Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Sopot

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Detoks lekowy w Sopocie

Uzależnienie może wyłonić się z różnych źródeł, takich jak używki (narkotyki, alkohol), hazard, zakupoholizm, nadmierne korzystanie z Internetu oraz pracoholizm. Ważne jest podkreślenie, że do kategorii substancji uzależniających zaliczają się nie tylko niebezpieczne używki, ale również pewne rodzaje leków, nawet te wydawane na receptę przez wykwalifikowanych lekarzy i dostępne w aptekach. Taki stan rzeczy często wprowadza złudne poczucie bezpieczeństwa. W rezultacie osoby dotknięte uzależnieniem często nie zdają sobie sprawy, że zmaga się z problemem opartym na tych samych mechanizmach, które kształtują alkoholizm czy narkomanię. Tymczasem uzależnienie od leków może sprawić, że w pewnym momencie konieczne staje się odtruwanie lekowe. W Sopocie prowadzimy je w naszym renomowanym ośrodku Treatpoint. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z przedstawionymi poniżej informacjami.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Uzależnienie – dlaczego odtruwanie lekowe w Sopocie może być konieczne?

Problem uzależnienia to istotna, wpływająca na codzienne życie kwestia dotykająca nie tylko samej osoby uzależnionej, lecz także jej bliskich. Współczesna nauka wskazuje na skomplikowaną naturę uzależnień, uwzględniając zarówno aspekty biologiczne, psychologiczne, jak i społeczne. Co ważne, pierwszym kluczowym krokiem w pokonywaniu uzależnienia jest nawiązanie kontaktu z wyspecjalizowanym ośrodkiem terapeutycznym, gdzie przeprowadzany jest proces odwyku.

Odwyk polekowy w Sopocie przeprowadzany jest w Treatpoint. To tutaj odbywają się skuteczne terapie odtruwania, oparte na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Specjalistyczny program odwykowy jest opracowany w oparciu o najnowsze osiągnięcia medyczne i psychoterapeutyczne. Jeśli zatem rozważasz podjęcie kroków w kierunku zdobycia wsparcia w procesie odzyskiwania zdrowia i wolności od uzależnień, zachęcamy do skontaktowania się z Treatpoint. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci zrozumieć mechanizmy uzależnienia oraz opracują spersonalizowany plan terapeutyczny, dopasowany do Twoich potrzeb i celów. Odtruwanie polekowe w Sopocie w TreatPoint to gwarancja profesjonalnego podejścia, troski o pacjenta oraz wysokiej skuteczności prowadzonych terapii.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Detoks lekowy – kiedy jest potrzebny?

W przypadku podejrzenia, że ktoś w Twoim otoczeniu zmaga się z uzależnieniem od leków lub w sytuacji, gdy to Ty sam doświadczasz trudności z odstawieniem substancji farmakologicznych, należy rozważyć, czy konieczny będzie detoks lekowy w Sopocie. Przeprowadzane w Treatpoint programy odtruwania przeznaczone są dla osób, które dostrzegają obecność następujących sygnałów ostrzegawczych: posiadają regularnie pojawiające się obsesyjne myśli dotyczące leków oraz ich zażywania, chociaż nie jest już to potrzebne ze względów medycznych; mają za sobą nieudane próby ograniczenia lub zaprzestania przyjmowania leków; zmagają się z trudnościami dotyczącymi kontroli ilości stosowanych substancji; zażywane leki wpływają negatywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne; codzienne obowiązki oraz zainteresowania coraz częściej są zaniedbywane na rzecz zażywania leków; organizm rozwinął już wysoką tolerancję na dany lek i konieczne są coraz większe jego dawki, aby wywołać ten sam efekt.

Ponadto odwyk lekowy w Sopocie może być konieczny wówczas, gdy osoba zaczyna doświadczać objawów odstawienia w przypadku przerwy w przyjmowaniu leków; wśród tych objawów wymienić można między innymi wymioty, nudności, zawroty głowy, napięcie mięśni, drżenie ciała, zaburzenia snu, wahania nastroju, problemy z koncentracją, nadmierne zmęczenie.

Warto pamiętać – niewłaściwe używanie lub nadużywanie substancji farmakologicznych stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia i dobrej kondycji psychicznej jednostki. W celu profesjonalnej pomocy i skutecznego odzyskania kontroli nad swoim życiem, zaleca się skonsultowanie się z renomowanym ośrodkiem odtruwania, takim jak TreatPoint. Odtruwanie lekowe w Sopocie przeprowadza zespół doświadczonych specjalistów. Gwarantuje on wsparcie oraz spersonalizowane podejście, mające na celu skuteczne przezwyciężenie uzależnienia od leków.

Należy mieć na uwadze to, że uzależnienie od leków prowadzi do stopniowego osłabienia organizmu oraz utrudnia prowadzenie życia na co dzień. Z tego względu jest niezwykle ważne jak najszybsze podjęcie decyzji co do rozpoczęcia procesu, jakim jest detoks polekowy w Sopocie. Rozważ zdecydowanie skorzystanie z naszej specjalistycznej terapii odtruwającej, która została opracowana z myślą o osobach borykających się z tym problemem.

Warto zrozumieć, że uzależnienie od leków to nie jest powód do wstydu ani poczucia winy. W rzeczywistości, poszukiwanie pomocy w tej kwestii jest wyrazem odwagi i determinacji w dążeniu do poprawy jakości życia. Decydując się na odtrucie lekowe w Sopocie, podejmujesz pierwszy krok w kierunku odzyskania pełnej wolności od uzależnienia oraz polepszenia stanu zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Nasz program odtruwania w TreatPoint opiera się na nowoczesnych metodach i najnowszych osiągnięciach medycznych oraz psychoterapeutycznych. Zapewniamy profesjonalne wsparcie, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz troskliwą opiekę nad procesem odzyskiwania równowagi i zdrowia. Odtrucie polekowe w Sopocie z całą pewnością pomoże Ci pokonać uzależnienie od leków i przywrócić jakość życia, na którą zasługujesz.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka