Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Tczew

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.
Przywracanie kontroli nad życiem: Terapia alkoholowa w Tczewie
Zrozumienie różnorodności wyzwań, przed którymi stają nasi pacjenci, jest dla nas kluczowe. Dlatego nasze programy terapeutyczne są kompleksowe, łącząc w sobie nie tylko terapię psychologiczną, ale także wsparcie emocjonalne oraz dostarczanie skutecznych narzędzi umożliwiających radzenie sobie z pokusami, które mogą pojawić się w przyszłości. Naszym celem jest nie tylko terapia, ale także trwałe transformacje pacjentów i wsparcie ich na drodze do zdrowia i równowagi życiowej. Wyzwanie zdobycia wolności od uzależnienia od alkoholu może być naprawdę trudne, zarówno dla osoby borykającej się z problemem, jak i jej najbliższych. W tych krytycznych momentach nasi specjaliści wychodzą naprzeciw, oferując swoje pomocne dłonie i solidne wsparcie. Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu Treatpoint pełni rolę bezpiecznego schronienia, gdzie każdy pacjent doświadcza zrozumienia i wsparcia niezbędnego w trudnym procesie przezwyciężania uzależnienia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Treatpoint – Twoja szansa na życie w trzeźwości
Nasz doświadczony zespół specjalistów zaangażowany jest nie tylko w leczenie samej uzależnienia, lecz także w udzielanie wsparcia bliskim osób dotkniętych problemem. Pomagamy zrozumieć skomplikowane mechanizmy alkoholizmu, rozplatając jego nitki, a jednocześnie wyposażamy naszych pacjentów w skuteczne narzędzia potrzebne do osiągnięcia trwałej trzeźwości. W Treatpoint nie ograniczamy się do rutynowego leczenia, lecz angażujemy się w pełen zakres opieki, wiedząc, że odzyskiwanie kontroli nad życiem to proces wymagający holistycznego podejścia. Dążymy nie tylko do trwałej trzeźwości, ale także do odbudowy pełni życia i równowagi, sprawiając, że każdy krok w kierunku zdrowia jest solidnie poparty zrozumieniem, empatią i skutecznymi narzędziami terapeutycznymi.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Nasz ośrodek otwiera drzwi dla tych, którzy poszukują efektywnej pomocy w walce z uzależnieniem. W rękach doświadczonego zespołu terapeutycznego pacjenci znajdują wsparcie na każdym kroku swojej drogi do zdrowia. Terapeuci nie tylko pomagają zrozumieć własną sytuację, ale także wspierają w odnalezieniu życiowej równowagi. To nie tylko placówka leczenia, lecz przede wszystkim bezpieczna przystań dla tych, którzy pragną wyzwolić się z więzów alkoholizmu i podążać ku pełniejszemu, zdrowszemu życiu.

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Tczewie

Nasz ośrodek przystań dla osób uzależnionych, gdzie doświadczony zespół specjalistów z Treatpoint, mając głębokie zrozumienie dla ludzkich problemów, pracuje z alkoholikami nad ich powrotem do życia w społeczeństwie. To miejsce, gdzie każdy krok wspierający pacjenta na drodze do zdrowia jest kierowany z empatią i indywidualnym podejściem, co pomaga uzależnionym odzyskać kontrolę nad swoim życiem i pokonać nałóg.

Zawalcz o siebie

W Treatpoint zakorzeniliśmy przekonanie, że każda osoba zasługuje na szansę na zmianę i nowe życie. Nasze wyspecjalizowane terapie alkoholowe w Tczewie nie tylko skupiają się na zwalczaniu nałogu, ale także głęboko zagłębiają się w zrozumienie korzeni tego problemu. Nasze podejście wykracza poza standardowe leczenie, koncentrując się również na uzbrojeniu pacjentów w niezbędne narzędzia, które pozwolą im skutecznie stawić czoła przyszłym wyzwaniom.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Terapia alkoholowa – Twój powrót do pełni zdrowia

Jeżeli staniesz przed wyzwaniem, jakim jest walka z alkoholizmem – czy to samodzielnie, czy w trosce o bliską osobę – serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu z nami. W Treatpoint nie tylko oferujemy pomoc, ale jesteśmy gotowi śpieszyć z wsparciem Tobie lub Twojej bliskiej osobie na tej trudnej, ale pełnej nadziei drodze do zdrowia, odzyskania kontroli nad życiem i kreowania lepszej przyszłości.

Terapia alkoholowa to znacznie więcej niż tylko krok w kierunku poprawy jakości życia – to autentyczna szansa na odzyskanie równowagi psychicznej i fizycznej, a także na odbudowę spękanych relacji z najbliższymi. W Treatpoint nie patrzymy jedynie na symptomy uzależnienia; nasze podejście obejmuje całą gamę aspektów życia, dążąc do kompleksowej poprawy bycia i doświadczania. Przekraczając próg naszego ośrodka, znajdziesz tu nie tylko specjalistyczną opiekę, ale również solidną dawkę zrozumienia, empatii i narzędzi niezbędnych do odnalezienia nowego, zdrowszego spojrzenia na świat.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Dlaczego wybrać Treatpoint – ośrodek leczenia alkoholizmu?
Nadrzędnym celem Treatpoint jest przywracanie harmonii w życiu naszych pacjentów i wspieranie ich w odzyskiwaniu pełnej kontroli nad własnym losem. Nie ograniczamy się jedynie do terapii; stawiamy na kompleksowe wsparcie, które obejmuje nie tylko proces leczenia, ale również budowanie umiejętności niezbędnych do skutecznego funkcjonowania poza murem ośrodka. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w pokonywaniu alkoholizmu, Treatpoint to miejsce, które nie tylko może, ale na pewno zdecydowanie skutecznie Cię wesprze.
Nasz ośrodek oferuje wsparcie na każdym etapie drogi ku wolności od uzależnienia, zapewniając kompleksowe i spersonalizowane podejście dla każdego pacjenta. Leczenie alkoholizmu w Tczewie to dla nas znacznie więcej niż tylko proces eliminacji nałogu.
Nasz ośrodek opowiada się za holistycznym podejściem, które skupia się nie tylko na uwolnieniu od uzależnienia, ale także na budowaniu solidnych fundamentów dla pełnego i zdrowego życia. W Treatpoint każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a nasze podejście uwzględnia nie tylko unikalne potrzeby, ale również bogactwo historii każdej osoby.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka