Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie lekomanii Gdynia

Stany depresyjne, zaburzenia lękowe, samotność, nierozwiązane problemy – coraz większa część Polaków szuka ulgi od tych trudności nadużywając leków. Niestety to prosta droga do uzależnienia, podobnego do alkoholizmu czy narkomanii. Masz problem z lekami? W TreatPoint pomożemy Ci go rozwiązać.

Leczenie uzależnienia od leków w Gdyni

Leczenie związane z uzależnieniem od leków to kwestia o dużym znaczeniu, często przyćmiewana przez tematy alkoholizmu i narkomanii, jednakże ma równie zgubny wpływ na zdrowie oraz życie wielu jednostek. Uzależnienie od leków może dotknąć osób w różnym wieku, niezależnie od ich pozycji społecznej. Farmakologiczne substancje, których głównym celem jest wspieranie leczenia rozmaitych schorzeń, mogą prowadzić do powstania intensywnego uzależnienia. Ważne jest zrozumienie, że lekomania stanowi rzeczywiste zagrożenie i nie jest to kwestia, którą można zignorować lub przejść obojętnie. Dlatego też niezmiernie istotne jest poszukiwanie pomocy u doświadczonych terapeutów, którzy przeprowadzą leczenie uzależnienia od leków. W Gdyni w ośrodku TreatPoint oferujemy kompleksową terapię: zachęcamy do nawiązania kontaktu, aby uzyskać informacje na temat dostępnych możliwości wsparcia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie! Leczenie w TreatPoint możesz rozpocząć, nawet jeśli wciąż przyjmujesz leki. Najpierw przeprowadzimy odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Nie masz jak dostać się do ośrodka? Żaden problem! Zadzwoń i podaj swój adres, a my wyślemy po Ciebie naszego kierowcę. Zachowujemy dyskrecję, dlatego nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Zażywasz coraz większe dawki leków? Często czujesz się zaniepokojony, rozdrażniony, masz problemy ze snem? Bez leków czujesz się bardzo źle, wiesz, że musisz przyjąć kolejną dawkę? Jeśli tak, to najwyższy czas zgłosić się na terapię. Skoro o tym myślisz – problem z pewnością istnieje.
Zawsze! Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie odkładaj decyzji o leczeniu na później – możesz przyjechać w każdej chwili.
Nasi Pacjenci uczestniczą w indywidualnych i grupowych spotkaniach z terapeutą. Zapewniamy też pokoje o wysokim standardzie, podczas leczenia możesz poczuć się komfortowo.
Tak! Nasi Pacjenci mogą mieć przy sobie telefony, tablety i laptopy. Udostępniamy też darmowe Wi-Fi, dlatego bez problemu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Problem lekomanii – co i jak

Wiele osób może zastanawiać się, jak kształtuje się problem lekomanii w społeczeństwie. Być może wydaje im się, że są jedynymi, którzy walczą z uzależnieniem od leków, gdyż nie mówi się o tym głośno w mediach. Jeżeli to Ty zmagasz się z tym problemem – pamiętaj, że nie jesteś osamotniony w obliczu tego wyzwania. Uzależnienie od leków jest zjawiskiem, które dotyka wiele osób na całym świecie, niezależnie od ich wieku, płci czy statusu społecznego. Rozwój uzależnienia może być rezultatem różnorodnych czynników, w tym: przyjmowania leków bez właściwego nadzoru medycznego; doświadczania stresu, traum lub problemów emocjonalnych, które prowokują do sięgania po leki; eksperymentowania z substancjami leczniczymi w celach rekreacyjnych; braku właściwej wiedzy na temat ryzyka oraz konsekwencji spożywania leków w sposób niewłaściwy z perspektywy medycznej; wpływu otoczenia; uwarunkowań genetycznych, które mogą sprzyjać podatności na uzależnienie.

Warto podkreślić, że lekomania jest poważną chorobą, która wymaga profesjonalnego wsparcia i kompleksowej terapii. Identyfikacja przyczyn uzależnienia oraz praca nad ich rozwiązaniem w bezpiecznym i wspierającym środowisku ośrodka terapeutycznego stanowią kluczowy element procesu wyjścia z nałogu. Istotne jest, aby nie bagatelizować tego problemu i reagować, gdy zauważysz jakiekolwiek oznaki uzależnienia od leków. Odkładanie poszukiwania pomocy może tylko pogorszyć sytuację. Leczenie lekomanii w Gdyni oferowane w naszym ośrodku pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Uwolnij się od lekomanii
Kiedy leki stają Ci się niezbędne do funkcjonowania, tracisz kontrolę nad własnym życiem. Nieleczone uzależnienie wciąż się pogłębia, a dawki stają się coraz wyższe. Pozwól sobie pomóc – wyciągniemy Cię z lekomanii.

Skończ z lekami

Kiedy nadużywasz leków, przestają Ci pomagać, a zaczynają zatruwać. Zerwij z uzależnieniem jak najszybciej i uratuj swoje zdrowie.

Żyj na trzeźwo

Leki wydają się metodą na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, ale z czasem prowadzą do jeszcze większych problemów. Nasi terapeuci nauczą Cię życia na trzeźwo.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Terapia lekowa w Gdyni – dlaczego warto

Leczenie uzależnienia od leków powinno być prowadzone w sposób kompleksowy, gdyż tylko takie holistyczne podejście niesie liczne korzyści dla pacjentów. W naszym ośrodku odbywają się indywidualne i grupowe sesje terapeutyczne, a nasi specjaliści wspierają na każdym etapie wychodzenia z nałogu. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy terapią stacjonarną a ambulatoryjną, co umożliwia dostosowanie leczenia do osobistych preferencji i wymagań. Położenie ośrodka w spokojnej okolicy sprzyja atmosferze skupienia i regeneracji. Smaczne posiłki i wysoki standard zakwaterowania to gwarancja komfortu, co pozytywnie wpływa na proces odzyskiwania równowagi psychicznej i fizycznej. Terapia lekowa w Gdyni prowadzona jest pod okiem doświadczonych lekarzy psychiatrów, pielęgniarek i terapeutów uzależnień, co buduje poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnia każdemu pacjentowi profesjonalne wsparcie. Warto podjąć decyzję o leczeniu już teraz: im wcześniej odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, tym skuteczniejsze będzie Twoje zdrowienie.

Dzięki temu, że nasz ośrodek jest prywatny, możemy zagwarantować brak długiego oczekiwania na przyjęcie na terapię. Oznacza to, że każda osoba uzależniona, która zdecyduje się na profesjonalne wsparcie Treatpoint, może rozpocząć leczenie jak najszybciej po zgłoszeniu się do placówki. Jeśli nadużywanie leków nie dotyczy Ciebie, a kogoś z Twojego bliskiego otoczenia – również możesz się z nami skontaktować. Udzielimy wszelkich informacji dotyczących tego, jak dokładnie wygląda leczenie lekomanii w naszym ośrodku. Być może to sprawi, że łatwiej będzie przekonać bliską osobę do podjęcia terapii – należy pamiętać, że jest to zawsze indywidualna decyzja i nikt nie może mieć na nią wpływu poza samą osobą uzależnioną. Moment gotowości na zmianę i na powrót do życia na wysokim poziomie bez uzależnienia, bywa różny u poszczególnych jednostek. Ważne jest jednak, aby nie przeoczyć tego momentu, i zdecydować się na profesjonalne leczenie, gdy tylko będzie to możliwe. Zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszym ośrodkiem.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Zerwij z lekomanią raz na zawsze
Leki mogą leczyć lub działać jak narkotyki – wszystko jest kwestią dawki. Nasi terapeuci doskonale wiedzą, jakie trudności towarzyszą wychodzeniu z lekomanii. Dzięki TreatPoint leki przestaną być priorytetem – przestaniesz ich potrzebować.
W TreatPoint pomagamy uwolnić się od leków przeciwbólowych, nasennych, euforyzujących i wielu, wielu innych. Opowiedz nam o swoim problemie – my znajdziemy rozwiązanie.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasi terapeuci robią wszystko, aby dotrzeć do źródła problemu. Dzięki TreatPoint, lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
Lekomania to nie wyrok - pozwól sobie pomóc

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka