Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii

Stany depresyjne, zaburzenia lękowe, samotność, nierozwiązane problemy – coraz większa część Polaków szuka ulgi od tych trudności nadużywając leków. Niestety to prosta droga do uzależnienia, podobnego do alkoholizmu czy narkomanii. Masz problem z lekami? W TreatPoint pomożemy Ci go rozwiązać.

Dla kogo jest leczenie lekomanii?

Leczenie uzależnienia od leków to istotny temat, który często pozostaje w cieniu alkoholizmu i narkomanii, jednak równie destrukcyjnie wpływa na zdrowie i życie wielu ludzi. Uzależnienie od leków może dotknąć osoby w różnym wieku, niezależnie od ich statusu społecznego. Substancje lecznicze, które pierwotnie miały pomagać w leczeniu różnych schorzeń, mogą stać się źródłem silnego uzależnienia. Warto zdawać sobie sprawę, że lekomania to realne zagrożenie i nie jest to problem, który rozwiąże się sam, który można przeczekać. Dlatego niezwykle istotne jest, aby zwrócić się do doświadczonych terapeutów, którzy pomogą w walce z uzależnieniem. W ośrodku TreatPoint prowadzimy kompleksową terapię lekową: zadzwoń i dowiedz się, jak sobie pomóc!
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Nie jesteś sam z tym problemem: skąd bierze się lekomania?

Lekomania jest problemem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju uzależnienia od leków. Uzależnienie nie jest tylko kwestią Twojej słabej woli – często przyczyniają się do tego takie problemy, jak:

  • Przyjmowanie leków bez właściwego nadzoru medycznego.
  • Przewlekłe bóle i choroby, które wymagają ciągłego stosowania leków.
  • Uwarunkowania genetyczne, które mogą sprawiać, że niektóre osoby są bardziej podatne na uzależnienie.
  • Próbowanie substancji leczniczych w celach rekreacyjnych.
  • Stres, traumy, czy problemy emocjonalne, które skłaniają do ucieczki w leki.
  • Wpływ środowiska i otoczenia, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nadużywanie leków jest akceptowane lub wręcz pożądane.
  • Brak odpowiedniej wiedzy na temat ryzyka uzależnienia i konsekwencji zażywania leków w sposób niezgodny z zaleceniami medycznymi.

Warto podkreślić, że lekomania to choroba, która wymaga profesjonalnego wsparcia i terapii. Znalezienie przyczyn uzależnienia oraz praca nad ich rozwiązaniem w bezpiecznym i wspierającym środowisku ośrodka terapeutycznego pomaga w wychodzeniu z nałogu. Ważne jest, aby nie bagatelizować problemu i szukać pomocy, gdy zauważysz jakiekolwiek oznaki uzależnienia od leków. Nie czekaj, aż sytuacja stanie się jeszcze gorsza: leczenie lekomanii pomoże Ci wyjść na prostą.
Uwolnij się od lekomanii
Kiedy leki stają Ci się niezbędne do funkcjonowania, tracisz kontrolę nad własnym życiem. Nieleczone uzależnienie wciąż się pogłębia, a dawki stają się coraz wyższe. Pozwól sobie pomóc – wyciągniemy Cię z lekomanii.

Skończ z lekami

Kiedy nadużywasz leków, przestają Ci pomagać, a zaczynają zatruwać. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Żyj na trzeźwo

Leki wydają się metodą na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ale z czasem prowadzą do jeszcze większych problemów. Nasi terapeuci nauczą Cię życia na trzeźwo.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Terapia lekowa w TreatPoint: dlaczego warto?

Leczenie uzależnienia od leków w TreatPoint to kompleksowe podejście do terapii, które zapewnia wiele korzyści dla pacjentów. Indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne pozwalają skupić się na potrzebach każdej osoby, a terapeuci uzależnień wspierają w procesie wyjścia z nałogu. Istnieje możliwość wyboru terapii stacjonarnej lub ambulatoryjnej, co pozwala dostosować leczenie do indywidualnych preferencji i potrzeb. Ośrodek znajduje się w spokojnej okolicy niedaleko Gdańska, co sprzyja wyciszeniu i skoncentrowaniu się na procesie zdrowienia. Smaczne jedzenie oraz wysoki standard zakwaterowania zapewniają komfort oraz szybszą regenerację psychiczną i fizyczną. Pacjenci mają opiekę lekarzy psychiatrów, pielęgniarek oraz terapeutów uzależnień, co daje poczucie bezpieczeństwa i profesjonalne wsparcie. Nasz ośrodek oferuje prywatne leczenie lekomanii: nie musisz tygodniami czekać na przyjęcie na terapię. Decyzji o leczeniu nie warto odkładać na później: im szybciej odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, tym lepiej.

Wyjście z lekomanii na własną rękę może być niezwykle trudne i niebezpieczne. Uzależnienie od leków to poważny problem, który wymaga profesjonalnego podejścia i wsparcia. Terapeuci specjalizujący się w leczeniu uzależnień posiadają wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne do skutecznego pokonania nałogu. Samodzielne próby odstawienia leków często kończą się niepowodzeniem, a nawet mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Terapeuci pomagają w zrozumieniu głębszych przyczyn uzależnienia, identyfikacji emocji i zachowań, oraz w opracowaniu skutecznych strategii radzenia sobie z pokusami. Profesjonalna terapia lekowa zapewnia także wsparcie w procesie detoksykacji i minimalizuje ryzyko poważny objawów odstawienia. Dlatego tak istotne jest skorzystanie z pomocy terapeutów, którzy oferują wsparcie, zrozumienie i narzędzia niezbędne do pokonania lekomanii i odzyskania kontroli nad życiem.

Masz problem z kontrolowaniem nadużywania leków lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z takimi trudnościami? Skontaktuj się z nami!
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Leki mogą leczyć lub działać jak narkotyki – wszystko jest kwestią dawki. Nasi terapeuci doskonale wiedzą, jakie trudności towarzyszą wychodzeniu z lekomanii. Dzięki TreatPoint leki przestaną być priorytetem – przestaniesz ich potrzebować.
W TreatPoint pomagamy uwolnić się od leków przeciwbólowych, nasennych, euforyzujących i wielu, wielu innych. Opowiedz nam o swoim problemie – my znajdziemy rozwiązanie.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasi terapeuci robią wszystko, aby dotrzeć do źródła problemu. Dzięki TreatPoint, lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka