Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Kartuzy

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Jak wyjść z alkoholizmu? Terapia alkoholowa w Kartuzach

Alkoholizm to coś więcej niż brak silnej woli – to głęboki problem dla wielu osób, który niesie ze sobą konsekwencje zarówno dla ich zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, a także wpływa na ogólną jakość życia. Skutki alkoholizmu są znacznie bardziej złożone i rozległe, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Niestety, liczba osób uzależnionych od alkoholu rośnie z roku na rok. Na szczęście jest Treatpoint – prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Kartuzach, gdzie specjaliści doskonale rozumieją skomplikowaną naturę i powagę tego problemu. Nasze drzwi są otwarte dla tych, którzy szukają wsparcia i skutecznej pomocy w procesie odzyskiwania kontroli nad swoim życiem. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest zaangażowany w udzielanie wsparcia na każdym etapie terapii, pomagając osobom uzależnionym zrozumieć swoją sytuację i odnaleźć drogę do zdrowia i równowagi. W Treatpoint wierzymy, że każdy zasługuje na drugą szansę, a terapia alkoholowa w Kartuzach to klucz do wyjścia z uzależnienia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Leczenie alkoholizmu – konieczny krok w drodze ku odzyskaniu samego siebie

Alkoholizm to problem, który ma on wpływ na życie nie tylko osoby uzależnionej, ale także na jej rodzinę, przyjaciół i społeczność. Terapie alkoholowe w Kartuzach to zatem nie tylko akt odwagi, to także krok w kierunku odbudowy zdrowszych relacji i odzyskiwania zaufania najbliższych. W Treatpoint nie ograniczamy się jedynie do walki z uzależnieniem, lecz koncentrujemy się na tworzeniu trwałych fundamentów dla pełniejszego życia. Nasze podejście jest spersonalizowane, uwzględnia różnorodność potrzeb i historii każdej osoby. Rozumiemy, że każdy pacjent staje przed unikalnymi wyzwaniami i dąży do indywidualnych celów. Dlatego tworzymy programy terapeutyczne, które obejmują terapię psychologiczną, wsparcie emocjonalne oraz narzędzia do radzenia sobie z pokusami, pomagając każdemu znaleźć swoją drogę do zdrowia i równowagi.

W Treatpoint wierzymy w siłę przemiany i odzyskiwania pełnej kontroli nad życiem. Naszym celem jest pomóc każdemu pacjentowi odkryć swoją własną ścieżkę do zdrowia, radości i trwałej metamorfozy. Jesteśmy obecni, aby świadczyć wsparcie, oferować zrozumienie i dostarczać profesjonalnej pomocy na drodze do zwycięstwa nad alkoholizmem.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Postaw na terapie alkoholowe w Kartuzach

Decyzja o rozpoczęciu terapii alkoholizmu to pierwszy, odważny krok ku odzyskaniu kontroli nad własnym życiem i powrocie do równowagi. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Kartuzach nie tylko dostarcza profesjonalne wsparcie na każdym etapie tej trudnej podróży, ale również dba o to, by nasi pacjenci czuli się otoczeni wsparciem, zrozumieniem i uznaniem. Treatpoint to miejsce, gdzie każda osoba jest traktowana z absolutnym szacunkiem, a jej dobro i zdrowie są dla nas najważniejsze.

Terapia alkoholizmu to wyzwanie, ale także droga do osobistego triumfu. W Treatpoint nie dostarczamy jedynie narzędzi do pokonania nałogu, ale również otwieramy drzwi dla wsparcia emocjonalnego, które pomaga pacjentom przetrwać trudne chwile i stanąć w obliczu wyzwań. Naszym celem nie jest tylko odzyskanie kontroli nad życiem, ale także kreowanie zdrowej i pełniejszej przyszłości. Podchodzimy do alkoholizmu jako do problemu, który rozlewa się dalej niż jedynie na jednostkę uzależnioną. Jego wpływ sięga daleko, dotykając relacji rodzinnych i wpływając na społeczność. To dlatego terapia alkoholowa to nie tylko proces leczenia uzależnienia, to również wsparcie psychologiczne dla rodzin i bliskich osób uzależnionych. Zrozumienie, że alkoholizm to problem społeczny, pozwala nam działać kompleksowo i dążyć do uzdrowienia całego otoczenia, które dotknęła ta trudna sytuacja.

Profesjonalne leczenie alkoholizmu w Kartuzach

Jeśli samodzielna walka z uzależnieniem od alkoholu wydaje się być trudnym zadaniem lub jeśli martwisz się o bliską osobę z tym problemem, zachęcamy Cię do nawiązania kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszym procesie leczenia alkoholizmu w Treatpoint. Nasza placówka jest miejscem, gdzie każdy znajdzie wsparcie i zrozumienie w trudnych chwilach walki z nałogiem. Jeżeli to Ty jesteś osobą uzależnioną – bez względu na to, na jakim etapie jesteś w walce z uzależnieniem, jesteśmy gotowi pomóc Ci znaleźć właściwą drogę ku trzeźwości i lepszemu życiu. Nasi specjaliści opracowują spersonalizowane terapie alkoholowe, które uwzględniają unikalne potrzeby i cele każdego pacjenta. Pamiętaj, że nie jesteś sam – jesteśmy tutaj, aby Cię wesprzeć w Twojej drodze do przezwyciężenia nałogu. Leczenie alkoholizmu w Kartuzach to początek drogi ku lepszej jakości życia.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka