Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy Człuchów

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.

Zacznij żyć na nowo – detoks alkoholowy w Człuchowie

Znamy miejsce pełne nadziei, gdzie ludzie zmagający się z problemem uzależnienia mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie – to ośrodek odwykowy Treatpoint. W społeczeństwie, gdzie alkoholizm jest rozpowszechniony, oaza taka jak ta staje się nieocenionym schronieniem dla tych, którzy chcą oderwać się od pęt alkoholowej zależności. Nałóg alkoholowy nie wybiera wieku ani statusu społecznego – może dotknąć każdego. Detoks alkoholowy w Człuchowie może być potrzebny ludziom z różnych środowisk. Łączy ich jedno – wspólna determinacja do walki z uzależnieniem. Każdy z nich doświadczył na własnej skórze, jak alkohol niszczy życie w najróżniejszych wymiarach. Zdają sobie sprawę, że odwyk to nie tylko leczenie zdrowia fizycznego, ale przede wszystkim szansa na odbudowę relacji z bliskimi, na spokój wewnętrzny i na otwarcie się na nowe, pozbawione nałogu możliwości.

Odwyk alkoholowy nie jest tylko procesem medycznym. To również droga do samopoznania i wzmacniania się psychicznie. Pacjenci uczestniczą w terapiach indywidualnych i grupowych, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wzajemnie się wspierając. W atmosferze wsparcia i empatii odnajdują siłę, by pokonać trudności i wznieść się ponad nałóg. Być może to właśnie odwyk alkoholowy w Człuchowie jest Twoją szansą na rozpoczęcie życia na nowo.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Dlaczego warto wybrać detox alkoholowy w naszym ośrodku?

Każdy dzień spędzony w ośrodku odwykowym jest krokiem w kierunku wolności od nałogu. To czas refleksji, pracy nad sobą i budowania nowego, zdrowszego życia. Dzięki profesjonalnej opiece terapeutów i wsparciu ze strony innych pacjentów każdy, kto zdecyduje się na detox alkoholowy w Człuchowie, ma szansę na odzyskanie kontroli nad swoim życiem i na nowy, pełniejszy początek.

Czas płynie nieubłaganie, a nieleczony alkoholizm zdusza życie z każdym kolejnym oddechem. Uzależnienie pochłania zdrowie, harmonię rodzin, stabilność zawodową i integralność osobistą. Jest to bezlitosny proces, który przynosi ze sobą bolesne konsekwencje dla każdej sfery życia. Jednakże istnieje promyk nadziei – detoksykacja alkoholowa w Człuchowie oferuje szansę na wydostanie się z nałogu. W ośrodku Treatpoint pacjenci znajdują bezpieczną przystań, w której mogą rozpocząć swoją podróż w kierunku zdrowia i odbudowy życia. To nie tylko walka z nałogiem, ale również proces odkrywania siebie na nowo, poza cieniem alkoholowej zależności. Tutaj, pod opieką doświadczonych specjalistów, pacjenci uczą się radzić sobie z emocjami, identyfikować i rozwiązywać problemy oraz budować zdrowsze relacje z otoczeniem.

Czy odtruwanie alkoholowe jest konieczne?

Odtruwanie alkoholowe w Człuchowie to dla wielu pacjentów pierwsze kroki w kierunku wyzwolenia się spod jarzma uzależnienia. To czas trudny, pełen wyzwań, ale również pełen nadziei na lepsze jutro. W grupie osób, które dzielą ten sam cel, pacjenci odkrywają siłę i determinację do zmiany swojego życia na lepsze. Odtruwanie alkoholowe to nie tylko proces terapeutyczny, to także droga do odkrycia własnej wartości, do odbudowy relacji rodzinnych i społecznych, oraz do odzyskania kontroli nad własnym życiem. To moment przełomowy, który może stać się punktem zwrotnym w życiu każdej osoby dotkniętej uzależnieniem od alkoholu. Każdy krok w tym procesie to krok w kierunku wolności, zdrowia i szczęścia.

W Treatpoint rozpoczynamy Twoją podróż do nowego życia poprzez profesjonalne odtrucie alkoholowe. Nasz zespół wyspecjalizowanych specjalistów medycznych zadba o to, byś poczuł się bezpiecznie i komfortowo na każdym etapie tego trudnego procesu. Nasze podejście opiera się na pełnym monitorowaniu Twojego stanu zdrowia oraz natychmiastowej reakcji na wszelkie sygnały komplikacji, zapewniając Ci najwyższy poziom opieki.
Uwolnij się od alkoholu
Alkoholizm to poważna choroba, która nieleczona wciąż postępuje. Pierwszym krokiem do trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem jest detoks alkoholowy. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z alkoholem w bezpiecznych warunkach.

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego nie działamy schematycznie. Zaczynamy od szczegółowej diagnostyki i na jej podstawie planujemy przebieg detoksu oraz dobieramy leki.

Wysoki standard

Dbamy o komfort Pacjentów, żeby zredukować dyskomfort związany z wychodzeniem z ciągu do minimum. Zapewniamy całodobową opiekę i wygodne pokoje.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Wybierz odtruwanie alkoholowe w Człuchowie i zapomnij o uzależnieniu

Odtrucie alkoholowe w domu w Człuchowie może przynieść jednorazowy efekt w przypadku mocnego zatrucia. Jednakże dopiero pełne wsparcie specjalistów może pomóc wygrać z alkoholizmem. W TreatPoint nieustannie pracujemy na wielu płaszczyznach, aby zapewnić kompleksową pomoc podczas odtruwania się z alkoholu. Nie tylko troszczymy się o fizyczne samopoczucie pacjenta, ale również oferujemy wsparcie emocjonalne i psychologiczne, aby mógł zrozumieć i przezwyciężyć przyczyny swojego uzależnienia. Nasz zespół terapeutów towarzyszy pacjentowi na każdym kroku, wspierając go w budowaniu nowego, zdrowszego życia.

Priorytetem dla nas jest zapewnienie maksymalnego komfortu podczas procesu, jakim jest odtrucie alkoholowe w Człuchowie. Dlatego stosujemy indywidualnie dopasowaną farmakoterapię, która ma na celu złagodzenie intensywności objawów zespołu abstynencyjnego. Nasz zespół lekarzy i pielęgniarek będzie stale monitorować Twoje samopoczucie i dostosowywać terapię, abyś mógł przejść przez ten trudny okres w sposób jak najbardziej łagodny i bezpieczny. Początek nowego życia zaczyna się tutaj, w TreatPoint, gdzie możesz liczyć na naszą pełną i troskliwą opiekę podczas odtruwania się z alkoholu. Nie musisz tego robić sam. Daj nam szansę pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i kierować się w stronę pełni zdrowia i szczęścia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Odtrucie pod opieką profesjonalistów
Wiele osób uzależnionych próbuje wyjść z ciągu samodzielnie, zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może masz za sobą nieudane podejścia do zerwania z alkoholem. Nasi lekarze, pielęgniarki i terapeuci pomogą Ci skutecznie oczyścić organizm i zregenerować się po nadużywaniu alkoholu.
W TreatPoint zyskujesz przede wszystkim indywidualne podejście. Dostosowujemy się do możliwości i potrzeb Pacjenta – szczegółowe badania diagnostyczne pozwalają nam dobrać właściwe leki.

Na bieżąco będziemy kontrolować Twój stan zdrowia i samopoczucie. Zakończymy detoks alkoholowy dopiero wtedy, gdy Twój organizm będzie oczyszczony, a Ty poczujesz się lepiej.
Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z alkoholizmu jest obciążające również psychicznie. Zapewnimy Ci wsparcie psychologa, a po przejściu detoksu stworzymy dla Ciebie plan terapii.

Działamy kompleksowo, ponieważ jesteśmy nastawieni na długofalowe efekty. Pomożemy Ci uporać się z alkoholizmem: objawami zespołu abstynencyjnego i uzależnieniem psychicznym.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka