Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Gdańsk

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Terapia alkoholowa w Gdańsku

Alkoholizm stanowi wyjątkowo trudne wyzwanie, dotykając osoby w różnym wieku i o zróżnicowanych ścieżkach życiowych. Statystyki jednoznacznie potwierdzają rozmiar problemu – tysiące jednostek boryka się z konsekwencjami uzależnienia od alkoholu, które negatywnie wpływają na sferę prywatną oraz zawodową. Niezależnie od pozycji społecznej czy etapu życiowego, uzależnienie stanowi zagrożenie dla każdego. W takich sytuacjach kluczowym krokiem może okazać się terapia alkoholowa oferowana w Gdańsku. Stanowi ona fundamentalny etap, otwierający drzwi do odzyskania autentycznego życia.

Proces detoksu na pewno będzie ciężki, jednak jest on niezbędnym krokiem w kierunku odzyskania równowagi życiowej i doświadczenia pozytywnych zmian. Zwlekanie z leczeniem jedynie oddala perspektywę osiągnięcia stabilności oraz poczucia bezpieczeństwa, które wiążą się z odzyskaniem kontroli nad własnym życiem.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Gdańsku

Znasz ten wewnętrzny głęboki impuls, który podpowiada, że nadszedł czas na zmiany? Wyjście z pułapki uzależnienia od alkoholu jest trudne, dlatego powinno być przeprowadzane pod okiem profesjonalistów. Wybierając nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Gdańsku, równocześnie wybierasz:

  • Profesjonalne wsparcie medyczne: W naszym ośrodku kładziemy ogromny nacisk na zapewnienie kompleksowej opieki medycznej. Począwszy od stałego monitorowania Twojego zdrowia, po natychmiastową reakcję na ewentualne komplikacje – zobowiązujemy się do zapewnienia Ci bezpieczeństwa na każdym etapie procesu, jakim jest leczenie alkoholizmu w Gdańsku.
  • Profesjonalne wsparcie psychologiczne: W naszym ośrodku nigdy nasi pacjenci nie zostają pozostawieni sami sobie. Doświadczeni lekarze, pielęgniarki oraz psychologowie i terapeuci stają u ich boku, by ofiarować pomocną dłoń w budowaniu wewnętrznej siły psychicznej, która jest niezwykle ważna w walce z uzależnieniem.
  • Indywidualnie dopasowana farmakoterapia: Aby detoks alkoholowy przebiegał w jak największym komforcie dla pacjenta, stosujemy indywidualnie dopasowaną farmakoterapię, której głównym celem jest złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego.
  • Holistyczne podejście: Nasza terapeutyczna filozofia przechodzi daleko poza ramy typowej detoksykacji. Dążymy do zapewnienia każdemu pacjentowi holistycznego podejścia, co stanowi o fundamentach naszej misji. Terapie alkoholowe przeprowadzane w Gdańsku nie tylko koncentrują się na uwolnieniu od uzależnienia, ale także na kształtowaniu podstaw trwałej przemiany.
  • Skuteczność w działaniu: Samodzielna próba zerwania z uzależnieniem alkoholowym staje się wyzwaniem, którego wielu niestety nie udaje się pomyślnie pokonać. Decydując się na nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Gdańsku, oddzielacie się od rutynowych nawyków i przenosicie się do otoczenia, które umożliwia głębsze skupienie na własnym procesie.

Niech trud pokonywania alkoholizmu znajdzie wsparcie w najdogodniejszym środowisku oraz doskonałej opiece. Zapraszamy do naszego ośrodka, w którym fundamentem jest starannie zaplanowana opieka nad zdrowiem pacjenta, nieocenione wsparcie psychologiczne oraz indywidualne podejście do każdej osoby.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Rozwinięcie wolności od alkoholu: cel realny i osiągalny

Przezwyciężenie uzależnienia od alkoholu stanowi wyzwanie, które stawia przed Tobą Twoje życie. Jednak warto mieć na uwadze, że nie jesteś zobowiązany zmagać się z tym samotnie. Terapia w profesjonalnym ośrodku stanowi doskonałą opcję, umożliwiającą przerwanie skomplikowanego cyklu uzależnienia i wkroczenie na ścieżkę zmiany. Tutaj, dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej, wsparcie psychologiczne oraz doświadczenie w zwalczaniu uzależnień stanowią kluczową podstawę na drodze do odzyskania zdrowia. Serdecznie zachęcamy do nawiązania kontaktu z nami. Uzależnienie to nie etykietka definiująca Cię na zawsze. W naszym ośrodku widzimy za nią osobę, która ma moc i siłę, by pokonać swój nałóg. Nie opóźniaj kroku naprzód i zgłoś się jak najszybciej na profesjonalną terapię. Razem budujemy Twoją drogę do zmiany.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka