Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Pruszcz Gdański

Ośrodek oferuje otwarte drzwi dla tych, którzy poszukują efektywnej pomocy w procesie odzyskiwania kontroli nad swoim życiem. Doświadczony zespół terapeutów wspiera pacjentów na każdym etapie ich drogi do zdrowia, pomagając im zrozumieć własną sytuację i odnaleźć życiową równowagę.
Treatpoint: Twoja droga do wolności od alkoholizmu

Jeśli poszukujesz profesjonalnej pomocy w walce z alkoholizmem, Treatpoint jest miejscem, które może Cię skutecznie wesprzeć. Nasz ośrodek oferuje kompleksowe wsparcie w drodze do wolności od uzależnienia.

Terapia alkoholowa w Pruszczu Gdańskim

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Pruszczu Gdańskim stawia na holistyczne podejście do uzależnienia. Nasza terapia nie ogranicza się do eliminacji nałogu, ale koncentruje się także na tworzeniu solidnych podstaw dla zdrowego życia. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, z uwzględnieniem jego unikalnych potrzeb i historii. Rozumiemy różnorodność wyzwań i celów, dlatego nasze programy terapeutyczne są kompleksowe, łącząc terapię psychologiczną, wsparcie emocjonalne i narzędzia do skutecznego radzenia sobie z przyszłymi pokusami. W Treatpoint nie tylko uwalniamy od uzależnienia, ale również pomagamy pacjentom zrozumieć przyczyny ich problemów i dostarczamy im narzędzi do utrzymywania trzeźwości na dłuższą metę.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Odzyskiwanie kontroli nad życiem: terapia alkoholowa w Pruszczu Gdańskim
Osiąganie wolności od uzależnienia od alkoholu jest wyzwaniem, które może wydawać się przytłaczające, zarówno dla osoby dotkniętej problemem, jak i dla jej bliskich. W takich momentach Treatpoint oferuje swoją pomoc i wsparcie. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu stanowi bezpieczne schronienie, gdzie każdy pacjent otrzymuje zrozumienie i wsparcie, niezbędne w procesie pokonywania uzależnienia. Nasz zespół specjalistów angażuje się w wsparcie osób uzależnionych oraz ich rodzin, pomagając im zrozumieć mechanizmy alkoholizmu i wyposażając ich w skuteczne narzędzia do osiągnięcia trwałej trzeźwości.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
W obliczu rosnącego wyzwania, jakim jest alkoholizm – problem dotykający coraz szersze grupy społeczne i wpływający na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – istnieje pilna potrzeba efektywnych metod wsparcia i leczenia. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Pruszczu Gdańskim to miejsce, gdzie zespół specjalistów z Treatpoint z głębokim zrozumieniem pracuje z pacjentami uzależnionymi

Indywidualny plan leczenia

W Treatpoint głęboko wierzymy w możliwość zmiany i drugiej szansy dla każdej osoby. Nasze specjalistyczne terapie alkoholowe w Pruszczu Gdańskim są prowadzone tak, aby nie tylko pomagać w przezwyciężaniu nałogu, ale również w zrozumieniu jego podstawowych przyczyn.

Nauka życia w trzeźwości

Nasze podejście obejmuje nie tylko leczenie, ale także wyposażenie pacjentów w narzędzia niezbędne do radzenia sobie z wyzwaniami przyszłości. Naszym nadrzędnym celem jest przywrócenie harmonii w życiu naszych pacjentów i wsparcie ich w pełnym odzyskaniu kontroli nad własnym życiem
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Dlaczego wybrać właśnie nasz ośrodek leczenia alkoholizmu?
W naszym ośrodku rozumiemy, że leczenie alkoholizmu to nie tylko krok ku odzyskaniu siebie, ale też przejaw odwagi, który oddziałuje nie tylko na osobę z nałogiem, ale także na otoczenie osoby uzależnionej. Uznajemy, że alkoholizm nie jest wyłącznie indywidualnym problemem, ale ma wpływ na rodziny, przyjaciół i całe społeczności. Nasze zaangażowanie wykracza poza samo leczenie pacjenta – dążymy do odbudowy zdrowych relacji w jego życiu i odzyskania zaufania bliskich. Nie zwlekaj z decyzją o rozpoczęciu podróży ku trzeźwości i pełniejszemu życiu. W Treatpoint nasz doświadczony zespół specjalistów jest przygotowany, aby wesprzeć Cię na każdym etapie tej trudnej, ale niezwykle ważnej drogi. Jeżeli interesuje Cię skuteczna terapia alkoholowa w Pruszczu Gdańskim, zapraszamy do kontaktu, aby rozpocząć proces zmiany i odzyskania kontroli nad swoim życiem.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Pomożemy żyć w trzeźwości
Jeśli stoisz przed wyzwaniem walki z alkoholizmem, samodzielnie lub w obawie o bliską osobę, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. W Treatpoint jesteśmy gotowi wesprzeć Cię lub Twoją bliską osobę na drodze do zdrowia, odzyskania kontroli nad życiem i budowania lepszej przyszłości
Leczenie alkoholizmu w Pruszczu Gdańskim w naszym ośrodku to nie tylko krok ku lepszej jakości życia, ale także okazja do odzyskania zdrowia psychicznego i fizycznego oraz odbudowy relacji z najbliższymi. Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka