Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Pruszcz Gdański

Zaawansowane leczenie uzależnienia od narkotyków w Treatpoint wykracza poza samą detoksykację organizmu osoby uzależnionej. Nasze holistyczne podejście obejmuje nie tylko aspekty fizyczne, ale również psychologiczne, społeczne i emocjonalne. Takie wielowymiarowe leczenie umożliwia naszym pacjentom odzyskanie równowagi i kontroli nad życiem.
Profesjonalne leczenie narkomanii w Pruszczu Gdańskim
W Treatpoint nasza misja wykracza poza pomoc w wyjściu z nałogu. Uczymy pacjentów, jak radzić sobie z emocjami, efektywnie zarządzać stresem i stawiać czoła wyzwaniom życia. Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie, dostosowując terapię do jego unikalnych potrzeb i okoliczności. Nasz cel to wsparcie pacjentów w drodze do zdrowia i wolności od uzależnienia, z pełnym zrozumieniem ich osobistych doświadczeń.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Leczenie narkomanii w Pruszczu Gdańskim

Terapia narkotykowa w Pruszczu Gdańskim w naszym ośrodku rozpoczyna się od szczegółowej oceny indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Tworzymy spersonalizowany plan leczenia, który obejmuje zarówno fizyczne, jak i psychologiczne aspekty uzależnienia. Nasi terapeuci i specjaliści koncentrują się na zapewnieniu wsparcia emocjonalnego, które ułatwia pacjentom przezwyciężanie trudności związanych z uzależnieniem.

W ośrodku Treatpoint opiera się na nieocenianiu i nieosądzaniu pacjentów. Priorytetem jest spersonalizowane podejście, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby poszukującej naszej pomocy. Nasz cel to nie tylko wsparcie w osiągnięciu trzeźwości, ale również wyposażenie pacjentów w narzędzia i umiejętności niezbędne do utrzymania trwałej równowagi w życiu.

Leczenie uzależnienia od narkotyków
Rozpoczynając terapię odwykową, stawiasz krok ku zdrowiu i wolności. Uzależnienie od substancji narkotycznych to globalny problem, wywierający silny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne uzależnionej jednostki. Narkotyki mogą zniszczyć relacje międzyludzkie i wprowadzić chaos w życie.

Pomagamy w narkomanii

W ośrodku Treatpoint nikt nie pozostaje sam w walce z uzależnieniem. Nasze podejście opiera się na wsparciu, zrozumieniu i wysokiej jakości opiece na każdym etapie odzyskiwania wolności od nałogu.

Uczymy trzeźwości

Decyzja o leczeniu w naszym ośrodku to otwarcie drzwi do życia wolnego od uzależnień. Zapewniamy indywidualnie dostosowaną terapię, z uwzględnieniem fizycznych i psychicznych potrzeb każdego pacjenta.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Nowe życie wolne od uzależnienia – terapia narkotykowa w Treatpoint

Terapia w Treatpoint to coś więcej niż proces leczenia; to budowanie solidnych fundamentów zdrowia i dobrostanu razem z pacjentem. Opracowujemy spersonalizowane plany terapeutyczne, które są dostosowywane do konkretnych potrzeb, wspierając w radzeniu sobie z pokusami i wyzwaniami na drodze do wolności od uzależnienia.

Zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli terapia narkotykowa wydaje się niezbędna dla Twojego zdrowia i życia. Pierwszy krok ku zdrowiu i wolności może rozpocząć się od razu. W Treatpoint jesteśmy po to, aby zapewnić wsparcie i towarzyszyć w tej ważnej podróży, pomagając odnaleźć lepszą jakość życia.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Terapia narkotykowa w Treatpoint
Zespół składający się z doświadczonych psychologów i wykwalifikowanych psychoterapeutów angażuje się w proces terapeutyczny każdej osoby. Naszym celem jest nie tylko zwalczanie uzależnienia, ale także pomoc w zrozumieniu przyczyn problemu oraz opracowanie strategii dla zdrowszego, bardziej satysfakcjonującego życia po terapii.
Narkomania to ciężka, postępująca choroba. Nieleczona całkowicie niszczy życie, a w końcu prowadzi do przedawkowania i często – niestety – śmierci. Takiego scenariusza da się jednak uniknąć! W TreatPoint pomagamy pacjentom uzależnionym od różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy.
Narkotyki początkowo z pozoru dają wolność. Dobra zabawa szybko zmienia się jednak we więzienie. Przyjmowanie narkotyków staje się jedynym celem w życiu. Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością? Zgłoś się na terapię i pożegnaj się z narkotykami.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka