Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Sztum

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.

Leczenie alkoholizmu w Sztumie

W naszym ośrodku leczenia alkoholizmu każdy dzień jest nową szansą na zmianę. W TreatPoint nie traktujemy alkoholizmu jako wyrazu słabości czy braku charakteru, lecz jako złożonego przeciwnika, który wymaga kompleksowego podejścia i wsparcia. Nasz zespół doświadczonych specjalistów nie tylko leczy, ale także towarzyszy każdemu pacjentowi na drodze do wyzwolenia się od nałogu. Rozumiemy, że walka z alkoholizmem to nie tylko walka o zdrowie fizyczne, ale także o spokój umysłu i równowagę emocjonalną. Dlatego nasze metody opierają się na holistycznym podejściu, które uwzględnia zarówno aspekty fizyczne, jak i emocjonalne uzależnienia.

W TreatPoint nie ma miejsca na osądzanie czy potępienie. Każdy, kto zdecyduje się na leczenie alkoholizmu w Sztumie, znajdzie tutaj przyjazne ramiona i wsparcie niezależnie od swojej przeszłości czy obecnego stanu. Wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie siłę do przemiany, a naszym celem jest wspieranie go w odkryciu tej siły i wykorzystaniu jej do budowania nowego, wolnego od nałogu życia.
Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

TreatPoint – niezwykłe miejsce, które wyróżnia się na tle innych ośrodków leczenia alkoholizmu nie tylko swoją troską o fizyczne zdrowie, ale także o kompleksową przemianę życiową każdego pacjenta. Nasza misja sięga dalej niż tylko walka z nałogiem – chcemy, aby każdy, kto do nas trafia, odkrył w sobie siłę i motywację do zmiany, oraz nauczył się radzić sobie z pokusami na długą metę. Dlatego nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Sztumie nie ogranicza się jedynie do terapii i farmakologicznego leczenia. Wierzymy, że kluczową częścią walki z alkoholizmem jest wsparcie psychologiczne, rozwój osobisty oraz edukacja. Dlatego nasz zespół doświadczonych specjalistów nie tylko pomaga w procesie detoksykacji, ale także wspiera pacjentów w budowaniu zdrowych relacji społecznych, planowaniu przyszłości wolnej od nałogu i rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

W ośrodku TreatPoint nie ma miejsca na poczucie samotności czy beznadziei. Każdy pacjent, który zdecydował się na leczenie alkoholizmu w Sztumie, może liczyć na nasze pełne zaangażowanie i wsparcie w każdym kroku jego drogi ku zdrowiu i wolności. Tutaj nie jesteś sam – jesteśmy gotowi podać Ci pomocną dłoń i wspólnie pokonać każdą przeszkodę. Jeśli pragniesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem i wyzwolić się z nałogu, zapraszamy do TreatPoint. Tu możesz znaleźć swoją siłę i drogę do nowego, lepszego życia.
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
Bezsilność wobec alkoholu to jeden ze stałych elementów uzależnienia. Nasi specjaliści pokażą Ci, że jesteś w stanie zawalczyć o siebie i wygrać z alkoholizmem.

Indywidualne
podejście

Każdy Pacjent jest inny, dlatego stworzymy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Z naszymi terapeutami dotrzesz do źródła problemu.

Nauka życia
w trzeźwości

Terapia nauczy Cię przede wszystkim radzenia sobie z trudnościami bez sięgania po używki oraz abstynencji w świecie, gdzie alkohol jest wszechobecny.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka

Terapie alkoholowe – co warto wiedzieć?

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Sztumie zapewnia, że skuteczność terapii opiera się nie tylko na walkę z objawami nałogu, ale także na budowaniu fundamentów trwałej trzeźwości. Wiemy, że każda osoba borykająca się z alkoholizmem potrzebuje nie tylko wsparcia w zwalczaniu uzależnienia, ale także pomocy w odkrywaniu nowych sposobów radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. W TreatPoint nie ma miejsca na wstyd czy strach. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla tych, którzy pragną zmiany i gotowi są podjąć pierwszy krok w drodze do trzeźwości. Tutaj nasi pacjenci znajdują nie tylko bezpieczne środowisko, ale także pełne zrozumienie i empatię serce, gotowe wesprzeć ich w każdej chwili.

Nasze terapie alkoholowe w Sztumie są uznawane za jedne z najskuteczniejszych, ponieważ opierają się na holistycznym podejściu, które uwzględnia wszystkie aspekty życia naszych pacjentów. To tutaj odnajdują oni nie tylko drogę do trzeźwości, ale także nowe życiowe możliwości i perspektywy. Nasi terapeuci są tu, aby służyć pomocą w najtrudniejszych chwilach, abyś nigdy nie czuł się samotny w swojej walce z alkoholizmem. Bez względu na to, jakie przeszkody napotykasz, możesz liczyć na nasze pełne zaangażowanie i wsparcie. W TreatPoint nie tylko leczymy, ale także uczymy naszych pacjentów strategii radzenia sobie z pokusami i trudnościami, które mogą się pojawić po opuszczeniu ośrodka.

Krok ku wolności od uzależnienia – terapia alkoholowa

Wybierając nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Sztumie, podejmujesz kluczowy krok w kierunku zdrowia i szczęścia nie tylko dla siebie, ale również dla swoich najbliższych. To decyzja, która może zmienić Twoje życie na lepsze, a my jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc. Nie wahaj się sięgać po pomoc – w TreatPoint znajdziesz otwarte drzwi i serca, gotowe wesprzeć Cię na drodze do trwałej trzeźwości i dobrobytu.

Wiedza, że terapia alkoholowa w Sztumie może być wyzwaniem, jest kluczowa dla sukcesu każdego pacjenta. W TreatPoint nie tylko zdajemy sobie z tego sprawę, ale również działamy w pełni świadomi, jak istotne jest wsparcie na każdym etapie tej trudnej drogi do trzeźwości. Nasz zespół doświadczonych terapeutów nie tylko pomaga w zwalczaniu nałogu, ale również wspiera pacjentów w odkrywaniu ich wewnętrznej siły i motywacji do zmiany. Nasz program terapeutyczny to wspomniane już terapie grupowe czy indywidualne sesje, jak również praca nad rozwojem osobistym i odkrywanie nowych pasji i zainteresowań. Zachęcamy naszych pacjentów do eksplorowania własnych możliwości, odnajdywania sensu i celu w życiu poza nałogiem. W ten sposób, nie tylko pomagamy im zwalczać uzależnienie, ale także budować solidne fundamenty dla przyszłości pełnej zdrowia i szczęścia.

W naszym prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu nie ma miejsca na samotność ani poczucie bezradności. Naszą misją jest prawdziwa pomoc osobom uzależnionym, dlatego stawiamy na indywidualne podejście i pełne zaangażowanie w proces terapeutyczny. Jeśli walczysz z alkoholizmem, nie musisz już sam walczyć – zapraszamy do naszego ośrodka, gdzie znajdziesz wsparcie, zrozumienie i drogę do trwałej trzeźwości.
Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Co zyskasz dzięki leczeniu alkoholizmu?
Decyzja o rozpoczęciu terapii nie jest łatwa, ale zdecydowanie się opłaca. Żeby wyjść z uzależnienia na stałe, trzeba zmienić sposób myślenia, a leczenie uzależnień w TreatPoint Ci w tym pomoże. Prowadzimy stacjonarną i ambulatoryjną terapię alkoholizmu – dostosowujemy się do potrzeb i możliwości Pacjenta.
Terapeuta wytłumaczy Ci, jak radzić sobie z głodem alkoholowym oraz unikać nawrotów. Leczenie uzależnień pomaga też nauczyć się rozładowywać trudne emocje i stres bez sięgania po alkohol.
Do wytrwania w trzeźwości niezbędna jest asertywność – trzeba potrafić odmówić, kiedy ktoś oferuje Ci alkohol. Terapeuta pomoże Ci zmienić sposób myślenia i wyjść na prostą.
Życie po terapii staje się lepsze. Leczenie pozwoli Ci czerpać satysfakcję ze sportu, nauki, rozwijania zainteresowań, spotkań z bliskimi – wszystkiego, z czego rezygnowałeś, żeby się napić.
Osobom uzależnionym często wydaje się, że są całkowicie samotne. Pamiętaj jednak, że tak nie jest! Pomożemy Ci, jeśli tylko będziesz tego chcieć i nam na to pozwolisz.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka