Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Leczenie alkoholizmu Bytów

Nawet ponad 700 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mit bezdomnego, bezrobotnego alkoholika dawno przestał być aktualny. Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego. Zawsze jest jednak nadzieja na wyjście z alkoholizmu! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem – pomożemy Ci wyjść na prostą.
Decyzja o rozpoczęciu terapii alkoholowej w Bytowie

Decydując się na terapie alkoholowe w Bytowie, wybierasz nie tylko profesjonalizm, ale także miejsce, które stanie się dla Ciebie bezpieczną przystanią na drodze do zdrowia. Zmiana życia na lepsze zaczyna się tutaj, w otoczeniu, które oferuje nie tylko leczenie, ale także wsparcie i zrozumienie. Przekrocz próg Treatpoint i rozpocznij nowy etap swojej drogi ku pełni życia bez nałogu alkoholowego. Nasze terapie są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne, ponieważ w Treatpoint dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów na każdym etapie terapii.

Nasza terapia alkoholowa to więcej niż standardowe podejście – to personalizacja na każdym etapie. Każdy, kto trafia do Treatpoint, otrzymuje spersonalizowany plan leczenia, dostosowany do swoich konkretnych potrzeb i kontekstu życiowego. Jesteśmy głęboko przekonani, że skuteczność terapii alkoholowej nie polega wyłącznie na pozbyciu się nałogu, ale także na zrozumieniu głęboko zakorzenionych przyczyn, które prowadzą do sięgania po alkohol. Nasz zespół specjalistów oferuje różnorodne formy terapii, takie jak psychoterapia, terapia grupowa czy terapia rodzinna, aby kompleksowo podchodzić do problemu uzależnienia. W Treatpoint nie tylko pomagamy pokonać nałóg, ale także prowadzimy pacjentów przez proces odkrywania siebie i budowania trwałych fundamentów zdrowego życia.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Jeżeli zastanawiasz się nad terapią, to znak, że potrzebujesz pomocy. Sygnałami alarmowymi są też tzw. urwany film, brak kontroli nad ilością pitego alkoholu czy picie w tajemnicy przed bliskimi.
Oczywiście! Doskonale rozumiemy, że nie każdy uzależniony jest w stanie samodzielnie poszukać dla siebie pomocy. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, skontaktuj się z nami.
Naszym Pacjentom oferujemy również transport do ośrodka nieoznakowanym samochodem. Jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby przywieźć Cię na miejsce – żaden problem! Wystarczy, że zadzwonisz i podasz adres, pod który ma przyjechać nasz kierowca.
To kwestia indywidualna. Historia każdego z naszych Pacjentów jest inna, dlatego dostosowujemy plan terapii do rodzaju i stopnia zaawansowania uzależnienia. Zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni.
Tak! Nie zabraniamy naszym Pacjentom kontaktu z bliskimi. Możesz zabrać ze sobą laptop, tablet czy telefon. Zapewnimy Ci też darmowy dostęp do Wi-Fi.
Nasz ośrodek jest czynny 24h/dobę. Możesz skontaktować się z nami lub przyjechać do TreatPoint o dowolnej porze. Zawsze jest właściwy czas na zgłoszenie się po pomoc!
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Terapia alkoholowa dostosowana do indywidualnych potrzeb

Personalizacja terapii w Treatpoint to kluczowy element naszego podejścia, z korzyścią dla sukcesu procesu leczniczego. Zdajemy sobie sprawę, że każda osoba to jednostka o unikalnych cechach i doświadczeniach, dlatego nasz zespół specjalistów dokładnie analizuje nie tylko fizyczne aspekty uzależnienia, ale także głęboko zakorzenione czynniki psychologiczne i społeczne wpływające na cały proces leczenia. Naszym celem jest nie tylko wyeliminowanie nałogu, ale także zrozumienie jego korzeni i skutków. Dlatego personalizujemy terapię, dostosowując ją do konkretnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu terapia alkoholowa prowadzona w Bytowie może być tak skuteczna.

Co ważne, leczenie alkoholizmu w Bytowie w Treatpoint nie ogranicza się jedynie do udzielania pomocy – nasz ośrodek tworzy bezpieczne otoczenie, sprzyjające procesowi zdrowienia. To nie tylko miejsce leczenia, ale także prawdziwa społeczność, gdzie pacjenci mogą liczyć na wsparcie, dzielić się swoimi doświadczeniami i inspirować się nawzajem do pozytywnych zmian. Wspólnota w Treatpoint odgrywa kluczową rolę nie tylko w procesie terapeutycznym, ale także w reintegracji społecznej pacjentów. Działamy razem, aby każdy krok na drodze do zdrowia był solidnym fundamentem dla pełniejszego życia poza nałogiem.

Skuteczna terapia alkoholowa w Bytowie
W dzisiejszym szybkim tempie życia, wielu z nas stara się znaleźć bezpieczną przystań, gdzie doświadczeni specjaliści mogą pomóc nam w pokonaniu trudności związanych z uzależnieniem od alkoholu. W tym kontekście pojawia się Treatpoint, prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Bytowie, który oferuje nie tylko fachową pomoc, ale również indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Uwolnij się od alkoholizmu

Jesteśmy świadomi, jak trudne może być podjęcie decyzji o zmianie, zwłaszcza gdy mierzymy się z nałogiem alkoholowym. Dlatego w Treatpoint kładziemy ogromny nacisk na stworzenie atmosfery opartej na empatii, zrozumieniu i wsparciu.

Indywidualne podejście

Nasz doświadczony zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko posiadają głęboką wiedzę teoretyczną, ale także potrafią identyfikować się z trudnościami związanymi z walką z nałogiem.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Powrót do trzeźwego życia – terapia alkoholowa w Bytowie

Gwarantujemy, że Treatpoint to nie tylko ośrodek leczenia alkoholizmu, ale przede wszystkim instytucja, gdzie świadczymy profesjonalną i kompleksową opiekę, wspierając każdego pacjenta w kierunku trwałego zdrowia. Nasze zobowiązanie obejmuje pełen zakres procesu leczniczego, od detoksykacji po terapie, ale sięga także poza te ramy. Uznajemy, że uzależnienie od alkoholu wpływa nie tylko na jednostkę, ale także na jej najbliższe otoczenie, dlatego w Treatpoint dostrzegamy ogromne znaczenie wsparcia dla rodzin pacjentów.

Nasz zespół specjalistów nie tylko skupia się na eliminacji samego nałogu, ale również angażuje się w pomoc psychologiczną dla rodzin dotkniętych problemem. Zależy nam na tworzeniu zdrowych relacji i otoczenia sprzyjającego procesowi leczenia. W Treatpoint nie pozostawiamy nikogo samemu sobie – wspieramy zarówno pacjentów, jak i ich bliskich, umożliwiając im wspólną podróż ku zdrowiu i pełni życia. Nasze gwarancje to nie tylko słowo, to nasza misja: zapewnić kompleksową i profesjonalną pomoc na każdym etapie drogi do trwałego zdrowia.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Wyciągniemy Cię z alkoholizmu
W Treatpoint wierzymy, że każdy człowiek jest unikalny, dlatego nasze podejście do terapii alkoholowej jest kompleksowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nie jesteśmy tylko ośrodkiem leczenia alkoholizmu, ale także przystanią, gdzie rozumie się, że droga do zdrowia jest osobistym wyzwaniem.
Oferujemy wsparcie zarówno w zakresie psychologicznym, jak i fizycznym, by zapewnić kompleksową opiekę podczas procesu wyzwolenia się z nałogu alkoholowego.
Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w Bytowie stawia na indywidualizację, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy pacjent przechodzi przez unikalną podróż.
Podajemy pomocną dłoń w walce z alkoholizmem

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka