Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Gdańsk

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Detoks związany z lekami

Uzależnienie może przybrać różne formy, obejmując substancje i zachowania, takie jak alkohol, narkotyki, hazard, zakupy, korzystanie z Internetu czy pracoholizm. Warto zauważyć, że uzależnienie może również dotyczyć wielu leków, mimo że są one przepisywane przez uprawnionych lekarzy i dostępne w aptekach, co sugeruje pewne poczucie bezpieczeństwa. Stan lekozależności to poważne zjawisko, które nie tylko wpływa na osobę uzależnioną, ale także ma negatywny wpływ na jej najbliższych. Często osoby zażywające leki nie zdają sobie sprawy, że ich stan stanowi uzależnienie, które opiera się na tych samych mechanizmach co uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. W celu przezwyciężenia lekozależności kluczowym pierwszym krokiem jest detoks lekowy w Gdańsku. Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub dla kogoś bliskiego, zachęcamy do kontaktu i zapytania o możliwość przejścia odwyku polekowego.

Czy konieczne jest skonsultowanie się z profesjonalistą w przypadku objawów związanych z potencjalnym uzależnieniem od leków?

Jeśli nurtują Cię obawy dotyczące uzależnienia od leków u osoby bliskiej lub nawet u siebie samego – jeśli odczuwasz trudności z odstawieniem leków oraz zastanawiasz się nad ewentualną koniecznością skorzystania z fachowej pomocy – odtruwanie lekowe w Gdańsku może być rozwiązaniem. Istnieje szereg wskaźników, które mogą służyć jako sygnały ostrzegawcze, sugerujące istnienie uzależnienia. Nawet jeśli rozpoznajesz u siebie jedynie pewne z tych objawów, warto podjąć kroki w kierunku uzyskania profesjonalnej opieki.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Objawy lekozależności – kiedy konieczny jest detoks polekowy w Gdańsku

Charakterystyczne objawy lekozależności to:

 • Wyraźna potrzeba regularnego zażywania leków, niezależnie od zaleceń medycznych.
 • Częste obsesyjne myśli o lekach oraz trwałe pragnienie ich przyjęcia.
 • Trudności w kontroli ilości stosowanych leków.
 • Nieudane próby przerwania lub ograniczenia dawki leków.
 • Zaniedbywanie ważnych codziennych obowiązków oraz zainteresowań na rzecz konsumpcji leków.
 • Rozwinięcie tolerancji na substancje lecznicze, skutkujące potrzebą zwiększenia dawki w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu.
 • Pojawianie się objawów odstawienia w przypadku zaprzestania zażywania leków (takie jak: nudności, wymioty, zawroty głowy, drżenie rąk, napięcie mięśni, zaburzenia snu lub nadmierna senność, obfite pocenie się, zmiany nastroju, osłabienie, znaczne zmęczenie, trudności z koncentracją, zaburzenia równowagi, koordynacji lub nawet napady padaczkowe).
 • Długotrwałe przyjmowanie leków mimo negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.
 • Redukcja aktywności społecznej i izolacja od rodziny oraz przyjaciół.
 • Angażowanie się w ryzykowne zachowania pod wpływem leków.

W przypadku identyfikacji wspomnianych sygnałów u siebie lub wśród osób bliskich, warto rozważyć detoks polekowy w Gdańsku. Aby uzyskać dodatkowe informacje na ten temat, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Zalety odwyku lekowego w Gdańsku

Odwyk lekowy w Gdańsku stanowi rozwiązanie dedykowane osobom borykającym się z uzależnieniem od leków, poszukującym wysokiej jakości profesjonalnej pomocy. Zachęcamy do rozważenia korzyści płynących z korzystania z naszego ośrodka, obejmujących:

 • Profesjonalną opiekę medyczną: Nasi pacjenci znajdują się pod stałą opieką doświadczonego personelu medycznego, co gwarantuje bezpieczne oraz efektywne odtruwanie polekowe. W Gdańsku w ramach opieki zapewniamy stały monitoring lekarza oraz pielęgniarki.
 • Terapię substytucyjną i wsparcie żywieniowe: W celu złagodzenia objawów odstawienia oraz przyspieszenia regeneracji organizmu oferujemy specjalistyczne leki substytucyjne oraz kompleksowe wsparcie w postaci płynów, witamin i elektrolitów.
 • Działanie całodobowe: Nasz ośrodek w Gdańsku, w którym przeprowadzamy odwyk polekowy, funkcjonuje 24 godziny na dobę, zapewniając nieprzerwaną opiekę i wsparcie dla naszych podopiecznych.
 • Łączność z otoczeniem dzięki wi-fi: Zapewniamy dostęp do infrastruktury internetowej, umożliwiając pacjentom utrzymywanie kontaktu ze swoimi bliskimi oraz pozostawanie w kontakcie ze światem zewnętrznym.
 • Profesjonalne wsparcie psychologiczne: W trakcie procesu detoksykacji istotne jest zapewnienie wsparcia psychologicznego. Nasi pacjenci mają dostęp do usług doświadczonego psychologa, który pomoże im skonfrontować się z wyzwaniami związanymi z uzależnieniem.
 • Usługi transportowe: Choć nasz ośrodek mieści się w Gdańsku, to jesteśmy gotowi zorganizować transport dla pacjentów, którzy potrzebują wsparcia w dotarciu na odtrucie polekowe.
 • Wysoki standard: Nasz komfortowy ośrodek usytuowany jest w spokojnym, otoczonym zielenią otoczeniu, co sprzyja procesowi regeneracji zarówno fizycznej, jak i psychicznej.
 • Skuteczna, natychmiastowa pomoc: Wybierając nasz ośrodek w Gdańsku na odtrucie lekowe, nasi pacjenci unikają długiego oczekiwania na przyjęcie, jednocześnie otrzymując wszechstronną opiekę najwyższej jakości.

Uzależnienie od leków, z biegiem czasu, prowadzi do stopniowego wyniszczania organizmu oraz zakłócenia normalnego trybu życia. W celu przywrócenia równowagi i odzyskania zdrowia, istotne jest szybkie podjęcie decyzji o skorzystaniu z odwyku, jakim jest odtrucie polekowe przeprowadzane w Gdańsku. Warto zdawać sobie sprawę, że uzależnienie nie jest powodem do poczucia wstydu, a prośba o wsparcie jest wyrazem odwagi i determinacji. Zachęcamy do zgłoszenia się na odtruwanie lekowe, który stanowi pierwszy istotny krok w kierunku odzyskania wolności oraz zdrowia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka