Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Lębork

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Rozpoznawanie sygnałów alarmowych w uzależnieniu od narkotyków

W przypadku uzależnienia od narkotyków zauważenie sygnałów alarmowych może być kluczowym krokiem w rozpoznaniu problemu i podjęciu odpowiednich działań. Często to bliscy są pierwsi, którzy dostrzegają zmiany i mogą zwrócić uwagę na niepokojące znaki, które mogą wskazywać, że konieczna będzie terapia narkotykowa w Lęborku. Jeśli masz podejrzenia, że ktoś z twojego otoczenia zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, warto być czujnym i zwrócić uwagę na następujące sygnały alarmowe: Wycofanie się z kontaktów rodzinnych i towarzyskich: osoba uzależniona może unikać spotkań rodzinnych i kontaktów z przyjaciółmi, stając się coraz bardziej izolowana.

  1. Trudności w budowaniu i utrzymywaniu bliskich relacji: uzależnienie często prowadzi do problemów z nawiązywaniem i utrzymywaniem zdrowych relacji, co może być zauważalne w życiu osobistym.
  2. Obracanie się w podejrzanym środowisku: osoby uzależnione często spędzają czas w towarzystwie innych uzależnionych lub w środowiskach, gdzie łatwo dostępne są narkotyki.
  3. Zaniedbywanie codziennych obowiązków i zainteresowań: uzależnienie prowadzi często do zapomnienia o codziennych obowiązkach i zainteresowaniach, co może być zauważalne przez otoczenie.
  4. Pojawienie się nerwowości, wahań nastroju i lęków: uzależnienie często prowadzi do zmiany zachowań emocjonalnych, takich jak nerwowość, wahania nastroju czy lęki.
  5. Nasilenie agresji oraz trudności z koncentracją: wzrost agresji, problemy z koncentracją i utrzymywaniem uwagi mogą być wynikiem uzależnienia od narkotyków.
  6. Zachowania nietypowe w porównaniu z zachowaniem z przeszłości: jeśli zauważysz, że osoba zachowuje się inaczej niż wcześniej, być może jest to sygnał, że coś się zmieniło i warto podjąć rozmowę na ten temat.

Rozpoznanie i podjęcie działań wobec uzależnienia od narkotyków może być trudne, ale kluczowe dla zapewnienia wsparcia i pomocy osobie dotkniętej problemem. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, nie wahaj się skontaktować z profesjonalistami, którzy prowadzą leczenie uzależnienia od narkotyków w Lęborku. Wspólnie możemy znaleźć drogę do zdrowia i powrotu do normalnego życia.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Skuteczne leczenie narkomanii

Jeśli znalazłeś się w sytuacji, gdzie próby samodzielnego ograniczenia lub zaprzestania zażywania narkotyków okazały się nieudane, a widzisz, jak negatywnie wpływają one na różne aspekty Twojego życia, czas podjąć decyzję o tym, aby rozpocząć leczenie narkomanii w Lęborku. Narkomania to poważna choroba, która ma ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne osoby uzależnionej. Niszczy też jej relacje, marzenia i w końcu – całe życie. W TreatPoint oferujemy kompleksową terapię uzależnienia od narkotyków, która stanowi klucz do odzyskania zdrowia i stabilności. Pomożemy Tobie wyjść z uzależnienia

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Lęborku
Uzależnienie od narkotyków to głęboko zakorzeniona i złożona choroba, która dotyka coraz większej liczby osób na całym świecie. Konsekwencje spożywania substancji narkotycznych mogą być niebezpieczne, prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych zarówno psychicznych, jak i fizycznych, oraz niszcząc relacje interpersonalne i ogólny dobrostan jednostki.

Uwolnij się od narkotyków

W odpowiedzi na rosnący problem uzależnień ośrodek Treatpoint prowadzi profesjonalne leczenie uzależnienia od narkotyków w Lęborku.

Pomożemy Tobie i Twojej rodzinie

Nasze specjalistyczne podejście koncentruje się na wspieraniu osób uzależnionych i ich bliskich w procesie powrotu do zdrowia.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Dlaczego Ośrodek Treatpoint?
Nasza placówka gwarantuje profesjonalną opiekę medyczną i terapeutyczną, prowadzoną przez wykwalifikowany zespół specjalistów, w tym pielęgniarek, terapeutów oraz lekarzy psychiatrów. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, pacjenci mogą liczyć na spersonalizowany plan leczenia, dostosowany do ich potrzeb i sytuacji. Nasz priorytet to zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa naszym podopiecznym. Dlatego też działamy w trybie 24/7, gotowi do natychmiastowej reakcji w sytuacjach kryzysowych, aby zapewnić nieprzerwane wsparcie naszym pacjentom w każdym momencie. Decydując się na terapię uzależnienia od narkotyków w TreatPoint, podejmujesz krok w stronę wyzdrowienia i lepszego jutra. Nie zwlekaj dłużej – skontaktuj się z nami i zacznij swoją drogę do wolności od uzależnienia już dziś.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Uwolnij się od uzależnienia
Ludzie sięgają po narkotyki z różnych powodów, od ucieczki przed życiowymi trudnościami, przez eksperymentowanie, po negatywne wpływy środowiska, w którym się obracają. Chociaż początkowe efekty narkotyków mogą wydawać się kuszące, szybko prowadzą one do uzależnienia, co stanowi poważne wyzwanie.
Nasz zespół doświadczonych terapeutów i specjalistów zapewnia wsparcie na każdym etapie leczenia, pomagając klientom przezwyciężyć uzależnienie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Jeśli masz problemy z narkotykami lub martwisz się o kogoś bliskiego, skontaktuj się z nami już dziś.
Chętnie opowiemy, na czym polega terapia narkotykowa w Lęborku oraz jakie kroki podjąć, aby rozpocząć proces leczenia i odzyskać stabilność życiową. W Ośrodku Treatpoint możesz liczyć na pomoc i zrozumienie.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka