Ośrodek leczenia uzależnień TREATPOINT

Detoks lekowy Bytów

Zażywanie leków w zbyt wysokich dawkach prowadzi do poważnego uzależnienia. Z czasem leki, zamiast poprawiać Twój stan zdrowia, stają Ci się niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dawki są coraz większe, dlatego rośnie ryzyko przedawkowania i zatrucia. Tak nie musi stać się w Twoim przypadku! Jak najszybciej zgłoś się na detoks lekowy i pozwól sobie pomóc.
Z lekomanii da się wyjść! Daj sobie pomóc w Ośrodku Treatpoint

Terapeuci pracują nad budowaniem zdrowych nawyków i umiejętności, które pomogą utrzymać trwałą wolność od leków po zakończeniu terapii, jaką jest odtruwanie polekowe. Bytów, z malowniczym otoczeniem i spokojem, staje się nie tylko miejscem detoksykacji, ale także symbolicznym etapem drogi do wolności. Pacjenci, otoczeni troską doświadczonych specjalistów, znajdują tu nie tylko pomoc w walce z uzależnieniem, ale także wsparcie na drodze do pełnego ozdrowienia.

Walka z uzależnieniem od leków to trudna, ale możliwa do wygrania bitwa o własne życie. Treatpoint to miejsce, gdzie profesjonalizm spotyka się z empatią, a pacjenci są prowadzeni przez proces, jakim jest odtrucie polekowe w Bytowie, z poszanowaniem ich indywidualności. To nie tylko ośrodek leczenia uzależnień – to symboliczna droga do wolności, gdzie każdy krok jest krokiem w stronę nowego, zdrowszego życia.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów
Nie ustalamy z góry czasu trwania odtrucia. Zaczynamy od badań diagnostycznych, na podstawie których indywidualnie planujemy detoks. Długość trwania odtrucia jest zależna przede wszystkim od rodzaju leków, zażywanych dawek, długości ciągu i ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj wystarczy kilka dni.
Przyjedziemy po Ciebie. Nasi Pacjenci otrzymują nie tylko opiekę w ośrodku, ale też możliwość dowozu do ośrodka. Zadzwoń i podaj adres – wyślemy po Ciebie naszego kierowcę.
Indywidualnie dobieramy metodę odtrucia – stopniowo obniżamy dawki leków oraz podajemy płyny i witaminy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci przejść zespół abstynencyjny, a organizm szybciej się zregeneruje.
Tak! Jeżeli istnieje taka potrzeba, zapewnimy również dyskretny transport do ośrodka.
Zawsze! Doskonale rozumiemy, że rozpoczęcie odtrucia jest dla osoby uzależnionej trudnym momentem. W TreatPoint nie musisz czekać – przyjmujemy Pacjentów 24/7.
Tak! W naszym ośrodku Pacjenci nie są odcięci od świata zewnętrznego. Możesz mieć przy sobie telefon, tablet czy laptopa. Zapewniamy też darmowe Wi-Fi.
24 /7
Przyjmujemy Pacjentów
0 %
Zaangażowania
Droga do wolności z Treatpoint
Detoks lekowy w Bytowie to program, w którym terapia indywidualna, grupowa i wsparcie psychologiczne stanowią nieodłączną część kompleksowego podejścia do zdrowia psychicznego. Podczas sesji terapeutycznych pacjenci nie tylko skupiają się na przezwyciężeniu fizycznych objawów uzależnienia, ale również uczą się identyfikować i skutecznie radzić sobie z sytuacjami stresowymi czy emocjonalnymi. To kluczowy element procesu rekonwalescencji, który pozwala na skuteczną adaptację do życia bez uzależnienia. Ponadto, terapeuci z Treatpoint kładą duży nacisk na budowanie zdrowych relacji społecznych oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z presją społeczną. Wierzymy, że te aspekty terapii nie tylko wspierają pacjentów w pokonywaniu trudności, ale również kształtują fundamenty trwałej rekonwalescencji. Ostatecznie, naszym celem jest nie tylko uwolnienie od uzależnienia, lecz także umożliwienie pełnego i satysfakcjonującego życia poza jego wpływem.
Wolność od uzależnień: odwyk polekowy w Bytowie
W dzisiejszym dynamicznym społeczeństwie jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stajemy, jest rosnące zagrożenie uzależnieniami. To już nie tylko problem klasycznych substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol czy narkotyki, ale także wyzwanie stawiane przez mniej oczywiste, ale równie destrukcyjne nałogi, takie jak zakupoholizm, hazard, pracoholizm czy wręcz obsesyjne korzystanie z internetu i/lub mediów społecznościowych.

Uwolnij się od uzależnienia!

Jednym z takich obszarów, który wymaga szczególnego zrozumienia i skutecznego wsparcia, jest lekomania – czyli uzależnienie od leków. To zagrożenie dla zdrowia, które często potrzebuje specjalistycznej pomocy.

Ośrodek Treatpoint - jesteśmy w stanie Tobie pomóc!

W odpowiedzi na tę rosnącą potrzebę, renomowany ośrodek leczenia uzależnień Treatpoint, uruchomił profesjonalny odwyk lekowy w Bytowie.
Pomagamy wychodzić z nałogów
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu: Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, Psychologii transportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Zrealizowałam liczne kursy z szeroko pojętego zakresu uzależnień. W ościennych gminach udzielam wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie pełnię funkcję trenera/ specjalisty do spraw uzależnień. Jestem biegłym sądowym. Od ponad 16 lat pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kościerzynie. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz ich rodzin. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy w ośrodku – pomagając osobom z problemem uzależnienia zatrzymać proces choroby. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób uzależnionych.

Krystyna Bławat
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA). W Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie pracuję jako psycholog. Zrealizowałam szkolenie dotyczące diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie z zakresu ograniczania picia alkoholu (POP). Jestem również psychotraumatologiem, interwentem. Obecnie swą wiedzę systematyzuję na 4 roku specjalizacji Psychologii Klinicznej w dziedzinie Zaburzeń Psychicznych Człowieka Dorosłego Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Zajmuję się również diagnostyką kliniczną. W ośrodku motywuję pacjenta do podjęcia próby zatrzymania nałogu oraz prowadzę psychoterapię indywidualną osób uzależnionych i współuzależnionych.

Ewelina Drzewiecka – Nowosa
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Z zawodu i zamiłowania jestem pielęgniarką z 33 letnim stażem. Ukończyłam kursy specjalistyczne z zakresu RKO oraz EKG. Od ponad 27 lat moja kariera zawodowa związana jest z Oddziałem Ratunkowym UCK w Gdańsku. W ośrodku zajmuję się koordynacją pracy zespołu medycznego oraz dbam o opiekę pacjentów przebywających na turnusach detoksykacyjnych. W ośrodku współpracuję z Jackiem Belczewskim – lekarzem medycyny.

Iwona Bekaszyńska
Pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na WSTiH w Gdańsku. Od kilku lat pracuję w ośrodku sprawując funkcję managera. To właśnie ze mną masz pierwszy kontakt - już podczas rozmowy telefonicznej. Mają pasją jest gotowanie – dlatego tak bardzo się cieszę, gdy mogę ją realizować przygotowując pyszne posiłki dla naszych gości. Zjawisko uzależnienia jest mi bardzo bliskie, ponieważ znam je z własnego doświadczenia. Właśnie dzięki swej wiedzy i umiejętnościom praktycznym, w ośrodku wspieram i motywuję osoby uzależnione w podjętej drodze ku zmianie swego życia na lepsze.

Małgorzata Schada Borzyszkowska
Manager ośrodka
Poznaj nasz zespół
terapeuta (1)

Krystyna Bławat

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, prezes ośrodka
terapeuta (2)

Ewelina Drzewiecka - Nowosad

psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
terapeuta (3)

Iwona Bekaszyńska

pielęgniarka koordynująca
terapeuta (4)

Małgorzata Schada Borzyszkowska

manager ośrodka
Dlaczego warto wybrać detoks w Bytowie?

Detoks polekowy w Bytowie to starannie opracowany proces, który obejmuje nie tylko fizyczne odtrucie organizmu, ale także głębszą pracę nad korzeniami uzależnienia. W ośrodku Treatpoint, gdzie bezpieczeństwo pacjenta jest priorytetem, specjalistyczny personel medyczny nadzoruje każdy etap detoksykacji. To nie tylko eliminacja substancji z organizmu, ale kompleksowe podejście, które obejmuje identyfikację i adresowanie przyczyn lekomanii.

Podczas detoksu pacjenci nie tylko przechodzą przez proces odtruwania, ale również zdobywają wiedzę na temat swojego uzależnienia. Terapeuci pomagają zrozumieć, co prowadziło do sięgnięcia po leki, co jest kluczowym elementem długotrwałego sukcesu. Dodatkowo, odtruwanie polekowe w Bytowie to okazja do nauki zdrowych mechanizmów radzenia sobie z trudnościami życiowymi. Pacjenci uczą się skutecznych strategii, które pomogą im utrzymać trwałą abstynencję i prowadzić satysfakcjonujące życie poza wpływem uzależnienia. Pamiętaj – odtrucie lekowe w Bytowie to nie tylko eliminacja substancji, to fundamenty zdrowego, wolnego od uzależnień życia. Jeśli zmagasz się z problemem lekomanii – zapraszamy do kontaktu.

Zobacz nasz ośrodek
psychological-therapy-2021-08-30-02-22-26-utc (1)
Walka o zdrowie – odtruwanie polekowe
Lekomania staje się coraz bardziej palącym problemem, dotykając nie tylko jednostki, ale także ich bliskich, którzy martwią się o osoby uzależnione. Wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne osób uzależnionych jest niebagatelny, co sprawia, że konieczne staje się podjęcie konkretnej interwencji. Treatpoint, znany z wysokiej jakości terapii uzależnień, przyjmuje to wyzwanie, oferując kompleksowe odtruwanie lekowe w Bytowie.
Odwyk polekowy w Bytowie to program opracowany przez specjalistów z Treatpoint. To unikalne połączenie opieki medycznej, wsparcia psychologicznego i terapii behawioralnej.
Ośrodek stawia na spersonalizowane podejście, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W trakcie detoksykacji pacjenci nie tylko przezwyciężają fizyczne skutki uzależnienia, ale także odkrywają mechanizmy radzenia sobie z emocjami i stresem.
Skończ z lekomanią

Nie czekaj, daj sobie szansę!

PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Adres ośrodka