Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Lębork

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.
Uzależnienie od leków – problem współczesnego świata
W dzisiejszym świecie istnieje szereg czynników i zachowań, które mogą prowadzić do uzależnienia. Substancje uzależniające, hazard, zakupoholizm, nadmierna eksploatacja Internetu czy pracoholizm to tylko niektóre z nich. Warto zauważyć, że do tej grupy zalicza się także wiele leków, nawet te przepisane przez lekarzy i dostępne w aptekach, co może wprowadzać w błąd co do ich bezpieczeństwa. Dlatego często osoby dotknięte tym problemem nie zdają sobie sprawy, że zmagają się z uzależnieniem, które opiera się na tych samych mechanizmach, co alkoholizm czy narkomania.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalisty?

Jeśli zauważasz u kogoś z Twojego otoczenia lub u siebie samego objawy sugerujące problem uzależnienia od leków, nie bagatelizuj ich. Coraz większe trudności z odstawieniem substancji farmakologicznych mogą być sygnałem, że konieczny jest detoks polekowy w Lęborku. Objawy alarmowe, które wskazują, że warto rozważyć przeprowadzenie odtruwania pod nadzorem specjalistów:

  1. Częste myśli o lekach i silne pragnienie ich zażycia: Nawet pomimo zaleceń medycznych, jeśli myśli o lekach stają się obsesyjne, może to świadczyć o uzależnieniu. Wówczas odwyk lekowy w Lęborku może być konieczny.
  2. Nieudane próby przerwania lub ograniczenia dawki leków: Jeśli próby ograniczenia lub przerwania zażywania leków kończą się niepowodzeniem, może to być znak problemu.
  3. Trudności w kontrolowaniu ilości spożywanych leków: Utrata kontroli nad ilością i częstotliwością zażywania leków może wskazywać na uzależnienie.
  4. Długotrwałe zażywanie leków mimo negatywnych skutków zdrowotnych: Ignorowanie negatywnych skutków zdrowotnych leków może być objawem uzależnienia.
  5. Zaniedbywanie codziennych obowiązków i zainteresowań: Jeśli zażywanie leków staje się priorytetem kosztem codziennych obowiązków i zainteresowań, może to wskazywać na problem.
  6. Zjawisko tolerancji: Konieczność zwiększenia dawki leków w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu może być sygnałem rozwijającego się uzależnienia, co może wskazywać, że detoks lekowy w Lęborku będzie konieczny.
  7. Doświadczanie objawów odstawienia: Objawy odstawienia, takie jak nudności, drżenie rąk czy zaburzenia snu, mogą wystąpić w przypadku przerwy w zażywaniu leków.
  8. Podejmowanie ryzykownych zachowań: Działanie leków może prowadzić do podejmowania ryzykownych zachowań, co może być sygnałem uzależnienia.

Odwyk polekowy w Lęborku pod nadzorem specjalistów może być kluczowy dla powrotu do zdrowia i odzyskania kontroli nad swoim życiem. Jeśli rozpoznajesz te objawy u siebie lub bliskiej osoby, nie wahaj się skontaktować z ośrodkiem specjalizującym się w odtruwaniu lekowym.

Możesz wyjść z lekomanii
Uzależnienie od leków stanowi istotne wyzwanie, które dotyka nie tylko osoby uzależnionej, ale również jej bliskich. Pierwszym kluczowym krokiem w walce z uzależnieniem jest skontaktowanie się z ośrodkiem specjalizującym się w odwyku.

W Treatpoint możesz liczyć na pomóc

Jeśli więc szukasz wsparcia, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszym specjalistycznym programie odwykowym.

Skuteczna terapia z Treatpoint

W Lęborku odtruwanie polekowe prowadzi Treatpoint, który oferuje wysoko skuteczne terapie dla wszystkich.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Wybierz swoje zdrowie – odtruwanie lekowe

Kiedy zauważasz oznaki uzależnienia od leków, podjęcie decyzji o skorzystaniu z dedykowanego programu terapeutycznego staje się nie tylko rozsądnym, ale i ważnym krokiem w kierunku odzyskania zdrowia i wolności. Specjalistyczne odtruwanie lekowe w Lęborku to niezbędne wsparcie w procesie odzyskiwania kontroli nad życiem. Podczas terapii pacjenci mają stały dostęp do lekarza i pielęgniarki, co wzmacnia ich poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Odtrucie polekowe w Lęborku wspierane jest przez aplikację leków substytucyjnych oraz odżywczych suplementów zawierających witaminy i elektrolity. Ich celem jest złagodzenie ewentualnych objawów odstawienia leków oraz przyspieszenie procesu regeneracji organizmu. Jeśli potrzebujesz pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od leków, skontaktuj się z nami już dziś. Nasz specjalistyczny program detoksu lekowego pomoże Ci powrócić do zdrowia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Czy potrzebujesz więcej informacji na temat naszego programu terapeutycznego? Zachęcamy do skontaktowania się z nami poprzez telefon lub wiadomość. Nasz zespół jest gotowy, by odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci rozpocząć drogę ku zdrowiu i wolności od uzależnienia od leków.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Detoks lekowy w Lęborku: bezpieczne i skuteczne rozwiązanie
Jeśli borykasz się z uzależnieniem od leków i szukasz wsparcia, aby odzyskać swoje zdrowie, odtrucie lekowe w Lęborku w TreatPoint może być idealnym rozwiązaniem. Nasz ośrodek zapewnia pełne wsparcie medyczne dla pacjentów przechodzących proces detoksu. Zachęcamy do kontaktu z naszym ośrodkiem, jeśli zależy Ci na ścisłej opiece medycznej i chcesz mieć pewność, że przez cały czas odwyku będziesz pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy i pielęgniarek, którzy zapewniają ciągłą opiekę i monitorowanie stanu zdrowia.
Odwyk polekowy w Lęborku pod nadzorem specjalistów może być kluczowy dla powrotu do zdrowia i odzyskania kontroli nad swoim życiem. Jeśli rozpoznajesz te objawy u siebie lub bliskiej osoby, nie wahaj się skontaktować z ośrodkiem specjalizującym się w odtruwaniu lekowym.
Osoba uzależniona może mieć 20 lat, 25, 40 czy 60 – wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Jedyne znaczenie ma to, że można skutecznie uwolnić się od nałogu i żyć w pełni szczęścia i spokoju.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka