Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Sztum

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Odtruwanie polekowe w Sztumie

Nasz skuteczny program odwyku lekowego w Sztumie nie tylko gwarantuje wsparcie, ale dostarcza również konkretnych narzędzi do walki z tym dotkliwym problemem. Lekomania to nałóg, który często pozostaje niezauważony, jednak dla tych, którzy z nim walczą, jest to olbrzymie wyzwanie. Bez względu na to, czy uzależnienie dotyczy leków przepisanych przez lekarzy czy tych zakupionych bez recepty, mogą one stać się więzami ograniczającymi życie i przynoszącymi cierpienie. Nasz ośrodek leczenia uzależnień jest świadomy tej subtelnej, ale potężnej walki, którą podejmują nasi pacjenci każdego dnia. Dlatego oferujemy profesjonalny detoks lekowy w Sztumie, oparty na holistycznym podejściu.

W naszym ośrodku nie tylko pomagamy w przezwyciężeniu fizycznej zależności od substancji, ale również skupiamy się na leczeniu całego człowieka. Nasze podejście holistyczne obejmuje wsparcie emocjonalne, terapię grupową i indywidualną oraz naukę skutecznych strategii radzenia sobie z trudnościami życia bez uciekania się do używek. Oprócz tego, zapewniamy bezpieczne i komfortowe warunki podczas procesu odwyku, aby nasi pacjenci mogli skupić się na swojej drodze do zdrowia i wolności od uzależnienia.

Dlaczego warto wybrać odtrucie lekowe w Sztumie?

Odtrucie lekowe w Sztumie to nie tylko pokonywanie nałogu. Uczymy pacjentów także budowania nowych, zdrowych nawyków i umiejętności, które umożliwią im pełne i satysfakcjonujące życie poza nałogiem. Jesteśmy tu, aby wspierać naszych pacjentów na każdym etapie ich drogi do zdrowia i odnowy, dostarczając im nie tylko leczenia, ale również wsparcia i zrozumienia, których potrzebują.

Wielu osób nie zdaje sobie sprawy, że uzależnienie od leków może być równie destrukcyjne jak uzależnienie od substancji nielegalnych. W Treatpoint naszym celem jest nie tylko pomóc pacjentom uwolnić się od tego nałogu, ale także zapewnić im fundamenty do trwałej i zdrowszej przyszłości. Nasz detoks polekowy w Sztumie podkreśla istotę podejścia, które uwzględnia zarówno ciało, jak i umysł pacjenta. Nasi empatyczni terapeuci i specjaliści oferują wsparcie, które nie tylko obejmuje proces fizycznego odwyku, ale również skupia się na terapii indywidualnej i grupowej. Poprzez zrozumienie mechanizmów uzależnienia pomagamy naszym pacjentom radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i budować zdrowsze nawyki życiowe. To nie tylko proces wyjścia z nałogu, ale także nauka życia w sposób, który przynosi satysfakcję i pełnię.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Odwyk polekowy w Sztumie – program

Odwyk polekowy w Sztumie jest oparty na holistycznym podejściu, które obejmuje nie tylko terapię farmakologiczną, ale także terapię behawioralną i psychologiczną. W trakcie terapii indywidualnej nasi terapeuci pomagają pacjentom zidentyfikować głęboko zakorzenione przyczyny ich uzależnienia i rozwijać strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Natomiast terapia grupowa umożliwia pacjentom dzielenie się swoimi doświadczeniami, otrzymywanie wsparcia od innych osób w podobnej sytuacji i budowanie zdrowej sieci wsparcia społecznego.

Naszym celem jest nie tylko zapewnienie pacjentom wsparcia w procesie odzyskiwania zdrowia, ale również wyposażenie ich w narzędzia i umiejętności niezbędne do budowania lepszej przyszłości poza nałogiem. Jesteśmy tutaj, aby pomóc naszym pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zacząć nowy rozdział pełen nadziei i możliwości.

W Treatpoint odwyk lekowy w Sztumie to znacznie więcej niż tylko standardowy pobyt w ośrodku leczenia. To oaza spokoju, gdzie każdy pacjent jest przyjęty z najwyższym szacunkiem i zrozumieniem, a ich dobrostan jest priorytetem. Nasze otoczenie sprzyja procesowi zdrowienia, umożliwiając pacjentom odnalezienie wewnętrznego spokoju i równowagi w trakcie ich podróży do zdrowia.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Wolność od uzależnienia – odtrucie polekowe w Sztumie

W Treatpoint nie traktujemy uzależnienia od leków jako jedynie problemu fizycznego, lecz jako kompleksową kwestię zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Jesteśmy świadomi, że uzależnienie od leków może być wyjątkowo trudne do przezwyciężenia. Niezależnie od tego, czy ktoś cierpi z powodu uzależnienia od leków przepisanych przez lekarza czy też tych zakupionych bez recepty, nasz zespół jest gotowy, by pomóc w odzyskaniu kontroli nad życiem i znalezieniu drogi do zdrowia i szczęścia.

Profesjonalne odtruwanie polekowe w Sztumie gwarantuje to, że pacjenci nie muszą zmagać się z uzależnieniem od leków samotnie. Nasz przyjazny i doświadczony personel jest tutaj, by zapewnić wsparcie, zrozumienie i narzędzia potrzebne do pokonania tego trudnego wyzwania. Z nami każdy pacjent może poczuć się bezpiecznie i wsparci w swojej drodze do zdrowia i wolności od nałogu. Wspieranie osób w ich walce z uzależnieniem to nie tylko nasza misja, lecz również nasza pasja. W Treatpoint wierzymy, że każdy krok w stronę odzyskania zdrowia jest wyrazem niezwykłej odwagi i determinacji. Dlatego nasza oferta nie ogranicza się jedynie do nazwy – Treatpoint to symbol nadziei i możliwości, to miejsce, gdzie każdy może znaleźć drogę do uzdrowienia.

Prowadzone odtruwanie lekowe w Sztumie jest zaprojektowane tak, aby zapewnić pacjentom kompleksowe wsparcie na każdym etapie ich drogi do zdrowia. Dzięki naszemu holistycznemu podejściu, naszemu doświadczeniu i empatii, każdy pacjent może poczuć się bezpiecznie i wsparci w swoim procesie zdrowienia. Podjęcie decyzji o skontaktowaniu się z ośrodkiem leczenia uzależnień i rozpoczęcie drogi do odzyskania kontroli nad swoim życiem jest kluczowym momentem w walce z nałogiem. Odtrucie polekowe w Sztumie może odmienić Twoje życie. Tutaj w Treatpoint nie jesteś sam – jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i towarzyszyć Ci w Twojej drodze do lepszego jutra.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka