Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii Kwidzyn

Stany depresyjne, zaburzenia lękowe, samotność, nierozwiązane problemy – coraz większa część Polaków szuka ulgi od tych trudności nadużywając leków. Niestety to prosta droga do uzależnienia, podobnego do alkoholizmu czy narkomanii. Masz problem z lekami? W TreatPoint pomożemy Ci go rozwiązać.
Leczenie uzależnienia od leków w Kwidzynie: powrót do równowagi życiowej
Leczenie uzależnienia od leków w Kwidzynie stanowi fundamentalną inicjatywę ośrodka Treatpoint, która kieruje się ku pacjentom pragnącym odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii lekowej jest wyrazem nie tylko troski o własne zdrowie, ale również odwagi potrzebnej do stawienia czoła trudnemu problemowi uzależnienia. W społeczeństwie, gdzie uwaga publiczna często koncentruje się na kwestiach związanych z narkotykami czy alkoholem, nie można lekceważyć równie poważnego zagrożenia, jakim jest nadużywanie leków.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Holistyczne podejście do problemu – terapia lekowa w Kwidzynie
Proces leczenia uzależnienia od leków obejmuje starannie dostosowany plan, który uwzględnia indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Początkowy etap to detoksykacja, podczas której pacjenci są monitorowani przez doświadczony personel medyczny, dbający o ich bezpieczeństwo i wygodę. Jednak terapia nie kończy się na tym etapie. Następne fazy skupiają się na rozwijaniu zdolności radzenia sobie z życiem bez uciekania się do substancji, a terapia psychoedukacyjna oraz grupowa stanowią ważne narzędzia w tym procesie.
Uwolnij się od lekomanii z Treatpoint
Treatpoint, jako ceniony ośrodek specjalizujący się w terapii uzależnień, oferuje wsparcie dla osób, które postanowiły podjąć walkę z uzależnieniem od leków. Proces terapeutyczny nie ogranicza się jedynie do aspektów farmakologicznych leczenia, lecz skupia się na wszechstronnym podejściu do problemu, uwzględniając aspekty psychiczne, emocjonalne i społeczne.

Zerwij z lekomanią raz na zawsze

Terapia lekowa w Kwidzynie to pierwszy krok na drodze do odzyskania równowagi życiowej. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Indywidualne podejście

W Treatpoint pacjenci nie tylko otrzymują profesjonalną opiekę medyczną, ale również wsparcie psychoterapeutyczne, które pomaga zidentyfikować korzenie problemu i rozwijać zdrowe mechanizmy radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Leczenie uzależnienia od leków w Kwidzynie – decyzja o wolności od nałogu

Leczenie uzależnienia do leków w Kwidzynie to kompleksowy proces, który obejmuje współpracę pacjenta z doświadczonym zespołem terapeutycznym. Regularne sesje terapeutyczne są kluczowym elementem, umożliwiającym monitorowanie postępów oraz skupienie się na rozwoju skutecznych strategii radzenia sobie z pokusami i trudnościami. To partnerska praca, gdzie pacjent czuje się wsparciem zespołu terapeutycznego na każdym kroku tej trudnej, ale uzdrawiającej drogi.

Współpraca z bliskimi pacjenta ma szczególne znaczenie w procesie leczenia uzależnienia od leków. Nie możemy bagatelizować problemu uzależnienia od leków, gdyż ma on znaczący wpływ nie tylko na życie jednostki, ale także na życie jej najbliższych. Bliscy stanowią istotne ogniwo wsparcia społecznego, które odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowego życia. Treatpoint nie tylko skupia się na indywidualnych sesjach terapeutycznych, lecz angażuje się również we współpracę z rodziną pacjenta. Tworzenie solidnych relacji i otwartego dialogu z najbliższymi sprzyja budowaniu trwałego wsparcia, niezbędnego do osiągnięcia trwałej trzeźwości.

Leczenie lekomanii w Kwidzynie to nie tylko eliminacja uzależnienia, ale również budowanie trwałych fundamentów dla pełnego i satysfakcjonującego życia. Treatpoint nieustannie pracuje nad tworzeniem przestrzeni, gdzie każdy pacjent może doświadczyć wsparcia, zrozumienia i znaleźć drogę ku wolności od uzależnienia od leków.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Podjęcie decyzji o tym, aby rozpocząć proces, jakim jest terapia lekowa w Kwidzynie, to wyraz wyjątkowej odwagi, ponieważ wymaga to zmierzenia się z trudnymi aspektami uzależnienia. Treatpoint oferuje nie tylko fachową pomoc w zwalczaniu farmakologicznych skutków uzależnienia, ale również otoczenie sprzyjające rozwojowi zdrowych nawyków i umiejętności radzenia sobie
W rezultacie leczenie lekomanii w Kwidzynie staje się nie tylko procesem medycznym, lecz także podróżą ku odzyskaniu równowagi psychicznej i emocjonalnej.
Treatpoint, z pełnym zrozumieniem dla trudności związanych z uzależnieniem od leków, jest gotów wspierać każdego pacjenta na tej wyjątkowej drodze ku wolności i zdrowiu.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka