pokusami na długą metę.

Nie chodzi jedynie o wyleczenie fizyczne, lecz o całkowitą przemianę życiową. Dlatego nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Człuchowie stawia nie tylko na terapię i leczenie farmakologiczne, ale także na wsparcie psychologiczne i edukację. Umożliwiamy naszym pacjentom rozwój osobisty, budowanie zdrowych relacji społecznych oraz planowanie przyszłości wolnej od nałogu. Jeśli więc szukasz drogi do wolności od alkoholu, zapraszamy do naszego ośrodka. Tutaj nie jesteś sam. Tutaj możesz odnaleźć swoją siłę i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Jesteśmy gotowi, by ci pomóc.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Skuteczne terapie alkoholowe w Człuchowie

Jako prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Człuchowie, stwarzamy bezpieczne i wspierające środowisko dla osób walczących z nałogiem. Tutaj nie ma miejsca na wstyd czy strach – jest tylko otwarte serce i gotowość do pomocy. Wiemy, że każda podróż do trzeźwości zaczyna się od pierwszego kroku, dlatego zapewniamy naszym pacjentom wsparcie na każdym etapie ich drogi do odzyskania kontroli nad życiem.

W Treatpoint nie ograniczamy się jedynie do walki z objawami alkoholizmu. Nasz program leczenia skupia się również na pracy nad sobą i rozwijaniu nowych umiejętności, które pomogą naszym pacjentom utrzymać trzeźwość na dłuższą metę. Dlatego prowadzimy ich przez proces nauki technik radzenia sobie z trudnościami, które mogą się pojawić w codziennym życiu, bez sięgania po alkohol. Zachęcamy do odkrywania nowych pasji, zainteresowań i celów życiowych, które staną się motorem napędowym w ich dążeniu do zmiany. To dlatego nasze terapie alkoholowe w Człuchowie uznawane są za jedne z najskuteczniejszych.

W TreatPoint nie musisz iść tą drogą sam. Nasz doświadczony zespół specjalistów będzie obok Ciebie, pomagając Ci pokonywać każdą przeszkodę. Wspólnie odnajdziemy drogę do wolności i pełni życia, na którą zasługujesz. Jeśli więc czujesz, że jesteś gotowy na zmianę, przyjdź do nas. Nie wahaj się sięgać po pomoc – jesteśmy tutaj, by Cię wesprzeć. Razem możemy odnaleźć drogę do trzeźwości i szczęścia.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Terapia alkoholowa – co i jak?

Zrozumienie, że terapia alkoholowa w Człuchowie może być trudna, jest kluczowe. Dlatego w naszym ośrodku zapewniamy wsparcie na każdym kroku tej trudnej drogi. Nasi doświadczeni terapeuci są tu po to, by Cię wspierać w najtrudniejszych momentach i pomagać Ci odkryć w sobie siłę do pokonywania przeszkód. Nie musisz już walczyć samotnie. Decydując się na nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Człuhcowie, stawiasz krok w kierunku zdrowia i szczęścia nie tylko dla siebie, ale również dla swoich najbliższych.

Nasz program terapeutyczny nie tylko pomaga pacjentom odzyskać trzeźwość, ale także przywraca harmonię w relacjach rodzinnych i społecznych. Rozumiemy, że walka z nałogiem to nie tylko indywidualne wyzwanie, ale też proces, który ma wpływ na całe otoczenie pacjenta. Dlatego nasz zespół specjalistów zarówno angażuje się w proces terapeutyczny z pacjentem, jak i oferuje wsparcie i poradę dla ich najbliższych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiegają nasze terapie alkoholowe w Człuchowie. Nie czekaj dłużej – każdy dzień bez nałogu to nowy etap w drodze do pełni życia. Z naszym wsparciem i doświadczeniem możesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem i cieszyć się harmonijnymi relacjami z bliskimi.

Krok ku zdrowiu – Treatpoint

Alkoholizm to nie tylko choroba ciała, to także choroba umysłu i serca. W Treatpoint rozumiemy tę złożoność i oferujemy kompleksowe podejście do leczenia, które obejmuje nie tylko terapię fizyczną, ale także wsparcie psychologiczne w radzeniu sobie z aspektami psychicznymi uzależnienia. Nasi doświadczeni terapeuci nie tylko pomagają naszym pacjentom pokonać fizyczną zależność od alkoholu, ale również pracują z nimi nad zrozumieniem mechanizmów psychicznych, które prowadziły do nadużywania alkoholu jako formy ucieczki przed problemami emocjonalnymi i stresem. Wspólnie eksplorujemy te głęboko zakorzenione wzorce i uczymy zdrowszych sposobów radzenia sobie z emocjami oraz stresem, które nie polegają na sięganiu po alkohol.

Terapia alkoholowa w Człuchowie obejmuje zarówno sesje indywidualne, jak i grupowe, aby dostosować się do potrzeb każdego pacjenta. Terapia indywidualna umożliwia głębsze zanurzenie się w osobistych problemach i wyzwalanie potencjału do zmiany, podczas gdy terapia grupowa zapewnia wsparcie społeczne i uczy umiejętności komunikacji i współpracy z innymi osobami zmagającymi się z podobnymi problemami. Nasi terapeuci są tutaj, by towarzyszyć Ci w każdym kroku Twojej drogi do trzeźwości. Ich doświadczenie i wiedza pozwoli Ci odbudować swoje życie poza nałogiem, odzyskać kontrolę nad sobą i cieszyć się zdrowym, pełnym życiem. Nie musisz już sam walczyć z alkoholizmem – nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Człuchowie to miejsce, którego misją jest prawdziwa pomoc osobom uzależnionym.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka