Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Wejherowo

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Terapia alkoholowa o dużej skuteczności – Wejherowo

Alkoholizm współcześnie stanowi wyjątkowo złożone wyzwanie, które, niestety, wywiera negatywny wpływ na wiele aspektów życia osoby uzależnionej. To nie tylko kwestia braku woli, ale głęboko zakorzeniony problem, który wpływa na zdrowie fizyczne, psychiczne i ogólne funkcjonowanie w codziennym życiu. Skutki alkoholizmu są znacznie bardziej złożone i rozległe, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. A faktem jest, że osób uzależnionych od alkoholu z roku na rok jest coraz więcej. Na szczęście istnieje Treatpoint – ośrodek leczenia alkoholizmu w Wejherowie, czyli miejsce, gdzie specjaliści doskonale rozumieją złożoność i powagę tego problemu. Nasze drzwi są otwarte dla tych, którzy poszukują wsparcia i skutecznej pomocy w procesie odzyskiwania kontroli nad swoim życiem. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest zaangażowany w udzielanie wsparcia na każdym etapie terapii, aby pomóc osobom uzależnionym zrozumieć swoje uzależnienie i znaleźć ścieżkę do zdrowia i równowagi.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Leczenie alkoholizmu – o czym pamiętać

Niezwykle istotne jest to, że alkoholizm to nie tylko problem jednostki, ale również wpływa na jej rodzinę, przyjaciół i społeczność. Leczenie alkoholizmu w Wejherowie to zatem nie tylko akt odwagi, ale również krok w kierunku tworzenia zdrowszych relacji i odzyskiwania zaufania bliskich. W Treatpoint pracujemy nie tylko nad walką z uzależnieniem, ale także nad budowaniem trwałych fundamentów do pełniejszego życia. Nasze spersonalizowane podejście do leczenia alkoholizmu uwzględnia różnorodność potrzeb i historii każdej osoby. Rozumiemy, że każdy pacjent ma swoje wyjątkowe wyzwania i cele. Dlatego opracowujemy indywidualne programy terapeutyczne, które obejmują terapię psychologiczną, wsparcie emocjonalne i narzędzia do radzenia sobie z pokusami.

W Treatpoint wierzymy w moc zmiany i odzyskiwania kontroli nad życiem. Naszym celem jest pomóc każdemu pacjentowi odnaleźć drogę do zdrowia, szczęścia i trwałej przemiany. Jesteśmy tu, aby zapewnić wsparcie, zrozumienie i profesjonalne podejście na drodze do pokonania alkoholizmu.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Dlaczego warto wybrać terapie alkoholowe w Wejherowie?

W Treatpoint podchodzimy do alkoholizmu jako do problemu, który wykracza poza jednostkę uzależnioną, gdyż ma wpływ na relacje rodzinne, a nawet na całe społeczeństwo. Z tego względu terapia alkoholowa w Wejherowie nie ogranicza się tylko do leczenia uzależnienia, ale również skupia się na wsparciu psychologicznym dla rodzin i bliskich osób uzależnionych. Rozumienie, że alkoholizm to problem społeczny, pomaga nam kompleksowo działać i dążyć do uzdrowienia całego otoczenia dotkniętego tą trudną sytuacją.

Decyzja o podjęciu terapii alkoholizmu stanowi pierwszy krok na drodze do odzyskania kontroli nad swoim życiem i odnalezienia równowagi. Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Wejherowie nie tylko oferuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie tego procesu, ale również dba o to, aby pacjenci czuli się wspierani, zrozumiani i docenieni. Treatpoint to miejsce, w którym każdy pacjent jest traktowany z pełnym szacunkiem, a jego dobro i zdrowie są naszym priorytetem. Terapia alkoholizmu to proces wymagający wysiłku, ale także satysfakcjonujący. W Treatpoint oferujemy nie tylko narzędzia do walki z nałogiem, ale także wsparcie emocjonalne, które pomaga pacjentom przejść przez trudne chwile i stawiać czoło wyzwaniom. Naszym celem jest nie tylko odzyskanie kontroli nad życiem, ale także tworzenie zdrowej i pełniejszej przyszłości.

Zdecyduj się na Treatpoint

Jeśli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu lub masz bliską osobę z tym problemem, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu leczenia alkoholizmu Treatpoint. Nasza placówka jest miejscem, w którym możesz liczyć na wsparcie i zrozumienie w trudnym czasie walki z uzależnieniem. To tu możesz poczuć się akceptowany i wspierany. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś w walce z uzależnieniem, jesteśmy gotowi pomóc Ci znaleźć właściwą drogę ku trzeźwości i lepszemu życiu. W Wejherowie nasi specjaliści tworzą spersonalizowane terapie alkoholowe, które uwzględniają unikalne potrzeby i cele poszczególnych pacjentów. Nie jesteś sam – jesteśmy tutaj, aby Cię wesprzeć.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka