Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie narkomanii Bytów

Narkomania kiedyś była uznawana za problem osób bezdomnych i młodzieży pozbawionej opieki rodziców. W rzeczywistości może jednak dopaść każdego. Niestety jest jednym z najsilniejszych uzależnień – wyniszcza organizm i odbiera wolność – liczy się tylko zdobycie narkotyku. W TreatPoint pomożemy Ci z powrotem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Odzyskanie kontroli nad własnym życiem – terapia narkotykowa

Nasz ośrodek oferuje nie tylko terapie indywidualne, ale także grupowe, integrując pacjentów w wspólnotę wsparcia. Dzięki temu proces odzyskiwania zdrowia staje się nie tylko efektywny, ale również budujący silne więzi społeczne, niezbędne do trwałego powrotu do normalnego życia.

Treatpoint to miejsce leczenia uzależnień – ale też oaza nadziei i wsparcia, gdzie każdy krok w kierunku wolności od nałogu jest wspierany i celebrowany. Jeśli szukasz miejsca, gdzie troska o pacjenta idzie w parze z najnowszymi metodami terapeutycznymi, to nasz ośrodek jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Odzyskanie wolności od narkotyków to trudna, ale możliwa droga. Treatpoint stanowi kamień milowy na tej drodze, oferując nie tylko leczenie, ale także solidne fundamenty dla nowego, zdrowszego życia. Z nami nie jesteś sam – jesteś częścią wspólnoty, która wierzy w Twoją siłę i gotowa jest wesprzeć Cię w każdym kroku.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – długość leczenia jest zależna od rodzaju substancji, stopnia zaawansowania problemu itp. Zazwyczaj jest to od kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy.
Nasz ośrodek działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko zdecydujesz się zacząć leczenie – zgłoś się do nas!
Nie ma żadnego problemu! Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Kierowca zachowa pełną dyskrecję – nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.
Nie! Możemy Cię przyjąć również pod wpływem narkotyków. Najpierw przeprowadzimy profesjonalnie odtrucie, a kiedy będziesz gotowy – rozpoczniemy terapię.
Możesz skorzystać z terapii stacjonarnej lub dochodzącej. Nasi Pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Pomagamy również osobom, które już ukończyły pierwszy etap terapii uzależnień – zapewniamy kontakt z terapeutą oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Tak! Nasi Pacjenci nie są odcięci od świata. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet lub laptopa oraz korzystać z szybkiego, darmowego Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Indywidualna i grupowa terapia narkotykowa w Bytowie

Grupowa terapia narkotykowa w Bytowie to nie tylko czas poświęcony na dzielenie się historiami i przeżyciami. To także zorganizowany program zajęć, podczas którego pacjenci uczą się nawzajem, jak radzić sobie z trudnościami i stawiać czoła pokusom. Wspólna praca nad strategiami przeciwdziałania uzależnieniu staje się nie tylko narzędziem terapeutycznym, ale również buduje fundamenty dla trwałej zdrowej przyszłości. W tym procesie, każdy uczestnik terapii grupowej staje się nie tylko beneficjentem, ale również aktywnym uczestnikiem wspólnoty, w której każdy głos jest ceniony, a każdy postęp świętowany. W Treatpoint nie tylko pomagamy w pokonywaniu uzależnień – razem tworzymy wspólnotę, w której siła grupy przewyższa siłę uzależnienia.

Warto zaznaczyć, że leczenie narkomanii w Bytowie obejmuje nie tylko aspekty fizyczne, ale także dąży do odbudowy psychicznej i społecznej. Po etapie detoksykacji pacjenci wchodzą w intensywny program terapeutyczny, który skupia się na identyfikowaniu i rozwiązywaniu głęboko zakorzenionych przyczyn uzależnienia. W Treatpoint nie ograniczamy się jedynie do leczenia objawów, lecz angażujemy pacjentów w terapie indywidualne i grupowe, rozwijając umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami życia bez uciekania się do substancji psychoaktywnych. Ponadto, ścisła współpraca z bliskimi pacjentów stanowi kluczowy element naszego podejścia, mającego na celu odbudowę relacji rodzinnych i społecznych. Leczenie uzależnienia od narkotyków w Bytowie to kompleksowy proces, który nie tylko pomaga pokonać uzależnienie, lecz również umożliwia odzyskanie pełnej kontroli nad własnym życiem.

Uwolnij się od narkomanii z Treatpoint
W dzisiejszych czasach epidemia narkotykowa staje się coraz poważniejszym wyzwaniem społecznym, dotykając nie tylko jednostki, ale również niszcząc tkankę społeczności. Kwestia uzależnień od narkotyków to nie tylko problem zdrowia psychicznego i fizycznego, ale także wyzwanie dla społeczeństwa jako całości.

kompleksowe leczenie narkomanii w Bytowie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na skuteczne interwencje, ośrodek zwalczania uzależnień Treatpoint wychodzi naprzeciw potrzebom, oferując kompleksowe leczenie narkomanii w Bytowie.

Pomagamy w narkomanii

Treatpoint to nie tylko kolejna placówka lecznicza – to miejsce, gdzie serce i profesjonalizm łączą siły, tworząc bezpieczne środowisko dla osób borykających się z uzależnieniem.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Wybierz mądrze – wybierz leczenie narkomanii w Bytowie

Proces przywracania równowagi organizmu poprzez leczenie uzależnienia od narkotyków w Bytowie jest niczym rewolucyjna podróż ku zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Unikalność tego podejścia tkwi w jego dynamiczności i elastyczności, dostosowywanej do unikalnych potrzeb każdego pacjenta. Specjaliści w Treatpoint nie ograniczają się jedynie do leczenia widocznych skutków uzależnienia; zamiast tego, skupiają się na identyfikowaniu i leczeniu głęboko zakorzenionych przyczyn, które prowadzą do sięgania po narkotyki. To nie tylko terapia objawowa, ale pełna eksploracja psychologiczna i emocjonalna, mająca na celu przywrócenie równowagi w życiu pacjenta.

W Treatpoint terapeuci nieustannie poszukują nowatorskich metod, aby skutecznie wspierać proces zdrowienia. Wykorzystują różnorodne techniki terapeutyczne, w tym terapię indywidualną i grupową, aby stworzyć spersonalizowany plan leczenia. Dążymy nie tylko do wyleczenia, ale także do utworzenia solidnych fundamentów dla trwałej równowagi psychicznej i fizycznej. Terapia narkotykowa w Bytowie to nie tylko proces leczenia, ale także wyjątkowa droga ku odkrywaniu siebie i budowaniu solidnych podstaw dla zdrowego, niezależnego życia.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Skuteczne leczenie narkomanii w Bytowie
Nasza misja to nie tylko leczenie objawów, ale również zrozumienie głęboko zakorzenionych przyczyn problemu. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a proces terapeutyczny dostosowywany jest do unikalnych potrzeb każdej osoby. Współpracujemy z doświadczonym zespołem terapeutycznym, który kieruje się najnowszymi metodami terapii, aby zapewnić kompleksową opiekę.
Jednym z kluczowych elementów skutecznego leczenia w Treatpoint jest holistyczne podejście.
Nie ograniczamy się jedynie do zwalczania fizycznych objawów uzależnienia, ale także skupiamy się na zdrowiu psychicznym, społecznym i emocjonalnym pacjenta.
Nie zmarnuj szansy na wyjście z narkomanii

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka