Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Starogard Gdański

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Jak terapia narkotykowa w Starogardzie Gdańskim może odmienić życie
Narkomania to obecnie jedno z największych wyzwań, które dotyka coraz większej liczby ludzi na całym świecie. Wpływ substancji narkotycznych na nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, może być drastyczny. Narkotyki mają potencjał do niszczenia relacji międzyludzkich i wprowadzania chaosu do wielu aspektów naszego życia. Te konsekwencje mogą być różnorodne i często przytłaczające. Dlatego też, podejmując decyzję o rozpoczęciu terapii narkotykowej, podejmujemy równocześnie kluczowy krok w kierunku zdrowia i wolności.

W ośrodku Treatpoint nie pozostawiamy naszych pacjentów samych sobie. Priorytetem naszej placówki jest dostarczenie im wsparcia, pełnego zrozumienia oraz wysokiej jakości opieki na każdym etapie tej wymagającej podróży w kierunku odzyskania wolności od uzależnienia. Warto mieć na uwadze, że w tym procesie nie jesteś osamotniony. Decyzja o tym, aby rozpocząć leczenie uzależnienia od narkotyków w Starogardzie Gdańskim, otwiera przed tobą drzwi do prawdziwej wolności od nałogów. Nasz ośrodek stanowi przestrzeń, w której każdy pacjent może odzyskać pełnię zdrowia fizycznego i psychicznego, a w trakcie procesu regeneracji organizmu jest traktowany jako jednostka o indywidualnych potrzebach, która wymaga konkretnej, dostosowanej do siebie terapii.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Profesjonalne leczenie narkomanii w Starogardzie Gdańskim
Proces leczenia uzależnienia od narkotyków to nie tylko kwestia eliminowania substancji odurzających z organizmu poprzez odtruwanie, to również profesjonalne podejście oparte na holistycznym spojrzeniu na problem. Terapia narkotykowa prowadzona w Starogardzie Gdańśkim nie skupia się więc wyłącznie na aspektach fizycznych, ale także na tych psychologicznych, społecznych i emocjonalnych. To podejście pomaga naszym pacjentom odzyskać równowagę oraz kontrolę nad własnym życiem.

Nasi doświadczeni psycholodzy oraz wykwalifikowani psychoterapeuci angażują się w proces terapeutyczny każdego pacjenta. Naszym celem jest nie tylko pomóc w zwalczaniu uzależnienia, ale także pomóc pacjentom zrozumieć korzenie ich problemów i wypracować strategie umożliwiające pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące życie poza uzależnieniem.

Leczenie narkomanii w Starogardzie Gdańskim to proces złożony, którego początek stanowi głęboka ocena potrzeb każdego pacjenta. W tym punkcie określamy cele terapii i tworzymy spersonalizowany plan, który uwzględnia zarówno aspekty fizyczne, jak i psychologiczne uzależnienia. Nasz zespół terapeutów i specjalistów skupia się na dostarczaniu wsparcia emocjonalnego i psychologicznego, które pomaga pacjentom nie tylko stawić czoło pokusom, ale także przezwyciężyć wszelkie trudności związane z uzależnieniem. W Treatpoint nie ograniczamy się jedynie do wspierania ludzi w procesie wyjścia z nałogu; nasza misja idzie o krok dalej. Uczymy naszych pacjentów, jak radzić sobie z emocjami, skutecznie zarządzać stresem oraz jak skonfrontować się z różnorodnymi wyzwaniami, które życie stawia przed nami.
Koniec z narkomanią!
Narkotyków jest mnóstwo, ale są między nimi podobieństwa – wyniszczają organizm i silnie uzależniają. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z uzależnieniem od narkotyków.

Pomagamy w narkomanii

W TreatPoint leczymy osoby uzależnione od narkotyków i dopalaczy. Zgłoś się do naszego ośrodka i skorzystaj z pomocy terapeutów z powołaniem.

Uczymy trzeźwości

Narkotyki wyniszczają ciało i psychikę. Żeby na stałe zerwać z narkomanią musisz na nowo nauczyć się życia na trzeźwo. My Ci w tym pomożemy.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Czym wyróżnia się Treatpoint – ośrodek leczenia narkomanii
Rozumiemy, że każdy z naszych pacjentów jest wyjątkowy, dlatego terapia narkotykowa w Starogardzie Gdańskim jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb i pełna empatii. Nasza praca polega na wspieraniu osób na ich drodze ku zdrowiu i wolności od uzależnienia, przy uwzględnieniu ich unikalnych doświadczeń i sytuacji życiowych.

W Treatpoint nie oceniamy ani nie osądzamy naszych pacjentów. Kładziemy szczególny nacisk na podejście spersonalizowane, które uwzględnia indywidualne potrzeby każdej osoby, która trafia do nas po wsparcie. Naszym głównym celem nie jest jedynie asystowanie w osiągnięciu trzeźwości, ale także wyposażenie pacjentów w niezbędne narzędzia i umiejętności, które pomogą im utrzymać trwałą i zdrową równowagę w życiu.

Terapia narkotykowa w Treatpoint to znacznie więcej niż tylko proces leczenia. Nasz ośrodek to miejsce, gdzie razem z pacjentem budujemy solidne fundamenty zdrowia i dobrostanu. Tworzymy spersonalizowane plany terapeutyczne, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb, aby pomóc Ci radzić sobie z pokusami i trudnościami, które mogą się pojawić na Twojej drodze ku odzyskaniu wolności od uzależnienia. Jeśli odczuwasz, że terapia narkotykowa jest niezbędna dla Twojego zdrowia i życia, zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami już teraz. Twój pierwszy krok w kierunku odzyskania zdrowia i wolności może rozpocząć się od razu. W Treatpoint jesteśmy obecni, aby dostarczyć Ci wsparcia, towarzyszyć Ci w tej istotnej podróży. Wszystko po to, by pomóc Ci odnaleźć lepszą jakość życia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Dlaczego terapia narkomanii jest niezbędna?
Leczenie to jedyny skuteczny sposób, żeby wyjść z narkomanii. Nasi terapeuci doskonale rozumieją, co czuje osoba uzależniona. Nauczą Cię radzenia sobie z wyzwalaczami, stresem, trudnymi emocjami. Narkotyki przestaną być Ci potrzebne. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię narkomanii – dostosujemy plan i formę leczenia do Twoich potrzeb i możliwości.
Narkomania to ciężka, postępująca choroba. Nieleczona całkowicie niszczy życie, a w końcu prowadzi do przedawkowania i często – niestety – śmierci.

Takiego scenariusza da się jednak uniknąć! W TreatPoint pomagamy pacjentom uzależnionym od różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy.
Narkotyki początkowo z pozoru dają wolność. Dobra zabawa szybko zmienia się jednak we więzienie. Przyjmowanie narkotyków staje się jedynym celem w życiu.

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością? Zgłoś się na terapię i pożegnaj się z narkotykami.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka