Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy Słupsk

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.

Detoksykacja alkoholowa w Słupsku

W dzisiejszym społeczeństwie alkoholizm jest problemem, który nie wybiera wieku ani statusu społecznego – to ogromne wyzwanie stawiane różnym grupom ludzi. Uzależnienie od alkoholu przekracza granice, wnikając w życie ludzi w różnym wieku i z różnymi historiami życiowymi. Każdego dnia wiele jednostek doświadcza tego, jak destrukcyjny wpływ uzależnienia od alkoholu przenika przez różne obszary ich życia. Odwyk alkoholowy w Słupsku staje się kluczową fazą na drodze ku wytrzeźwieniu i odzyskaniu kontroli nad własnym życiem. To moment, w którym można rozpocząć proces zmiany, ale jednocześnie również moment, który wymaga natychmiastowego działania. Odkładanie kroków w kierunku odzyskania zdrowia i równowagi życiowej może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Nieleczony alkoholizm niesie bowiem za sobą zagrożenie dla zdrowia, rozpad relacji rodzinnych, trudności w utrzymaniu pracy, kłopoty prawne oraz osłabienie więzi partnerskich i rodzinnych. Dlatego też podjęcie decyzji o uwolnieniu się od alkoholu jest jednym z najważniejszych i najodważniejszych kroków, jakie można podjąć. To pierwszy krok na drodze do odzyskania pełni życia i zdrowia, a także odbudowy relacji i odnalezienia sensu życia poza nałogiem.

Renomowany ośrodek Treatpoint oferuje idealne warunki do rozpoczęcia tego procesu. Nasi doświadczeni specjaliści, którzy prowadzą odtruwanie alkoholowe w Słupsku, są gotowi wesprzeć każdego, kto postanowi podjąć wyzwanie odzyskania kontroli nad swoim życiem. W Treatpoint, dbamy nie tylko o odtruwanie organizmu, ale również o wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, aby pomóc pacjentom w każdym aspekcie ich drogi do wytrzeźwienia i uzdrowienia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Nie mieszkasz w Gdańsku? Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy również dowóz do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie kierowcę.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
Zawsze! Działamy 24/7. Nie musisz rezerwować terminów, przedstawiać skierowania ani czekać na swoją kolej.
Tak! W TreatPoint nie wymagamy od Pacjentów, aby odcięli się od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Na terenie ośrodka zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Rozpoczęcie detoksu alkoholowego w Słupsku

Podjęcie decyzji o tym, aby rozpocząć detoks alkoholowy w Słupsku, w naszym ośrodku, jest pierwszym ważnym krokiem w kierunku odzyskania jakości życia, odbudowania harmonii w relacjach i stworzenia zdrowej, wolnej od uzależnienia przyszłości. To moment, który niesie ze sobą nadzieję na transformację życia i wyjście z cienia alkoholizmu. Nasze podejście do terapii odwykowej jest nie tylko profesjonalne, ale także wyjątkowo dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Rozumiemy, że każda osoba, która trafia do naszego ośrodka, ma swoją własną historię, wyzwania i cele. Dlatego nasze terapie są spersonalizowane, aby zapewnić wsparcie, które jest dokładnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Jeśli jesteś gotów na zmianę, jeśli marzysz o życiu wolnym od nałogu, nasz ośrodek jest gotowy, aby Ci pomóc. To tu rozpoczyna się Twoja podróż ku odzyskaniu kontroli nad własnym życiem i dążeniu do pełni szczęścia i harmonii.
Uwolnij się od alkoholu
Alkoholizm to poważna choroba, która nieleczona wciąż postępuje. Pierwszym krokiem do trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem jest detoks alkoholowy. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z alkoholem w bezpiecznych warunkach.

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego nie działamy schematycznie. Zaczynamy od szczegółowej diagnostyki i na jej podstawie planujemy przebieg detoksu oraz dobieramy leki.

Wysoki standard

Dbamy o komfort Pacjentów, żeby zredukować dyskomfort związany z wychodzeniem z ciągu do minimum. Zapewniamy całodobową opiekę i wygodne pokoje.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Skuteczna detoksykacja alkoholowa w Słupsku – początek nowego życia

Walka z alkoholizmem to trudne zadanie, ale z naszą pomocą jesteś w stanie stawić czoła tym wyzwaniom i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów towarzyszyć Ci na tej drodze, prowadząc nie tylko skuteczny detox alkoholowy w Słupsku, ale także działając w pełni z empatią i zrozumieniem wobec pacjentów. Wspólnie możemy pracować nad zrozumieniem mechanizmów uzależnienia, rozwijaniem zdrowych strategii radzenia sobie oraz budowaniem fundamentów dla przyszłości pełnej zdrowia i satysfakcji.

Próbując samodzielnie zerwać z nałogiem alkoholowym, często napotykamy na wiele trudności i komplikacji. Warto zrozumieć, że alkoholizm to choroba, która ma wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także na psychikę i życie społeczne. W kontekście walki z tym nałogiem, detoksykacja alkoholowa w Słupsku przy wsparciu specjalistów staje się kluczowym elementem procesu powrotu do zdrowia. Samodzielne próby odstawienia alkoholu mogą być ryzykowne i mało skuteczne. Dlatego zaleca się przeprowadzenie odtruwania alkoholowego pod nadzorem profesjonalistów. Odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny może dostosować terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta, co zwiększa szanse na sukces w procesie detoksykacji. Warto podkreślić, że odtrucie alkoholowe w domu w Słupsku jest zalecane jedynie w wyjątkowych sytuacjach, takich jak ciężkie, ale jednorazowe zatrucie alkoholem. W takich przypadkach opieka medyczna może dotrzeć do pacjenta w jego własnym środowisku, gdzie stosowane są odpowiednie metody leczenia, włączając w to podawanie kroplówek i inne niezbędne procedury.

Dlaczego warto wybrać właśnie Treatpoint?

W Treatpoint w rozumiemy, że każdy pacjent ma swoje unikalne potrzeby oraz że każda sytuacja jest inna. Nasz zespół specjalistów, doświadczonych w dziedzinie detoksykacji alkoholowej, zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie tego procesu. Dzięki naszemu podejściu, pacjenci mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, wiedząc, że są pod stałą opieką wykwalifikowanych ekspertów. Odtrucie alkoholowe w Słupsku to kluczowy krok na drodze do wyjścia z nałogu i powrotu do pełni zdrowia oraz równowagi życiowej.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Odtrucie pod opieką profesjonalistów
Wiele osób uzależnionych próbuje wyjść z ciągu samodzielnie, zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może masz za sobą nieudane podejścia do zerwania z alkoholem. Nasi lekarze, pielęgniarki i terapeuci pomogą Ci skutecznie oczyścić organizm i zregenerować się po nadużywaniu alkoholu.
W TreatPoint zyskujesz przede wszystkim indywidualne podejście. Dostosowujemy się do możliwości i potrzeb Pacjenta – szczegółowe badania diagnostyczne pozwalają nam dobrać właściwe leki.

Na bieżąco będziemy kontrolować Twój stan zdrowia i samopoczucie. Zakończymy detoks alkoholowy dopiero wtedy, gdy Twój organizm będzie oczyszczony, a Ty poczujesz się lepiej.
Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z alkoholizmu jest obciążające również psychicznie. Zapewnimy Ci wsparcie psychologa, a po przejściu detoksu stworzymy dla Ciebie plan terapii.

Działamy kompleksowo, ponieważ jesteśmy nastawieni na długofalowe efekty. Pomożemy Ci uporać się z alkoholizmem: objawami zespołu abstynencyjnego i uzależnieniem psychicznym.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka