Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Kartuzy

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Odtruwanie lekowe w Kartuzach

Współczesne społeczeństwo coraz częściej staje przed trudnym problemem uzależnień, które mają nie tylko negatywny wpływ na jednostki, lecz także na całe grupy społeczne. Źródła tych uzależnień są różnorodne, obejmując takie popularne kwestie, jak substancje psychoaktywne (narkotyki, alkohol), zakupoholizm, hazard, nadmierne korzystanie z Internetu oraz pracoholizm. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że uzależnienie nie zawsze wynika z oczywistych czynników. Na tej długiej liście znajdują się także pewne rodzaje leków, w tym te, które są przepisywane przez wykwalifikowanych lekarzy i dostępne w aptekach. Co ironiczne, wydaje się, że korzystanie z tych substancji zapewnia bezpieczeństwo, ale w rzeczywistości może prowadzić do uzależnienia od leków, a wówczas konieczne może być odtruwanie lekowe. W Kartuzach detoks wykonywany jest w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Treatpoint.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Detoks polekowy – co warto wiedzieć

Warto wiedzieć, że uzależnienie od leków często pozostaje nierozpoznane przez wiele osób, które nie zdają sobie sprawy z tego, że borykają się z problemem, który ma wiele podobieństw do uzależnień od alkoholu czy narkotyków. Mechanizmy psychologiczne i fizjologiczne, które leżą u podstaw tych różnych rodzajów uzależnień, wykazują znaczną podobieństwo. Jednak dla tych, którzy decydują się stawić czoła uzależnieniu od leków, istnieje nadzieja i wsparcie. Ośrodek leczenia uzależnień Treatpoint może odgrywać kluczową rolę w procesie wyzwolenia się z nałogu. Przeszłość nie musi dyktować przyszłości, a odtruwanie polekowe w Kartuzach może stanowić przełomowy etap w dążeniu do zdrowia i wolności od uzależnienia od leków. Treatpoint to miejsce, w którym doświadczeni specjaliści, pełni empatii, pracują nad przywracaniem równowagi życiowej osobom dotkniętym tym trudnym problemem.

Proces detoksykacji lekowej stanowi ważny etap, dzięki któremu nie tylko eliminuje się toksyny z organizmu, ale także rozpoczyna głęboką przemianę. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego warto rozważyć odwyk polekowy w Kartuzach. Po pierwsze, uzyskujesz pewność profesjonalnej opieki oraz bezpieczeństwa. Fachowy nadzór medyczny jest niezwykle ważny, gdyż proces odstawiania leków może wiązać się z potencjalnie ryzykownymi objawami odstawienia. W ośrodku terapeutycznym możesz być pewien, że doświadczeni specjaliści czuwają nad Twoim zdrowiem i są gotowi podjąć niezbędne kroki w przypadku potrzeby.

Po drugie, detoks lekowy w Kartuzach to dla pacjenta nie tylko wyzwanie fizyczne, ale również emocjonalne. Ośrodek terapeutyczny zapewnia jednak wsparcie psychologiczne, które pomaga pacjentowi radzić sobie z lękami, stresem i innymi trudnościami emocjonalnymi, które mogą się pojawić podczas tej trudnej podróży.

Kolejna ważna sprawa to indywidualne podejście, jakie ma ośrodek Treatpoint do każdego pacjenta. Każdy z pacjentów to odrębna jednostka, dlatego odwyk lekowy w Kartuzach jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i sytuacji. Ośrodek terapeutyczny opracowuje spersonalizowany plan leczenia, który wspiera konkretnego pacjenta na drodze do odzyskania zdrowia.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Profesjonalny detoks polekowy w Kartuzach

Ośrodek terapeutyczny to bezpieczne środowisko, wolne od czynników, które mogą kusić do sięgnięcia po leki. To miejsce, gdzie możesz oderwać się od stresu i nacisków otoczenia, które mogą sprzyjać uzależnieniu. Dzięki zmianie otoczenia detoks polekowy w Kartuzach staje się efektywny nawet w przypadku osób mocno uzależnionych.

Proces detoksykacji lekowej to nie tylko odbieranie organizmowi substancji, ale także okazja do zdobycia umiejętności skutecznego radzenia sobie z uzależnieniem. W ośrodku terapeutycznym zdobędziesz narzędzia, które pomogą Ci utrzymać trzeźwość w przyszłości. To czas nauki i rozwoju, który może zmienić Twoje życie.

Nie da się ukryć, że odtrucie lekowe w Kartuzach stanowi dla wielu pacjentów przełomowy moment w podróży ku zdrowiu i wyzwoleniu spod okowów uzależnienia. To wybór, który otwiera przed Tobą nieznane możliwości i rozpoczyna nowy rozdział Twojego życia. Przyjmij pomoc profesjonalistów i otwórz drzwi do lepszej i bardziej obiecującej przyszłości.

Terapia uzależnień od leków – klucz do odzyskania kontroli nad własnym życiem

Warto podkreślić, że proces odzyskiwania zdrowia po uzależnieniu od leków rozpoczyna się od detoksykacji, ale to zaledwie początek. Terapia uzależnień to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania, wsparcia społecznego i intensywnej pracy nad zmianą nawyków. Jednak pierwszy krok, jakim jest odtrucie polekowe w Kartuzach, ma ogromne znaczenie i może stanowić punkt zwrotny w walce z nałogiem oraz powrót do kontroli nad własnym życiem. Nasza instytucja to miejsce, gdzie osoby uzależnione znajdują wsparcie i zrozumienie. Łączymy zaawansowane podejście do leczenia uzależnienia od leków z empatią oraz pełnym zrozumieniem. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów jest zawsze gotów pomóc każdemu, kto dąży do odzyskania wolności spod wpływu uzależnienia od leków. Jeśli masz pytania dotyczące naszej kompleksowej terapii odtruwania lekowego, zachęcamy do kontaktu.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka