Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks narkotykowy Gdynia

Chcesz uwolnić się od narkotyków, ale wiesz, że objawy zespołu abstynencyjnego będą trudne do zniesienia? Szukasz pomocy dla bliskiej osoby, która zmaga się z narkomanią? Zadzwoń do nas i zapytaj o detoks narkotykowy. Pomagamy wyjść z ciągu, indywidualnie planujemy odtrucie i podajemy leki. Nie ma na co czekać – narkomania to poważna choroba. Im szybciej zaczniesz z nią walczyć, tym lepiej.

Odtruwanie narkotykowe w Gdyni

Duża część społeczeństwa ma przekonanie, że problem narkomanii ich nie dotyczy: stereotypowy obraz osoby uzależnionej od narkotyków, łączący się z wizerunkiem bezdomnego z marginesu społecznego, nie zawsze jednak odzwierciedla rzeczywistość, szczególnie na początkowych etapach uzależnienia. Warto wiedzieć, że zwrócenie się po profesjonalną pomoc nie jest powodem do wstydu: historie licznych naszych Pacjentów potwierdzają, że podjęcie wysiłku w kierunku odzyskania wolności od narkotyków ma uzasadnienie.

Pierwszym, kluczowym krokiem na drodze do odzyskania równowagi jest odtruwanie narkotykowe w Gdyni. Decyzja o zrezygnowaniu z narkotyków i podjęciu procesu detoksykacji, chociaż trudna, jest niezbędna dla przystąpienia do nowego etapu życia i uwolnienia się od narkotycznych wpływów. Wiele osób uzależnionych próbuje wyjść z nałogu na własną rękę, niestety bezskutecznie. Wytrwanie w postanowieniu trzeźwości staje się znacznie trudniejsze, kiedy otoczenie codziennego życia wciąż kojarzy się z narkotykami. W naszym specjalistycznym ośrodku terapeutycznym w Gdyni prowadzimy detoks narkotykowy w sprzyjających warunkach, które umożliwiają pacjentom skuteczne przezwyciężenie uzależnienia. Jeśli jesteś zainteresowany/a, serdecznie zachęcamy do kontaktu.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Długość trwania detoksu jest zależna od rodzaju substancji, długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia.
Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy nie tylko opiekę w ośrodku, ale też dojazd na miejsce. Zadzwoń – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Zaczniemy od badań diagnostycznych, a następnie zaplanujemy przebieg odtrucia i dobierzemy dla Ciebie odpowiednie leki. Zapewnimy Ci też opiekę medyczną i wsparcie psychologa.
Tak! Pomożemy Ci wyprowadzić bliską osobę z ciągu.
Pracujemy 24/7, możesz zgłosić się do nas, kiedy tylko chcesz. Nie musisz czekać w kolejce ani przedstawiać żadnego skierowania.
Oczywiście! W TreatPoint możesz mieć ze sobą telefon, tablet lub laptopa. Naszym Pacjentom zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Detoks po narkotykach – dlaczego to konieczne?

Podjęcie procesu detoksykacji narkotykowej stanowi kluczowy etap w dążeniu do wyzwolenia się spod nałogu oraz odzyskania kontroli nad własnym życiem. Rozważając detox narkotykowy w Gdyni w Treatpoint warto wziąć pod uwagę kilka istotnych powodów: po pierwsze, decydując się na takie rozwiązanie, uzyskujesz kompleksową opiekę zarówno o charakterze medycznym, jak i psychologicznym. To pozwala na holistyczne podejście do procesu terapii uzależnienia. Co równie ważne, proces odtrucia przeprowadzany w profesjonalnym ośrodku odbywa się pod stałą kontrolą wykwalifikowanego personelu medycznego, co skutecznie minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań oraz zapewnia wsparcie w razie konieczności. Oprócz bezpieczeństwa gwarantujemy wsparcie emocjonalne, m.in. terapię grupową, podczas której osoby, które zdecydowały się na odwyk narkotykowy w Gdyni, mogą wzajemnie motywować się do wytrwania w swoich postanowieniach. Niezwykle cenne jest wsparcie ze strony osób, które przeżywają podobne wyzwania. Tworzymy sprzyjające warunki do budowania atmosfery wzajemnej motywacji i zrozumienia.
Koniec z narkotykami
Uzależnienie od narkotyków to poważna choroba. W TreatPoint pomagamy zrobić pierwszy krok do lepszego, trzeźwego życia. Nie marnuj czasu – zgłoś się na detoks narkotykowy.

Precyzyjna diagnoza

Każdy Pacjent jest inny, dlatego detoks zaczynamy od badań. Dzięki temu, możemy stworzyć indywidualny plan działania w walce z narkomanią.

Indywidualne podejście

Indywidualnie dobieramy leki i na bieżąco monitorujemy stan zdrowia Pacjentów, żeby mieć pewność, że detoks przebiega sprawnie i bezpiecznie.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Odtrucie narkotykowe w Gdyni – co i jak?

Odstawienie narkotyków poza swoim znanym środowiskiem, z dala od czynników, które wcześniej pobudzały do ich spożywania, zapewnia wysoki poziom skuteczności. To właśnie profesjonalna detoksykacja narkotykowa w Gdyni w Treatpoint pozwala na uniknięcie pokus. Nasz proces odtrucia inicjowany jest badaniami diagnostycznymi, które ukierunkowują plan detoksykacji. Na tej podstawie dobrane zostają odpowiednie leki, a proces odtrucia jest monitorowany, aby zagwarantować jego zgodność z założeniami oraz precyzyjnie określić moment zakończenia tego procesu.

Należy pamiętać, że proces wyjścia z narkomanii stanowi zadanie niezwykle wymagające, gdyż substancje narkotyczne wywierają mocny wpływ na funkcjonowanie mózgu oraz wywołują zarówno uzależnienie fizyczne, jak i psychiczne. Niezależnie od liczby dotychczasowych nieudanych prób wyjścia z nałogu, istnieje wciąż możliwość wyjścia na prostą. Bezsporne jest, że odstawienie narkotyków nie jest zadaniem prostym, jednak detox po narkotykach w Gdyni w Treatpoint cechuje się dużą skutecznością, o czym świadczy liczba naszych pacjentów, którzy wyzdrowieli i odzyskali kontrolę nad własnym życiem. Oferujemy indywidualne podejście, dostosowując plan detoksu pod konkretną osobę, która szuka wsparcia w naszym ośrodku. Gwarantujemy kompleksową asystę, eliminując uczucie pozostawienia osamotnionym w obliczu trudności. Nasz ośrodek położony jest w malowniczej i spokojnej okolicy otoczonej zielenią, co tworzy doskonałe środowisko dla procesu powrotu do trzeźwości. Odtrucie narkotykowe, dokonywane pod naszym nadzorem w Gdyni, umożliwia prawidłową rekonwalescencję organizmu niezależnie od rodzaju wcześniej stosowanych substancji oraz długości trwania uzależnienia. Jeśli chcesz podjąć proces odtrucia narkotykowego, zachęcamy do nawiązania kontaktu – nasz zespół specjalistów w dziedzinie terapii uzależnień jest gotowy do udzielenia wsparcia na każdym etapie.

Jeśli to nie Ty, a ktoś z Twoich bliskich może potrzebować procesu, jakim jest detoks po narkotykach w Gdyni, skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania związane z terapią, jednak musisz pamiętać, że to osoba uzależniona sama musi zdecydować o tym, że chce podjąć się leczenia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Nie zwlekaj - uwolnij się od narkomanii!
Uzależnienie od narkotyków zazwyczaj zaczyna się od eksperymentów, ale z czasem problem się pogłębia. W końcu narkoman traci kontrolę nad swoim życiem i staje się niewolnikiem narkotyku. Masz wrażenie, że tak dzieje się w Twoim przypadku? A może Twój bliski ma taki problem? W TreatPoint możemy Ci pomóc!
Wiele osób uzależnionych próbuje samodzielnie odstawić narkotyki, ale rzadko kończy się sukcesem. W TreatPoint nie będziesz zdany tylko na siebie – zapewniamy całodobową opiekę.

Detoks jest trudny nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. W naszym ośrodku oferujemy opiekę medyczną i wsparcie psychologa. Pomożemy Ci zregenerować się po ciągu i poczuć się lepiej.
Przejście odtrucia narkotykowego to przede wszystkim trzeźwość, czyli pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia na stałe. Po detoksie zaplanujemy dla Ciebie również terapię – pomożemy Ci uporać się z narkomanią fizycznie i psychicznie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dokuczliwy jest zespół abstynencyjny. W TreatPoint pomożemy Ci przejść przez objawy odstawienia jak najszybciej i najbardziej komfortowo.
Pomożemy Ci rzucić narkotyki

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka