Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Gdynia

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Terapia narkotykowa w Gdyni

Narkomania to istotna i złożona choroba, która dotyka coraz większej liczby osób na całym świecie. Substancje narkotyczne mogą prowadzić do znacznego pogorszenia zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego, a także stanowić zagrożenie dla relacji interpersonalnych oraz ogólnego dobrostanu jednostki. Spożywanie narkotyków może wynikać z różnorodnych powodów, takich jak: ucieczka przed trudnościami życiowymi, eksperymentowanie czy negatywne oddziaływanie otoczenia, w którym jednostka spędza najwięcej czasu. Początkowe efekty narkotyków mogą wydawać się atrakcyjne, jednak w krótkim czasie prowadzą do uzależnienia, które stanowi poważne wyzwanie. Odpowiedzią na to jest terapia narkotykowa, którą oferujemy w Gdyni w TreatPoint, gdzie wspieramy osoby uzależnione i ich bliskich. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, by przezwyciężyć narkomanię.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Leczenie uzależnienia od narkotyków – rozpoznawanie sygnałów alarmowych

W przypadku uzależnienia od narkotyków obserwacja sygnałów alarmowych może być kluczowym krokiem w rozpoznaniu problemu. Osoby uzależnione często stosują różnego rodzaju wykręty i wymówki, aby uniknąć przyznania się przed sobą do powagi sytuacji. To często bliscy dostrzegają problem szybciej. Jeśli masz podejrzenia, że ktoś z rodziny lub przyjaciół boryka się z uzależnieniem od narkotyków i konieczne może być leczenie narkomanii w Gdyni, zwróć uwagę na następujące sygnały alarmowe: przede wszystkim osoba uzależniona najczęściej wycofuje się z kontaktów rodzinnych i towarzyskich, ma trudności w budowaniu i utrzymywaniu bliskich relacji, obraca się w podejrzanym środowisku, prawdopodobnie innych uzależnionych. Ponadto zaczyna zaniedbywać codzienne obowiązki i zainteresowania. Bardzo często można zauważyć pojawienie się nerwowości, wahań nastrojów oraz lęków, jak też nagłe nasilenie agresji oraz trudności z koncentracją i utrzymywaniem uwagi. Pojawiają się również zachowania nietypowe w kontekście tego, jak dana osoba zachowywała się wcześniej.

Zachęcamy do skonsultowania się z naszym ośrodkiem w celu uzyskania profesjonalnej pomocy oraz odpowiedniej terapii dla osoby uzależnionej od narkotyków.
Koniec z narkomanią!
Narkotyków jest mnóstwo, ale są między nimi podobieństwa – wyniszczają organizm i silnie uzależniają. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z uzależnieniem od narkotyków.

Pomagamy w narkomanii

W TreatPoint leczymy osoby uzależnione od narkotyków i dopalaczy. Zgłoś się do naszego ośrodka i skorzystaj z pomocy terapeutów z powołaniem.

Uczymy trzeźwości

Narkotyki wyniszczają ciało i psychikę. Żeby na stałe zerwać z narkomanią musisz na nowo nauczyć się życia na trzeźwo. My Ci w tym pomożemy.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Narkomania – skuteczne leczenie

Jeżeli to Ty jesteś osobą uzależnioną i masz za sobą nieudane próby ograniczenia lub zaprzestania zażywania narkotyków, a przy tym zauważyłeś, jak te substancje negatywnie wpływają na różne aspekty Twojego życia – aby skutecznie pozbyć się problemu, zdecyduj się na leczenie uzależnienia od narkotyków w Gdyni. Wybór terapii uzależnienia od narkotyków w naszym ośrodku TreatPoint to decyzja o wejściu na kompleksową i skuteczną ścieżce do wyzdrowienia. Wspierani przez zespół wykwalifikowanych specjalistów, w tym pielęgniarek, terapeutów oraz lekarzy psychiatrów, pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną i terapeutyczną. Naszym priorytetem jest także zapewnienie komfortu naszym podopiecznym, dlatego gwarantujemy wysoki standard usług. Placówka działa w trybie 24/7, gotowa do natychmiastowej reakcji w sytuacjach kryzysowych, zapewniając nieprzerwane wsparcie naszym pacjentom.

W TreatPoint bardzo ważne zagwarantowanie pełnej anonimowości dla naszych pacjentów, co umożliwia swobodne dzielenie się swoimi przeżyciami i jak najlepsze skupienie się na terapeutycznym procesie zdrowienia. W ramach oferty naszego ośrodka zapewniamy różnorodne opcje terapii narkotykowej, obejmujące zarówno terapię stacjonarną, jak i ambulatoryjną, które są dostosowywane do unikalnych potrzeb każdego pacjenta. Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie procesu wyjścia z uzależnienia oraz przywracanie równowagi i jakości życia. Z tego powodu, jeśli poszukujesz skutecznego i dopasowanego rozwiązania dla Twojego problemu, terapia w naszym ośrodku będzie w całości dostosowana do Ciebie, skoncentrowana na Tobie i Twoich indywidualnych potrzebach, aby była tym samym w pełni skuteczna i prowadziła do wyleczenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką – z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania związane z leczeniem uzależnienia od narkotyków oraz z samym działaniem naszego ośrodka.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Dlaczego terapia narkomanii jest niezbędna?
Leczenie to jedyny skuteczny sposób, żeby wyjść z narkomanii. Nasi terapeuci doskonale rozumieją, co czuje osoba uzależniona. Nauczą Cię radzenia sobie z wyzwalaczami, stresem, trudnymi emocjami. Narkotyki przestaną być Ci potrzebne. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię narkomanii – dostosujemy plan i formę leczenia do Twoich potrzeb i możliwości.
Narkomania to ciężka, postępująca choroba. Nieleczona całkowicie niszczy życie, a w końcu prowadzi do przedawkowania i często – niestety – śmierci.

Takiego scenariusza da się jednak uniknąć! W TreatPoint pomagamy pacjentom uzależnionym od różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy.
Narkotyki początkowo z pozoru dają wolność. Dobra zabawa szybko zmienia się jednak we więzienie. Przyjmowanie narkotyków staje się jedynym celem w życiu.

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością? Zgłoś się na terapię i pożegnaj się z narkotykami.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka