Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks narkotykowy Puck

Chcesz uwolnić się od narkotyków, ale wiesz, że objawy zespołu abstynencyjnego będą trudne do zniesienia? Szukasz pomocy dla bliskiej osoby, która zmaga się z narkomanią? Zadzwoń do nas i zapytaj o detoks narkotykowy. Pomagamy wyjść z ciągu, indywidualnie planujemy odtrucie i podajemy leki. Nie ma na co czekać – narkomania to poważna choroba. Im szybciej zaczniesz z nią walczyć, tym lepiej.
Profesjonalny odwyk narkotykowy w Pucku

We współczesnej rzeczywistości uzależnienia stają się coraz powszechne, dlatego konieczne jest wypracowanie nowoczesnych i skutecznych metod przeciwdziałania temu zjawisku. W mieście Puck, z wspierającym społeczność ośrodkiem Treatpoint, z dumą świadczymy usługi profesjonalnej detoksykacji narkotykowej, której celem jest nie tylko zlikwidowanie uzależnienia, lecz także przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej pacjentów. Warto podkreślić, że problem uzależnień od substancji psychoaktywnych nie zna granic społecznych. Dotyka on różnorodne warstwy społeczeństwa, nie ograniczając się jedynie do stereotypowego wyobrażenia o bezdomności i społecznym wykluczeniu. Tego rodzaju uprzedzenia jedynie przyczyniają się do utrwalania niewłaściwego spojrzenia na problem narkotyków, zaniedbując istotne aspekty tego zagadnienia. Tymczasem na odwyk narkotykowy w Pucku przychodzą osoby z różnych grup społecznych, posiadający swoją własną historię.

Ośrodek Treatpoint wyróżnia się kompleksowym podejściem do detoksykacji, łączącym profesjonalną opiekę medyczną z psychoterapią oraz wsparciem społecznym. To połączenie skierowane jest nie tylko na eliminację fizycznej zależności od narkotyków, ale również na leczenie głęboko zakorzenionych przyczyn, które prowadzą do sięgania po substancje psychoaktywne.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Długość trwania detoksu jest zależna od rodzaju substancji, długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia.
Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy nie tylko opiekę w ośrodku, ale też dojazd na miejsce. Zadzwoń – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Zaczniemy od badań diagnostycznych, a następnie zaplanujemy przebieg odtrucia i dobierzemy dla Ciebie odpowiednie leki. Zapewnimy Ci też opiekę medyczną i wsparcie psychologa.
Tak! Pomożemy Ci wyprowadzić bliską osobę z ciągu.
Pracujemy 24/7, możesz zgłosić się do nas, kiedy tylko chcesz. Nie musisz czekać w kolejce ani przedstawiać żadnego skierowania.
Oczywiście! W TreatPoint możesz mieć ze sobą telefon, tablet lub laptopa. Naszym Pacjentom zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Specjalistyczne terapie narkotykowe w Pucku

W obliczu narastającego problemu uzależnień od substancji psychoaktywnych ośrodek Treatpoint w wyróżnia się nie tylko oferowaniem standardowego odwyku narkotykowego, ale również zaawansowanymi specjalistycznymi terapiami, które są dostosowane do unikalnych potrzeb każdego pacjenta. Nasz zespół doświadczonych specjalistów zdaje sobie sprawę, że odtrucie narkotykowe w Pucku wymaga kompleksowego podejścia, a proces leczenia powinien obejmować nie tylko eliminację substancji z organizmu, lecz także identyfikację głęboko zakorzenionych przyczyn problemu.

Dlatego w Treatpoint terapie psychologiczne i terapie grupowe stanowią integralną część podejścia do leczenia uzależnień. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy nie tylko posiadają wiedzę medyczną, ale także empatię i zrozumienie dla trudności, z jakimi borykają się nasi pacjenci. Detoks narkotykowy w Pucku obejmuje więc terapię psychologiczną ukierunkowaną na identyfikację i zrozumienie głęboko zakorzenionych przyczyn uzależnienia. W trakcie sesji indywidualnych pacjenci mają okazję otworzyć się na specjalistę, dzięki czemu mogą zidentyfikować traumy, problemy emocjonalne czy też niezdrowe mechanizmy radzenia sobie, które mogą prowadzić do sięgania po substancje psychoaktywne.

Detox narkotykowy w Pucku – jak przebiega?
Detoksykacja nie jest jedynie procesem fizycznym, ale także psychologicznym. W Treatpoint zdajemy sobie sprawę, że każdy pacjent to jednostka o indywidualnych potrzebach i doświadczeniach. Dlatego też nasz detox narkotykowy w Pucku jest dostosowany do konkretnych sytuacji i wymagań pacjenta. Skupiamy się nie tylko na chwili obecnej, ale również na budowaniu fundamentów dla trwałej i skutecznej rekonwalescencji.

Odzyskaj kontrolę!

Oprócz profesjonalnej opieki medycznej w ośrodku Treatpoint kładziemy duży nacisk na wsparcie społeczne. Uważamy, że reintegracja pacjenta z społeczeństwem odgrywa kluczową rolę w procesie powrotu do normalnego życia. Tworzymy bezpieczne otoczenie, które sprzyja budowaniu relacji społecznych, wspierając jednocześnie proces zdrowienia psychicznego.

Pomoc w wyjściu z nałogu

Ośrodek Treatpoint dzięki innowacyjnemu podejściu i zaangażowaniu staje się miejscem, gdzie walka z uzależnieniem nabiera nowego wymiaru. Nie tylko leczymy skutki uzależnienia, ale także stawiamy na profilaktykę i edukację, rozbijając jednocześnie mit, że problem narkomanii dotyczy jedynie marginesu społecznego.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Skuteczne leczenie uzależnienia – detoks po narkotykach w Pucku

W rezultacie odtruwanie narkotykowe w Pucku nie tylko pomaga w zwalczaniu uzależnienia, ale także kształtuje narzędzia i umiejętności, które umożliwiają pacjentom skuteczne radzenie sobie z życiowymi wyzwaniami po zakończeniu leczenia. Nasze podejście wykracza poza standardowe metody, angażując pacjentów w pełny proces zdrowienia i samopoznania.

Profesjonalna detoksykacja narkotykowa w Pucku to nie tylko walka z uzależnieniem, lecz także proces odbudowy życia i społeczeństwa. Działając razem, możemy przyczynić się do stworzenia bardziej empatycznego i świadomego społeczeństwa, gotowego wesprzeć każdego, kto zmaga się z problemem uzależnienia.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Terapia po detoksie
Terapie grupowe odgrywają kluczową rolę w procesie, jakim jest detox po narkotykach w Pucku, gdyż umożliwiają pacjentom dzielenie się swoimi doświadczeniami, wspieranie się nawzajem i budowanie wsparcia społecznego. W ramach grupowej dynamiki pacjenci mają okazję spojrzeć na swoje problemy z różnych perspektyw, co może prowadzić do głębszego zrozumienia własnych zachowań i motywacji.
Nie bagatelizujemy również roli terapii poznawczo-behawioralnej, która koncentruje się na rozwijaniu skutecznych strategii radzenia sobie z pokusami i stresem. Pacjenci, którzy przechodzą detoks po narkotykach w Pucku, uczą się identyfikować sytuacje ryzykowne, modyfikować myślowe wzorce, oraz rozwijać zdolności radzenia sobie z trudnościami życiowymi bez sięgania po substancje odurzające.
W Treatpoint nasze podejście opiera się na przekonaniu, że każdy pacjent to jednostka o unikalnych potrzebach, dlatego terapie są dostosowywane indywidualnie, uwzględniając specyficzne aspekty każdego przypadku. Naszym celem nie jest jedynie wyeliminowanie substancji psychoaktywnych z organizmu, ale także stworzenie fundamentów dla trwałego zdrowienia psychicznego i fizycznego.
Pomożemy Ci rzucić narkotyki

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka