Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks alkoholowy Gdynia

Nadużywanie alkoholu wyniszcza organizm – cierpią serce, mózg, trzustka, wątroba i oczywiście – psychika. Pokonanie uzależnienia nie jest proste – doskonale wie o tym każdy, kto wychodził z ciągu alkoholowego. W TreatPoint pomagamy Pacjentom w odstawieniu alkoholu. Zgłoś się na detoks alkoholowy – zminimalizujemy objawy zespołu abstynencyjnego i pomożemy Ci wrócić do trzeźwości.

Odtruwanie alkoholowe w Gdyni

Alkoholizm stanowi wyzwanie, wobec którego staje współczesne społeczeństwo. Uzależnienie to nie wybiera bowiem swoich ofiar ze względu na wiek ani status społeczny – alkoholikiem może zostać każdy. Niestety, liczne jednostki doświadczają, że uzależnienie od alkoholu wywiera destrukcyjny wpływ na różne aspekty życia. Odtruwanie alkoholowe w Gdyni stanowi początek procesu wytrzeźwienia oraz odzyskiwania kontroli nad własnym życiem. Nie warto zwlekać – nieleczony alkoholizm niesie za sobą poważne problemy: problematyczną kondycję zdrowotną, konflikty w kręgu rodzinnym, utrudnienia w utrzymaniu zatrudnienia, trudności prawne, załamanie relacji partnerskich lub rodzinnych.

Niestety, ta droga prowadzi w jednym kierunku: z biegiem czasu alkoholizm pogłębia się, a osoby uzależnione niejednokrotnie skracają sobie życie. Jednak nie jesteś skazany na podążanie tym samym torem, co wielu alkoholików, którzy nie byli w stanie przerwać pogłębiania tego procesu. Przeciwnie, możesz zdecydować się na krok w stronę pozytywnej przemiany – detoks alkoholowy w Gdyni. Zachęcamy do podjęcia działań już dzisiaj – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat naszego programu detoksykacji alkoholowej.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy sztywno czasu trwania odtrucia. Planujemy detoks indywidualnie w zależności od długości ciągu, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta itp. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni.
Nie mieszkasz w Gdańsku? Żaden problem! Naszym Pacjentom zapewniamy również dowóz do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie kierowcę.
Zapewniamy diagnozę, opiekę medyczną, pomoc pielęgniarki i psychologa oraz indywidualny plan detoksu i dobór leków. Dbamy też o wysoki standard ośrodka – podczas detoksu możesz poczuć się komfortowo.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie szukać pomocy. Jeśli chcesz, możesz też towarzyszyć swojemu bliskiemu podczas odtrucia.
Zawsze! Działamy 24/7. Nie musisz rezerwować terminów, przedstawiać skierowania ani czekać na swoją kolej.
Tak! W TreatPoint nie wymagamy od Pacjentów, aby odcięli się od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Na terenie ośrodka zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Odwyk alkoholowy w Treatpoint w Gdyni

Niejednokrotnie osoby zmagające się z uzależnieniem od alkoholu wykazują niechęć do skorzystania z profesjonalnej pomocy. Jest to trudny proces, jednak to próby samodzielnego wyjścia z alkoholizmu zwykle bywają nieskuteczne. Decyzja o skontaktowaniu się z naszym ośrodkiem w Gdyni, gdzie prowadzimy odwyk alkoholowy, jest jednym ze skutecznych rozwiązań, które pozwolą Ci zwalczyć problem. Oferujemy bowiem wysokiej jakości opiekę medyczną – w pełni kompleksową, która uwzględnia nie tylko odtruwanie organizmu, ale i pełne wsparcie psychologiczne. Detoks alkoholowy stanowi bowiem wyzwanie zarówno dla ciała, jak i umysłu. Zapewniamy wsparcie nie tylko ze strony lekarzy i pielęgniarek, ale także doświadczonych psychologów i terapeutów, którzy pomagają w radzeniu sobie z emocjonalnymi aspektami procesu.
Uwolnij się od alkoholu
Alkoholizm to poważna choroba, która nieleczona wciąż postępuje. Pierwszym krokiem do trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem jest detoks alkoholowy. Zgłoś się do TreatPoint i zerwij z alkoholem w bezpiecznych warunkach.

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego nie działamy schematycznie. Zaczynamy od szczegółowej diagnostyki i na jej podstawie planujemy przebieg detoksu oraz dobieramy leki.

Wysoki standard

Dbamy o komfort Pacjentów, żeby zredukować dyskomfort związany z wychodzeniem z ciągu do minimum. Zapewniamy całodobową opiekę i wygodne pokoje.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Profesjonalny detox alkoholowy

To właśnie w TreatPoint w Gdyni przeprowadzamy detox alkoholowy, który pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Gwarantujemy fachową i kompleksową opiekę medyczną, która obejmuje stały monitoring stanu zdrowia pacjenta oraz natychmiastową reakcję na ewentualne komplikacje. W naszym ośrodku priorytetem jest uczynienie procesu odzwyczajania od alkoholu możliwie jak najbardziej komfortowym. Dlatego stosujemy indywidualnie dopasowaną farmakoterapię, która zmniejsza intensywność objawów zespołu abstynencyjnego. Ponadto istnieje możliwość wymiany doświadczeń z innymi osobami, które przechodzą przez analogiczne wyzwania, co jest niezwykle pomocne w budowaniu wspólnego wsparcia oraz motywacji do osiągnięcia celu.

W przypadku samodzielnego podejścia do odstawiania alkoholu, utrzymanie determinacji może okazać się trudne. Odtruwanie alkoholowe w domu w Gdyni jest polecane jedynie w sytuacji jednorazowego ciężkiego zatrucia alkoholem: wówczas opieka medyczna odwiedza pacjenta w domu, gdzie aplikuje mu odpowiednie kroplówki. W przypadku alkoholizmu konieczny może być pobyt w ośrodku, gdyż wyzwolenie się spod wpływu alkoholu nie jest zadaniem łatwym. Warto mieć na uwadze to, że decydując się na profesjonalny proces, jakim jest detoksykacja alkoholowa w Gdyni w Treatpoint, nie stajesz samotnie w obliczu tego wyzwania – wybór odtrucia alkoholowego w specjalistycznym ośrodku pozwala na przerwanie toksycznego cyklu i naprowadzenie na właściwą ścieżkę. W naszym ośrodku oddzielasz się od codziennego środowiska, co umożliwia intensywną pracę nad sobą, z dala od czynników, które mogłyby utrudnić osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

Zjawisko uzależnienia niesie ze sobą często uczucie wstydu, bezsilności oraz utraty kontroli nad własnym życiem. Pomimo tego, doświadczenia naszych pacjentów rzucają światło na fakt, że można skutecznie zwalczyć alkoholizm – jest to wyzwanie zdecydowanie osiągalne. Odkładanie na później nie jest najlepszą strategią – warto zatem nie czekać, aż problem zyska na sile, tylko jak najszybciej zdecydować się na odtrucie alkoholowe w Gdyni. Zachęcamy do podjęcia kroków w kierunku przemiany w ramach naszego ośrodka terapeutycznego TreatPoint.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Odtrucie pod opieką profesjonalistów
Wiele osób uzależnionych próbuje wyjść z ciągu samodzielnie, zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może masz za sobą nieudane podejścia do zerwania z alkoholem. Nasi lekarze, pielęgniarki i terapeuci pomogą Ci skutecznie oczyścić organizm i zregenerować się po nadużywaniu alkoholu.
W TreatPoint zyskujesz przede wszystkim indywidualne podejście. Dostosowujemy się do możliwości i potrzeb Pacjenta – szczegółowe badania diagnostyczne pozwalają nam dobrać właściwe leki.

Na bieżąco będziemy kontrolować Twój stan zdrowia i samopoczucie. Zakończymy detoks alkoholowy dopiero wtedy, gdy Twój organizm będzie oczyszczony, a Ty poczujesz się lepiej.
Doskonale rozumiemy, że wychodzenie z alkoholizmu jest obciążające również psychicznie. Zapewnimy Ci wsparcie psychologa, a po przejściu detoksu stworzymy dla Ciebie plan terapii.

Działamy kompleksowo, ponieważ jesteśmy nastawieni na długofalowe efekty. Pomożemy Ci uporać się z alkoholizmem: objawami zespołu abstynencyjnego i uzależnieniem psychicznym.
Nie trać czasu - zapisz się na detoks

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka