Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Słupsk

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.

Detoks lekowy w Słupsku

W dzisiejszych czasach uzależnienia są czymś, z czym zmaga się duża część społeczeństwa. Problem ten może wziąć swój początek z różnych źródeł, takich jak używki (narkotyki, alkohol), zakupoholizm, hazard, nadmierne korzystanie z Internetu oraz pracoholizm. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko wymienione substancje i zachowania uzależniają – na tej liście znajdują się także pewne rodzaje leków, nawet te, które zostały przepisane przez wykwalifikowanych lekarzy i są dostępne w aptekach. Ich zażywanie wywołuje paradoksalne poczucie bezpieczeństwa, które może być złudne. Niestety, wiele osób dotkniętych uzależnieniem od leków nie zdaje sobie sprawy, że boryka się z problemem opartym na tych samych mechanizmach, które kształtują alkoholizm czy narkomanię. Jednakże, istnieje nadzieja i pomoc dostępna dla tych, którzy stoją w obliczu uzależnienia od leków. W pewnym momencie konieczne staje się odtruwanie lekowe. W Słupsku w ośrodku leczenia uzależnień Treatpoint można wykonać pierwszy krok ku wyzwoleniu się z nałogu.

Nasza placówka jest miejscem, gdzie łączymy profesjonalne podejście do problemów uzależnienia od leków z opieką, która opiera się na empatii i zrozumieniu. Nasz zespół specjalistów jest gotów pomóc każdemu, kto poszukuje drogi ku wolności od uzależnienia od leków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, na czym polega prowadzony przez nas odwyk polekowy w Słupsku, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu procesu, jakim jest detoks lekowy w Słupsku, to pierwszy krok na drodze do wyzwolenia się z uzależnienia. Daj sobie szansę na nowy początek – Treatpoint jest tutaj, aby ci pomóc na tej trudnej, ale wartościowej drodze ku zdrowiu i wolności.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Dlaczego detoks polekowy w Słupsku jest tak ważny?

Każde uzależnienie to złożony problem, który ma znaczący wpływ na codzienne życie nie tylko osoby uzależnionej, ale także jej najbliższych. W dzisiejszych czasach, nauka uświadamia nam, że uzależnienie jest kwestią dotykającą wielu aspektów – biologicznych, psychologicznych oraz społecznych. Zrozumienie tej skomplikowanej natury jest kluczem do skutecznego radzenia sobie z tym problemem. Niemniej jednak, pierwszym fundamentalnym krokiem w procesie pokonywania uzależnienia jest nawiązanie kontaktu z wyspecjalizowanym ośrodkiem terapeutycznym, który oferuje kompleksową pomoc i przeprowadza odtruwanie.

Ośrodek Treatpoint specjalizuje się w procesach detoksykacji lekowej i terapii uzależnień. Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów jest gotowy do tego, aby wesprzeć każdego, kto poszukuje pomocy w pokonaniu uzależnienia. Prowadzony przez nas odwyk lekowy w Słupsku łączy najnowsze osiągnięcia medycyny i psychologii z empatią oraz zrozumieniem dla indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rozpoczęcie procesu odtruwania to kluczowy etap na drodze do wyzwolenia się spod wpływu uzależnienia, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i do zapoznania się z szeroką gamą naszych usług terapeutycznych.
Uwolnij się od leków!
Uzależnić można się od praktycznie od wszystkiego: również od z pozoru bezpiecznych leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających. Pomożemy Ci odzyskać niezależność i znowu funkcjonować bez leków.

Indywidualne podejście

Nie działamy schematycznie – dla każdego Pacjenta przygotowujemy plan odtrucia „szyty na miarę”. Wszystko po to, żeby odstawienie było jak najszybsze i najbardziej komfortowe

Całodobowa opieka

Samodzielne odstawienie leków jest bardzo trudne, dlatego w naszym ośrodku otrzymujesz fachową pomoc przez całą dobę. Zapewniamy opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Holistyczne odtruwanie polekowe w Słupsku

Treatpoint jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie odtruwania i terapii uzależnień. To miejsce, gdzie skomplikowane mechanizmy uzależnienia zostają zgłębione i zrozumiane, a proces odzyskiwania zdrowia jest dzięki temu realizowane na najwyższym poziomie. Prowadzony przez nas detoks polekowy w Słupsku wyróżnia się nie tylko indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, ale także bazuje na najnowszych osiągnięciach medycyny i psychoterapii. Współczesne badania nad uzależnieniem uwydatniają jego złożoną naturę, w której aspekty biologiczne, psychologiczne i społeczne są ze sobą splecione. Choć ta trudność może przerażać, to właśnie zrozumienie tych aspektów pozwala na skuteczne odtruwanie polekowe w Słupsku i daje nadzieję na powrót do zdrowego życia. To zrozumienie głęboko skomplikowanego charakteru uzależnień pozwala nam tworzyć spersonalizowane programy terapeutyczne, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb i celów każdego pacjenta.

Jeśli jesteś gotów podjąć kroki w kierunku odzyskania swojego zdrowia i wolności od uzależnienia, Treatpoint jest tutaj, aby Ci pomóc. Odtrucie polekowe w Słupsku prowadzi nasz doświadczony zespół specjalistów, który jest nie tylko wysoko wykwalifikowany, ale także pełen empatii i zrozumienia. Razem z Tobą będziemy pracować nad przezwyciężeniem mechanizmów uzależnienia, pomagając Ci w każdym etapie procesu.

Odtrucie lekowe w Słupsku w Treatpoint to gwarancja profesjonalnego podejścia, troski o pacjenta oraz wysokiej skuteczności prowadzonych terapii. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto podejmie wyzwanie odzyskania kontroli nad swoim życiem, może znaleźć u nas wsparcie i drogę ku wolności od nałogu.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Z lekomanii da się wyjść!
Dla osoby uzależnionej brak leków jest największym lękiem. Pomożemy Ci odstawić leki w bezpiecznych, komfortowych warunkach, aby powrót do trzeźwości był jak najłatwiejszy.
Przymus zażywania leków odbiera Ci wolność i możliwość decydowania o własnym życiu. W TreatPoint pomożemy Ci odzyskać trzeźwość. Detoks to pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia już na stałe.

Kontrolujemy przebieg detoksu, dlatego na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia Pacjentów. Pomagamy do skutku – odtrucie kończymy, dopiero kiedy Twój organizm będzie oczyszczony i zregenerowany.
W TreatPoint otrzymujesz kompleksową pomoc. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, na podstawie której planujemy dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia, możesz przejść u nas również terapię uzależnień.

Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z uzależnienia nie jest proste. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną i psychologiczną, ale też komfortowe warunki – zamieszkasz w pokoju o wysokim standardzie.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka